Justyna Pochanke znika z anteny TVN. W poniedziałek 13 lipca przedstawiciele stacji poinformowali oficjalnie media o tym, że popularna dziennikarka i prezenterka telewizyjna po 19 latach zakończyła pracę w serwisie "Fakty" TVN oraz jednocześnie w pierwszej polskiej telewizji informacyjnej TVN24. Pochanke na razie nie ujawniła publicznie powodów swojej decyzji o odejściu z TVN.

- Ten zawód to moja pasja - dostałam więcej niż sobie wymarzyłam i dałam z siebie, ile mogłam - powiedziała Justyna Pochanke.

- Za wszystkie lata z całego serca dziękuję ludziom, z którymi pracowałam i którzy nigdy nie zawiedli - ekipie Faktów i TVN24. Widzom - bo byli dla mnie siłą i dowodem na to, że nie wszystko da się podzielić. I Mariuszowi Walterowi - bo stworzył to miejsce. Nie pożegnałam się na antenie i dobrze. Fakty nigdy nie były łzawe - dodała.

Justyna Pochanke odchodzi z Faktów TVN i TVN24

Justyna Pochanke zadebiutowała w telewizji już jako dziecko - prowadziła niezwykle popularny niegdyś program dla dzieci i młodzieży "5-10-15" w TVP. Swoją zawodową przygodę z TVN24 rozpoczęła od samego początku istnienia stacji, czyli w 2001 roku. Trzy lata później zaczęła prowadzić główne wydanie "Faktów" w TVN. Od 2008 roku została gospodynią programu publicystycznego "Fakty po Faktach".

- Szanujemy decyzję Justyny, choć przyjmujemy ją ze smutkiem. Justyna to wyjątkowa dziennikarka i osobowość telewizyjna. Będzie nam brakować jej unikalnego stylu i talentu do prowadzenia na antenie najtrudniejszych rozmów, niepodrabialnych zapowiedzi prezenterskich, zapału i zaangażowania z jakim przez prawie 20 lat współtworzyła najlepsze zespoły dziennikarskie w Polsce - powiedział Michał Samul, szef Pionu Informacji TVN, redaktor naczelny Faktów TVN i TVN24

- Pierwszym poważnym dziennikarskim sprawdzianem dla TVN24 był atak na World Trade Centre w 2001 roku i to właśnie Justyna relacjonowała go na żywo na oczach całej Polski. Podobnie jak wiele następnych istotnych, dramatycznych i doniosłych wydarzeń - śmierć Jana Pawła II, okres po katastrofie smoleńskiej, kolejne wieczory wyborcze, tysiące wydań Faktów, specjalnych programów oraz setki mądrych i zapadających w pamięć rozmów. Za to wszystko chcę dzisiaj Justynie bardzo podziękować - dodał.

Justyna Pochanke rozpoczęła pracę w TVN24 w 2001 roku i szybko stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy stacji. Za swoją pracę w TVN zdobyła wiele prestiżowych nagród dziennikarskich oraz uznanie i sympatię widzów. W 2005 roku otrzymała tytuł Dziennikarza Roku, jest również laureatką sześciu Wiktorów i trzykrotną zdobywczynią Telekamery "Tele Tygodnia".

Zobacz także:

Zobacz archiwalne zdjęcia Justyny Pochanke z czasów pracy w TVN w naszej GALERII.

SPRAWDŹ TEŻ: Diana Rudnik zastąpiła Kamila Durczoka. Kim jest prowadząca "Fakty" TVN?