Nie żyje Katarzyna Łaniewska

Katarzyna Łaniewska urodziła się w 1933 roku w Łodzi. 22 lata później skończyła studia na wydziale aktorskim Wyższej Szkoły Teatralnej. Od tego momentu związała się ze sceną. 26 listopada 1955 roku miał miejsce jej sceniczny debiut. Największą popularność przyniosła jej rola Józefiny Lasek w serialu „Plebania”. Aktorka była związana z serialem przez 12 lat. Dużą popularność przyniosła jej również rola w filmie "Kogel Mogel". Wśród innych produkcji, w których brała udział, warto wymienić „Katyń” i „Klan”.

 

Katarzyna Łaniewska zmarła w wieku 87 lat. TVP Info podaje, że zmarła w swoim domu rodzinnym, ale kilka dni wcześniej przebywała w szpitalu. Informacje o jej śmierci zostały przekazane Związkowi Artystów Polskich przez wnuka Katarzyny Łaniewskiej. Następnie upubliczniono je w rozmowie z Onetem.

Dzisiaj w nocy zmarła Katarzyna Łaniewska, aktorka warszawskich teatrów: Polskiego, Dramatycznego, Ateneum, Narodowego....

Opublikowany przez Związek Artystów Scen Polskich Poniedziałek, 7 grudnia 2020

 

W mediach społecznościowych wybitną artystkę pożegnał również Piotr Gliński, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Opublikował wpis na Twitterze, w którym wspomina zasługi aktorki.