TVP Kobieta - nowy kanał dla kobiet już budzi kontrowersje

Nowy kanał telewizji publicznej TVP Kobieta ma wystartować 8 marca w Dzień Kobiet. Na razie mogłyśmy zobaczyć zapowiedź kobiecego kanału, ale już mamy ciarki na plecach. Ociekający różem obraz kobiety i matki Polki, która z uśmiechem na twarzy pichci w swojej różowej kuchni, wychowuje dzieci i pucuje kaktusy. Czy świat kobiet naprawdę jest taki wspaniały i cukierkowo-różowy?

Internauci nie kryją oburzenia i w komentarzach pod spotem na Youtubie, który już ma 143 978 wyświetleń, piszą:

Żałosna zajawka sprowadzająca rolę kobiety do bycia kurą domową, ewentualnie... modelką... Może w latach 50-tych mogłoby takie "dzieło" przejść bez czkawki. Producenci obudźcie się, XXI wiek należy do kobiet, odważnych, przedsiębiorczych, wrażliwych i mądrych. Żadna ilość kiczowatych produkcji przykrywających próby prania mózgu i wtłaczania kobiet w przebrzmiałe schematy, tego nie zmieni.

"Jak słooodkoooooo! I na różowo wszystko! I w kuchni! I z dziećmi! CUDOWNIEEEEEE! Jak w latach 50-tych! No włitaśnie! Co tam jakieś naukowczynie czy przedsiębiorczynie, jak można upiec mężusiowi brokułki z bombelkiem na rękach."

"Piękna stygmatyzacja kobiet."

"Nawet nie przyszło mi do głowy, jak wiele krzywdzących stereotypów można upchnąć w filmiku trwającym niecałą minutę."

"Taka jak ty?" Wow, czy ja czego ś o sobie nie wiem? To reklama z baaaaardzo starej reklamy tylko w nieco odświeżonej wersji, czy co?" - pytają zdziwieni spotem Internauci.

Zobacz także: Badania wykazały, ile godzin pracuje potencjalna matka - to dokładnie 2,5 etatu

Zobacz także:

Karolina Korwin-Piotrowska o kanale TVP Kobieta: "To będzie kopalnia memów na dekady"

O nowym kanale dla kobiet wypowiedziała się również dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska, która znana jest z tego, że w punkt komentuje bieżące sprawy.

Witajcie w naszym telewizyjnym Stepford rodem z Narodowego KatoPolandu. Dwa miliardy z budżetu rocznie. Nauczymy Cię, jak być idealną kobietą z państwa Gilead, do którego zmierzamy. Tylko pokaż białe ząbki w szerokim, szczerym uśmiechu. Pieczesz, sprzątasz, gotujesz, pucujesz kaktusy, kręcisz pupką. Twoje marzenia to kuchnia, dziecko, rękawice do garów i lody. Minka, buźka, minka, buźka i pic. Róż, pomada, cekin i znowu róż. Włóż róż. Włóż róż. Włóż róż. Stepford jest teraz na Woronicza. Brawo, Barbie, brawo, Polska - napisała dziennikarka na Instagramie.

"Tu nie trzeba oczojebnego filtra. To wali po oczach samo, jakby lata 50 były nadal. To będzie kopalnia memów na dekady" - dodała Korwin-Piotrowska.

TVP Kobieta: co oferuje nowy kanał dla kobiet?

Twarzami stacji TVP Kobieta będą między innymi: Marta Manowska, Marzena Rogalska, Ida Nowakowska, Agata Konarska, Małgorzata Tomaszewska i Tomasz Kammel, których widzimy w spocie promującym.

Jestem przekonany, że dzięki wyjątkowym i interesującym programom TVP Kobieta skradnie serca Polek i stanie się ich ulubionym miejscem spotkań - mówi Jacek Kurski, prezes zarządu TVP, cytowany przez Wirtualnemedia

"TVP Kobieta będzie kanałem wyspecjalizowanym o charakterze lifestylowo-poradnikowo-rozrywkowym, skoncentrowanym wokół potrzeb i zainteresowań kobiet. Program ma być kierowany do kobiet niezależnie od wieku, wykształcenia, zamożności i stylu życia. W ofercie mają znaleźć się także audycje o charakterze familijnym, kulinarne czy dotyczące zdrowia" - tak o nowym kanale TVP piszą Wirtualnemedia.

Wśród autorskich programów TVP Kobieta będziemy mogły obejrzeć: „Kobiety w drodze” - wywiady prowadzone przez Martę Manowską, „Ulepieni z pasji” Miłki Raulin, „Podróże małej i dużej” Moniki Witkowskiej, kulinarny cykl „Pięknie przyprawiona” Agnieszki Mielczarek i ogrodniczy program „Kwiaty na warsztat” Jolanty Lewandowskiej.

W swojej ofercie, TVP Kobieta będzie miała również formaty zagraniczne: „Najlepsze pod słońcem” - brytyjski program o poszukiwaniu idealnych nieruchomości, „Piękne i samotne”, modowy cykl „Na tropie stylu” oraz serial dokumentalny „Ofiary operacji plastycznych”. Wieczorem stacja będzie emitować filmy, między innymi: „La La Land”, „Dirty Dancing”, „Pozycja obowiązkowa”, „Czekolada” i „Whitney”.

Przeczytaj również: Co w dobie pandemii znaczy „być pracującą matką”? Te zdjęcia pokazują całą prawdę!