Justyna Steczkowska staje po stronie maltretowanych kobiet

Justyna Steczkowska umieściła na Facebooku swoje czarno-białe zdjęcie, które jak napisała, jest wyrazem jej solidarności, ze wszystkimi kobietami, które doświadczają przemocy fizycznej i psychicznej. W swoim wpisie poruszyła problem wychowywania dziewczynek. Zdaniem piosenkarki to, co my kobiety, słyszymy jako dzieci, odbija się później na naszym dorosłym życiu. Apeluje, byśmy pozwoliły sobie być silne, samodzielne i piękne „na naszych własnych warunkach”.

Stop przemocy wobec kobiet! Moje czarno-białe zdjęcie jest wyrazem solidarności z kobietami maltretowanymi, poniżanymi, zastraszonymi... nie bądźmy obojętni. Nikt z nas w pojedynkę świata nie zbawi, ale razem możemy budować świat u podstawy, którego stoi ŚWIADOMOŚĆ. Nie mów dziewczynce, żeby zawsze była posłuszna i grzeczna, bo w przyszłości będzie uległa. Mów: MYŚL SAMODZIELNIE. Nie mów jej, że jest gorsza od innych, bo to ją UPOKARZA i w dorosłym życiu będzie chciała być jak ci „lepsi”, „inni”. Pozwól jej być piękną na jej własnych warunkach. Piękno to nie szablon. Różnorodność jest kolorem świata.

Miliony kobiet wrzucają czarno-białe zdjęcia. O co chodzi w wyzwaniu #WomenSupportWomen?

Justyna Steczkowska solidaryzuje się z kobietami, które doświadczyły przemocy

Justyna Steczkowska odwołuje się również do kobiecej solidarności. Mówi, że niezależnie od tego ile nas dzieli, to łączy nas jedno – wszystkie jesteśmy kobietami i mamy prawo być z tego dumne.

Duma z tego, że jesteśmy kobietami, wzajemne wsparcie i szacunek bez względu na wykonywany zawód, poglądy polityczne, religijne i preferencje seksualne jest NASZĄ SIŁĄ. Wspierajmy się z miłością, bez wszechobecnej hipokryzji, z uśmiechem i lekkością. Miłość to JEDYNA RZECZ, która się mnoży, jak się nią dzieli.

Stop przemocy wobec kobiet! Moje czarno-białe zdjęcie jest wyrazem solidarności z kobietami maltretowanymi, poniżanymi,...

Opublikowany przez Justynę Steczkowską Niedziela, 16 sierpnia 2020

ZOBACZ TEŻ: Justyna Steczkowska pokazała brzuch po 3 ciążach! Takiego ciała można tylko pozazdrościć!

Justyna Steczkowska wzięła udział w "kobiecym wyzwaniu"

Okazuje się, że wpis Justyny Steczkowskiej jest częścią wyzwania. Gwiazda została nominowana do niego przez Patrycję Markowską, która również zamieściła na Facebooku wpis dotyczący kobiecości.

Cóż wart byłby świat bez kobiecego piękna, empatii, wrażliwości, energii, wdzięku, mądrości, zadziora? Z wiekiem kobiety zachwycają mnie coraz bardziej i są mi coraz bliższe. Jestem całym sercem z tą akcją.

#challengeaccepted​ Cóż wart byłby świat bez kobiecego piękna, empatii, wrażliwości, energii, wdzięku, mądrości,...

Opublikowany przez Patrycja Markowska Czwartek, 6 sierpnia 2020

Na czym polega wyzwanie? Gwiazdy nominują się do wstawienia posta, w którym poruszają ważne problemy związane z kobiecością. Mówią o tym, co je boli, co porusza, czego chciałyby sobie życzyć.

Justyna Steczkowska postanowiła podać dalej wyzwanie, w którym wzięła udział. Nominowała Aleksandrę Klich oraz… każdą z nas! Na podsumowanie po raz kolejny wspomniała o problemie, który poruszyła w swoim wpisie.

Zobacz także:

Nominuję Aleksandrę Klich (Wysokie Obcasy) i wszystkie kobiety. Znane, nieznane... To nie ma znaczenia. Wrzucajcie swoje czarno-białe zdjęcia i piszcie, co Was boli, co cieszy, co wspiera... Uczmy się od siebie i myślmy samodzielnie.

To nie pierwszy raz, kiedy Justyna Steczkowska postanowiła przyłączyć się do takiej akcji. Wcześniej artystka zapowiedziała swój udział w koncercie „Artyści przeciwko nienawiści”. Pomysł na to wydarzenie zrodził się po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska, który podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zginął z rąk nożownika.

Co myślicie o wyzwaniu, w którym wzięła udział Justyna Steczkowska? Odpowiecie na nominację gwiazdy?

ZOBACZ TEŻ: Justyna Steczkowska zaskoczyła nową fryzurą: jest nie do poznania