Julia Kuczyńska - kim jest?

Julia Kuczyńska to polska blogerka modowa, niezawodowa aktorka, influencerka i celebrytka, która szerzej znana jest pod nickiem, którym posługuje się w social mediach - Maffashion. Julię obserwuje na Instagramie 1,4 miliona osób, a sławę zdobyła głównie dzięki swoim inspirującym stylizacjom.

Ile lat ma Julia Kuczyńska? WIEK

Julia Kuczyńska urodziła się 22 września 1987 roku, co oznacza, że obecnie ma 35 lat. Pochodzi ze Złotowa, ale znaczną część młodości spędziła w Poznaniu. Tam właśnie ukończyła Liceum Ogólnokształcące o profilu humanistycznym, a następnie studia na kierunku kulturoznawstwo o profilu grafika projektowa w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Po zakończeniu studiów Julia przeprowadziła się do Warszawy, ponieważ dostała pracę jako menedżerka w showroomie Coctail’me. To właśnie wtedy jej kariera nabrała rozpędu.

Czym się zajmuje Julia Kuczyńska? Kariera

Julia Kuczyńska założyła swój internetowy blog poświęcony modzie w 2009 roku, w wieku 22 lat. Jej oryginalne stylizacje szybko przyniosły jej duży rozgłos. W 2011 roku wspólnie z Jessicą Mercedes prowadziły autorski program J&J Fashion Show emitowany na Eska TV. Od czasu programu jej kariera w branży modowej zaczęła się intensywnie rozwijać. Rok później, w 2012 roku, wspólnie z Martą Gajewską, projektantką, stworzyły własną markę odzieżową pod nazwą Staff by Maff. W 2014 roku zdjęcia Julii ukazały się na międzynarodowej stronie poświęconej modzie - lookbook.nu. 

Od tamtej pory Maffashion zaczęła pojawiać się w wielu magazynach związanych z branżą mody, takich jak „Glamour”, „Vogue” czy „Nylon”, a w 2013 roku po raz pierwszy pojawiła się na okładce magazynu “KMAG”. Znalazła się również w wąskim gronie czterech blogerek modowych, które wzięły udział w kampanii marki odzieżowej Bershka. Julia podjęła też współpracę z marką Gatta, a zaprojektowane przez nią ubrania były dostępne w sklepach firmy w całej Polsce. Kolejnym międzynarodowym sukcesem Julii było zostanie twarzą australijskiej marki odzieżowej BlackMilk Clothing.

Blogerka często pojawiała się również w telewizji. Wystąpiła między innymi talk-shows “20m2” prowadzonym przez Łukasza Jakóbiaka oraz u Kuby Wojewódzkiego. Była też narratorką w serialu “Miłość na bogato” produkcji Viva Polska. Julia odebrała też kilka nagród za swoją działalność w świecie mediów. Były to tytuł Człowieka Roku Internetu 2013 oraz statuetka Glam Awards w kategorii blogerka roku. Kolejnym międzynarodowym sukcesem Maffashion była informacja o tym, że w jej ubraniach z kolekcji Eppram pokazały się Kourtney Kardashian i Addison Rae.

Julia Kuczyńska miała w swojej karierze również niewielkie epizody aktorskie. Wystąpiła między innymi w:

  • “Nieprzygotowani. Nowe Pokolenie” jako macocha Marioli (2016)
  • “Storyline” (2017)
  • “Planeta singli 2” jako Kasia (2018)
  • “Jak poślubić milionera?” jako stylistka (2019)

Niestety w 2022 roku na wizerunku blogerki pojawiły się rysy. Opinia publiczna dowiedziała się, że została ona ukarana przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a powodem tej sytuacji był brak współpracy ze strony Julii.

Julia Kuczyńska - partner

Julia Kuczyńska i jej związki od zawsze wzbudzały ogromne zainteresowanie mediów. W latach 2015–2019 gwiazda była związana z Czarkiem Jóźwikiem, jednym z trzech prowadzących kanału AbstrachujeTV, jednak ich relacja nie przetrwała próby czasu. Po raz kolejny zdecydowała się wejść w związek w 2019 roku, a obiektem jej uczuć był Sebastian Fabijański. W 2020 roku para powitała na świecie swojego synka Bastiana Jana. Niestety niedawno nad świeżo upieczonymi rodzicami zebrały się czarne chmury. Zaczęli coraz rzadziej pojawiać się w mediach jako para, dlatego fani nabrali podejrzeń, że ich związek zmierza ku końcowi. Przypuszczenia okazały się słuszne, a Julia i Sebastian potwierdzili, że ostatnio oddalili się od siebie. Informator Pudelka potwierdził portalowi, że para próbowała uporać się z kryzysem, udali się nawet razem na terapię. Niestety nie przyniosła ona skutków:

Julka zaczęła się od niego dystansować zaraz po narodzinach dziecka. Fabijański poczuł się odtrącony i miał świadomość, że zupełnie do siebie nie pasują.

Jak usprawiedliwia się mężczyzna, to właśnie ten stan sprawił, że zaczął przesadzać z imprezami, w których czasie pojawiały się również środki psychoaktywne. Ostatnio głośno zrobiło się o romansie aktora z Rafalalą - transpłciową performerką, która pochwaliła się ich spotkaniem w mediach społecznościowych, a nawet zasugerowała, że łączy ich coś więcej. Sebastian początkowo próbował tłumaczyć się, że cała sytuacja jest tylko promocją filmu “Inni ludzie”, czemu stanowczo zaprzeczyła reżyserka, Aleksandra Terpińska. Wtedy aktor dodał, że była to jego autorska inicjatywa. W kolejnym oświadczeniu wyjaśnił jednak, że jest szantażowany, a cała sprawa trafiła do prokuratury.

Julia Kuczyńska na swoim Instagramie potwierdziła, że rozstała się z Sebastianem. Podkreśla też, że wiadomość o ich zerwaniu miała zostać przekazana zupełnie inaczej. Na InstaStories powiedziała:

To, co jest pisane, nie jest zgodne z prawdą. Jest tam wiele przekłamań. Rozstałam się z Sebastianem trzy tygodnie temu. W planie było powiedzenie tego wspólnie. [...] Nie mam zamiaru wywlekać tu brudów. To nie jestem ja.

Blogerka miała nadzieję, że nie będzie musiała już więcej komentować tej sytuacji. Niestety okazało się, że w artykułach dotyczących afery seksualnej jej byłego chłopaka i Rafalali pojawiają się zdjęcia ich wspólnego dziecka. Tego było już dla Julii zbyt wiele. Na instagramie napisała:

Media. Proszę, nie publikujcie wizerunku naszego syna w pojawiających się newsach. Na litość!

Julia Kuczyńska - dzieci

Julia Kuczyńska ma jednego synka. Bastian Jan urodził się 10 września 2020, co oznacza, że obecnie ma dwa latka. Choć chłopiec cieszy się dobrym zdrowiem, to blogerka przyznała, że okres ciąży był dla niej prawdziwym wyzwaniem. W podcascie “Tak Mamy” zdradziła, że w tamtym czasie była częstym gościem w gabinecie lekarskim:

Przez jakieś dwa lata, zanim zaszłam w ciążę, ciągle słyszałam, że będę mieć z tym problem. Chodziło o moje zdrowie, głównie o hormony. Kiedy się okazało, że jednak w ciąży jestem, po trzy razy w tygodniu byłam u lekarza. Musiałam być cały czas pod kontrolą, musiałam bardzo pilnować hormonów.

W dalszej części rozmowy Julia Kuczyńska opowiedziała też, jak wyglądało jej wspólne życie z Sebastianem po tym, jak na świecie pojawił się ich syn. Aktor obecnie podkreśla, że jego dziewczyna po narodzinach dziecka nie poświęcała mu wystarczająco dużo uwagi oraz że coraz rzadziej ze sobą sypiali. A jak sytuacja ta wyglądała z perspektywy Julii?

Od razu po ciąży czułam się osobą seksualną. Wiadomo, gdy kobieta rodzi, to działają u niej hormony. Te emocje przenosi na dziecko, na tę bliskość, więc mniej potrzebuje jej od partnera. Plus dochodzi oczywiście połóg. (...) Ja poszłam w oddawanie bliskości i uwagi dziecku, więc częstotliwość zbliżeń z partnerem oczywiście się zmieniła. No i przez zmęczenie, powiedzmy sobie szczerze. Lubię też, jak jest klimat, jakieś budowanie napięcia, chyba zresztą większość kobiet tak ma. A tutaj teraz nie ma na to przestrzeni.

Jednocześnie Julia zaznacza, że rozstanie nie podkopało jej wiary w siebie jako mamy. W podcaście przyznaje, że była gotowa na dziecko, niezależnie od wsparcia ewentualnego partnera.

PRZECZYTAJ TAKŻE: