Joanna Jędrzejczyk wydała oświadczenie

Na Joannę Jędrzejczyk w ostatnich dniach spadła fala krytyki, po tym, jak znana zawodniczka boksu przyjęła ofertę współpracy z TVP. Jędrzejczyk zasiądzie w jury programu "Dance, Dane, Dance" między innymi obok Agustina Equrroli, którego przejście ze stacji TVN było również głośno komentowane. W najnowszej edycji tanecznego show nie zobaczymy już Anny Muchy i Roberta Kupisza.

Joanna Jędrzejczyk w swoich mediach społecznościowych zamieściła oficjalne oświadczenie, w którym napisała:

Kochani! W nawiązaniu do ostatniej sytuacji i całego zamieszania wokół mojej osoby chciałam Wam powiedzieć, że jako człowiek i sportowiec zawsze walczyłam dla wszystkich Polaków, bez względu na wasze wyznanie, poglądy polityczne, kolor skóry, tożsamość seksualną. Jak wyjdę na kolejną walkę, to też będę walczyła dla wszystkich - dla tych, którzy mnie w komentarzach obrażają, jak również dla tych, którzy wysyłają serduszka. Tak samo jest w kwestii obecności mojej osoby w przestrzeni publicznej.

Zobacz także: Nowy kanał TVP Kobieta w ogniu krytyki. "Obraz uśmiechniętej kobiety w różu, przy garach z dzieckiem i pucującej kaktusy"

Mistrzyni świata podkreśliła, że dialog i szukanie kompromisu powinno być ważniejsze niż wzajemne zwalczanie się i dzielenie.

Szanuję każdego człowieka. Dla mnie Polska jest jedna. Mam nadzieję, że kiedyś dojrzejemy do tego, żeby szukać kompromisu i wchodzić w dialog ze sobą, zamiast wzajemnie się zwalczać i dzielić, bo na koniec dnia patrzymy na to samo niebo i oddychamy tym samym powietrzem.

Na rynku pojawiła się książka Joanny Jędrzejczyk "Czarno na białym". Możesz ją kupić w naszym sklepie:

Słowa Joanny Jędrzejczyk odbiły się głośnym echem wśród gwiazd

Pod wpisem Joanny Jędrzejczyk wciąż przybywa komentarzy. "Pięknie to ujęłaś. Każdy ma swoje życie i ma prawo do swoich poglądów. Nie rozumiem ludzi, którzy interesują się poglądami politycznymi innych ludzi lub próbują innym narzucić jak mają postępować. Każdy ma jedno życie i niech żyje jak chce. Innych to nie powinno obchodzić" - czytamy w komentarzach.

Swoje wsparcie dla Joanny Jędrzejczyk wyrazili między innymi Marcelina Zawadzka, Paulina Krupińska, Tomasz Oświęcimski czy Jarosław Kuźniar.

Zobacz także:

Przeczytaj także: Anna Mucha straciła pracę w TVP „ Przerwana lekcja jurorowania...”