„Kevin sam w domu”: film uwielbiany przez Polaków

Produkcja z 1990 roku jest nieodłącznym elementem świąt Bożego Narodzenia w prawie każdym polskim domu. Niektórzy twierdzą nawet, że święta bez "Kevina samego w domu" to nie święta. Polacy udowodnili to w 2010 roku, kiedy Polsat zdecydował się nie emitować rodzinnej komedii. W efekcie cały kraj zaprotestował, a internauci za pomocą zmasowanych postów oraz grup na portalach społecznościowych, domagali się emisji kultowego filmu z Macaulayem Culkinem. Co więcej, do siedziby Polsatu została wystosowana specjalna petycja, żądająca przywrócenia komedii do ramówki!

Polacy nie wyobrażają sobie świąt bez oglądania przygód małego chłopca, który omyłkowo zostaje zostawiony przez rodziców, pośpiesznie pakujących się na odlatujący samolot, i spędza czas Świąt Bożego Narodzenia samotnie w domu. Chociaż słowo samotnie, nie jest tu do końca trafne, bo towarzyszy mu dwójka zwariowanych złodziei, którym ośmiolatek musi stawić czoła. Rola wojowniczego chłopca, którego brawurowo zagrał Macaulay Culkin podbiła serca nie tylko Polaków, ale również widzów na całym świecie.

Zobacz też: Świąteczne filmy: 9 hitów, bez których nie wyobrażamy sobie Świąt

„Kevin sam w domu” Kiedy będzie można obejrzeć kultową komedię?

Jak podaje portal Press.pl, emisja ulubionego filmu Polaków odbędzie na antenie Polsatu w Wigilię, czyli 24 grudnia, o godzinie 20:00, a dzień później, 25 grudnia o godzinie 16.30 będzie można obejrzeć powtórkę. Co więcej, w tym roku produkcji przypisano specjalne hasło, nawiązujące do obecnej sytuacji panującej na świecie w związku z pandemią koronawirusa. Kiedy 20 marca wyemitowano film, podpisano go hasztagiem „Bądź jak Kevin - #zostańwdomu”. Dziś to hasło jest jeszcze bardziej aktualne i dodaje otuchy tym, którzy z powodu choroby nie mogą odwiedzić swoich bliskich w tym najbardziej rodzinnym czasie w roku.

Zobacz też: Te filmy animowane podbiją serca waszych dzieci w 2020 roku

„Kevin sam w domu” obchodzi jubileusz

Czy Kevin uratuje w tym roku święta? Póki co nie wiadomo jeszcze, czy gwiazdkę spędzimy razem, czy osobno, ale tak się składa, że ten rok jest dla kultowej komedii szczególny. "Kevin sam w domu" obchodzi wyjątkowy jubileusz - to właśnie w tym roku od premiery filmu mija dokładnie 30 lat! Komedia weszła na ekrany 10 listopada 1990 roku w Stanach Zjednoczonych i od razu zdobyła serca widzów. Pomimo upływu lat film, wyreżyserowany przez Chrisa Columbusa, autora takich hitów, jak chociażby dwie pierwsze części "Harry'ego Pottera", dalej bawi i wzrusza rodziny w całej Polsce. Wy też nie wyobrażacie sobie świąt bez Kevina?

Zobacz też: Dekoracje na Święta. Jak udekorować dom w stylu skandynawskim na Boże Narodzenie? 5 ważnych elementów

 

Dziś ciężko wyobrazić sobie okres Świąt Bożego Narodzenia bez kultowej produkcji, a także drugiej części filmu „Kevin sam w Nowym Jorku”, gdzie mały chłopiec znowu staje naprzeciw złodziejom, tym razem samotnie w wielkiej metropolii. Jeżeli jeszcze nie widzieliście tego wielkiego hitu albo wręcz przeciwnie, jego oglądanie jest Waszą coroczną tradycją, już teraz możecie zapisać datę jego emisji w kalendarzu!