Katarzyna Grochola nie potrafiła ukryć emocji

W Polsce, od października, czyli od momentu ogłoszenia wyroku TK zaostrzającego prawo aborcyjne, nie milkną echa kontrowersji, które przybrały na sile po oficjalnej publikacji wyroku i wejściu nowej ustawy w życie. Tysiące kobiet wychodzi na ulice pokazując swój sprzeciw wobec odbieranym im prawom. Wśród nich jest wiele znanych osób, m.in. pisarka Katarzyna Grochola, która nie kryje swojego rozgoryczenia w sprawie wyroku. Jak wspomniała w jednym z opublikowanych na Instagramie filmów – nie zgadza się z wyrokiem TK, mimo tego, że jest katoliczką. Swojego wzburzenia nie potrafiła już dłużej kryć i dała mu upust w programie ,,Newsroom” (Wp.pl). Grochola zwróciła przede wszystkim uwagę na traumę rodziców, jaką niesie przymus urodzenia martwego dziecka.

"Żadna kobieta nie żąda i nie marzy o tym, żeby być skrobana. Natomiast ochrona poczętego dziecka to są badania prenatalne, to jest pomoc kobiecie w podjęciu okropnej decyzji, jeżeli się okazuje, że to coś, co ma serce, nie ma mózgu, nie ma rąk, nie ma nóg, umrze, może umrzeć jej w brzuchu. To jest trauma, której ci ludzie jakoś kompletnie nie rozumieją". 

Zobacz też:

Katarzyna Grochola była ofiarą przemocy domowej! Pisarka była bita przez męża!
Strajk kobiet: Babcia Kasia szokuje relacją z komisariatu. Policja zarzuca jej kłamstwa 

Co więcej, Katarzyna Grochola zwraca uwagę na to, że rządy ultraprawicowych polityków mają odwrotny skutek do zamierzonego - coraz więcej Polek i Polaków zaczyna odwracać się od Kościoła, na co zwracaliśmy uwagę w artykule przedstawiającym wzrost liczby wyszukiwań hasła "apostazja".

"Moim zdaniem działają na szkodę duchowości, katolicyzmu w Polsce, który zaczyna się chwiać, ponieważ ludzie nie wiedzą, do jakiego kościoła iść, żeby wysłuchać coś mądrego. Zaczyna się walka o dusze, z tym że walka szatana na przykład o moją duszę, ja nie chcę, żeby moja dusza należała do tak złych ludzi, którzy jednocześnie nie kupują 15 milionów szczepionek, bo zapomnieli, albo byli zajęci kupowaniem własnej ziemi, albo byli zajęci hodowaniem zwierząt futerkowych"..

Zobacz też:
"Tym kablem możecie przywrócić Waszemu dziecku ustawienia fabryczne". Ksiądz proboszcz z Jeruzala zachęca do bicia dzieci 
„Osobny pokój i możliwość wypłakania się” dla kobiety rodzącej śmiertelnie chore dziecko. Kontrowersyjna wypowiedź Rzeczniczki Ministerstwa Sprawiedliwości wywołała burzę w sieci