Joanna Klimek - kto to?

Joanna Klimek, aktualnie już Joanna Kurska  i Jacek Kurski są parą od lata 2016 roku. O związku prezesa TVP z podwładną zrobiło się głośno, gdy na jaw wyszły informacje o wyjątkowo wysokich premiach wypłacanych Klimek już w czasie, gdy spotykała się z Kurskim - wg doniesień "Faktu" miała wtedy dostać w sumie ponad 60 tysięcy zł! TVP zapewniało, że wypłaty miały charakter merytoryczny i zapowiedziało złożenie pozwu przeciwko redakcji "Faktu". Joanna Klimek i Jacek Kurski wzięli ślub cywilny 31 sierpnia 2018 roku. Ślub kościelny odbył się 18 lipca 2020 roku i wywołał liczne kontrowersje. Ceremonie otwarcie nazywa się skandalem lub hipokryzją. Mimo otwartych zarzutów, Joanna Klimek, a obecnie już Joanna Kurska nie udzieliła komentarza w tej sprawie. 

Kim jest żona Jacka Kurskiego? 

Joanna Kurska, z domu Joanna Klimek, to dziennikarka z ogromnym doświadczeniem w pracy w mediach. Skończyła polonistykę na Uniwersytecie Gdańskim oraz podyplomowe studia menadżerskie w Instytucie Organizacji i Zarządzania w Przemyślu. W TVP pracowała kilkanaście lat do 2007 roku, współtworząc m.in. cykl programów "Na celowniku". Później pracowała jeszcze dla stacji Polsat, Radia Eska i radia Super FM. Joanna Klimek wróciła do Telewizji Polskiej w 2016 roku jako wiceszef Biura Koordynacji Programowej, a następnie Dyrektor Programowy, odeszła z pracy w październiku 2016 roku, uzasadniając to nowymi wyzwaniami zawodowymi. 

 

ZOBACZ NASZE PROPOZYCJE PREZENTÓW NA DZIEŃ CHŁOPAKA! 

Joanna Klimek to od teraz już Joanna Kurska: jak wyglądał ślub?

Joanna Klimek i Jacek Kurski pobrali się w sobotę 18 lipca. Na ślubie byli obecni liczni dziennikarze TVP oraz członkowie PiS'u, w tym Jarosław Kaczyński. Po ceremonii Joanna Klimek, a właściwie już Joanna Kurska, wraz z Jackiem Kurskim i pozostałymi weselnikami udali się do krypty na Wawelu, gdzie spoczywa brat Jarosława Kaczyńskiego, by oddać hołd zmarłym. Ich ślub wywołał istną burzę w mediach społecznościowych, ale to nie był główny powód. Jacek Kurski już wcześniej wziął ślub kościelny. Okazało się, że udało się go unieważnić z zaskakującą łatwością. Ani on, ani jego była żona, Monika, nie wypowiedzieli się w tej sprawie. 

Joanna Kurska również nie zabrała głosu. Choć wraz z Jackiem Kurskim w świetle prawa kościelnego są małżeństwem, wielu duchownych i publicystów jawnie wyraziło swoje zdanie na temat praworządności ich związku. Otwarcie mówi się, że jest to skandal i upadek Kościoła Katolickiego. Więcej o ceremonii zaślubin Joanny Klimek i Jacka Kurskiego oraz związanych z nią kontrowersjach pisałyśmy tutaj.