Kobieta z nadwagą pokazała, co spotkało ją na wakacjach

Mary Fran Donnelly to 27-letnia amerykańska nauczycielka w szkole średniej i promotorka ruchu body positive. W 2020 roku kobieta założyła konto na aplikacji Tik Tok. Na swoim profilu wykonuje projekty diy, pokazuje swoje stylizacje, ale przede wszystkim walczy z fatfobią. Jej ostatnia seria na Tik Toku zatytułowana „Travelling as a fat person” (ang. podróżowanie będąc grubą osobą) stała się viralem i została odtworzona ponad 6 milionów razy. 

W swojej serii Mary w zabawny sposób zwraca uwagę na ważny problem branży hotelarskiej. Kobieta udowodniła, że większość wakacyjnych kurortów nie jest przygotowanych na pobyt osób plus size. Jedną z niedogodności, z którą musiała zmierzyć się kobieta, były zbyt małe ręczniki basenowe. Innymi problemami, z którym spotykała się tiktokerka podczas wakacji, były zbyt małe toalety i krzesła tarasowe. 

@itsmaryfran

Because Tik Tok thinks I’m bullying MYSELF, here’s the re-upload for the besties

♬ original sound - Mary Fran

Chociaż filmiki Mary mają być zabawne, a kobieta podczas nagrywania cały czas się śmieje, tiktokerka wyznała, że takie momenty w rzeczywistości nie są zabawne. W rozmowie Alexą Lisitzą dla „Buzzfeed”, Mary wyznała, że śmiech pomaga jej radzić sobie z przykrymi sytuacjami. Mimo że na filmach kobieta się uśmiecha, nie znaczy, że te wszystkie niedogodności hotelowe nie były na początku stresujące. Tiktokerka przyznała również, że właśnie przez takie sytuacje zdarza jej się całkowicie zrezygnować z podróży. 

- Nie podróżuję sama, ponieważ martwię się, że obcy będą zdenerwowani, że siedzą obok mnie w samolocie. Zastanawiam się też, czy siedzenie będzie niewygodne? Czy pas będzie pasował? Czy zmieszczę się w ręcznik hotelowy? Czy krzesła przy basenie mnie utrzymają? Czy stoły w hotelowej restauracji będą wygodne? – wyznała Mary w wywiadzie dla „Buzzfeed”. 

Tiktokerka plus size walczy z fatfobią

Fatfobia to „uprzedzenie, niechęć, skłonność do negatywnych postaw wobec ludzi grubych”. Niestety mowa nienawiści to dalej zjawisko bardzo powszechne na całym świecie. Osoby plus size są codziennie wytykane, wyśmiewane czy wyzywane. Takie zachowanie wobec innej osoby może prowadzić do depresji, zaburzeń odżywiania i ogólnego braku akceptacji swojego ciała. Mary Fran Donnelly na swoim profilu pokazuje, z jakimi problemami osoby plus size muszą się zmagać nie tylko na wakacjach, ale również na co dzień. Tiktokerka walczy z fatfobią i dzięki swoim filmom przekonuje innych ludzi do samoakceptacji i pokochania swojego ciała.