Joanna Brodzik – pierwsze kroki w aktorstwie

Joanna Brodzik jest znaną aktorką, która w świadomości wielu widzów zapisała się jako serialowa Magda M., Kasia czy też Małgorzata z Domu nad Rozlewiskiem i jego kilku kontynuacji. Prywatnie jest ona osobą pełną poczucia humoru i dystansu do otaczającego świata. Na jej stronie internetowej możemy przeczytać, że „urodziła się 11 stycznia 1973 r. w tym czasie padał śnieg, a ponieważ rzeczywistość wydawała się jej szara, to dostała żółtaczki". Najczęściej mówi o sobie, że jest optymistką, pozytywnie nastawioną do świata i do ludzi. W drugim człowieku zawsze stara się dostrzec dobro. 

Aktorka nie miała łatwego dzieciństwa – urodziła się w niewielkim miasteczku jako owoc miłości dwojga nastolatków, co na późniejszym etapie życia często jej wypominano. Była nazywana bękartem. Duży udział w jej wychowaniu miała babcia, która stale umacniała ją w wierze, że zawsze sobie w życiu poradzi. Pomimo to była bardzo zakompleksionym dzieckiem, co z pewnością nie pomogło jej w stawianiu pierwszych kroków w aktorstwie.

Serialowa Magda M. przyszła na świat 1973 r. w Krośnie Odrzańskim (woj. lubuskie). W 2022 r. skończyła 49 lat, ma 171 cm wzrostu, waży ok. 60 kg i jest zodiakalnym koziorożcem. Ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Sam okres studiów wspomina jako trudny – był to czas poznawania siebie i swoich ograniczeń. Jeden z wykładowców sugerował jej, że nie nadaje się na aktorkę. Mówiono też jej, że jest zbyt ładna i lepiej odnajdzie się w roli modelki. Musiała też mierzyć się z wygórowanymi wymaganiami i szufladkowaniem.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Joanna Brodzik jako serialowa Kasia

Serial „Kasia i Tomek” z całą pewnością jest jedną z najważniejszych produkcji w zawodowym życiu Joanny Brodzik. To właśnie za jego sprawą stała się rozpoznawalną aktorką, a także poznała miłość swojego życia – Pawła Wilczaka. Jednakże, zanim dostała propozycję w zagraniu w serialu komediowym, wcześniej grała w filmach „Dzień wielkiej ryby” i „Dzieci i ryby”. Z czasem zaczęła również występować na małym ekranie – przez ponad rok grała w „Klanie”, a także można było obejrzeć ją w rolach epizodycznych w serialu „Graczykowie” i „Świat według kiepskich”.

Propozycja zagrania głównej roli w „Kasiu i Tomku” przyszła do niej w 2002 r. i był to przełom w jej karierze aktorskiej. Produkcja ta odniosła ogromny sukces i cieszyła się sporym uznaniem publiczności. Za tę rolę Joanna Brodzik została nagrodzona Wiktorem dla najlepszej aktorki, co otworzyło jej wiele zawodowych drzwi. Z całą pewnością Asia stała się wówczas jedną z najbardziej rozpoznawanych aktorek w Polsce.

Joanna Brodzik – ważne role serialowe i filmowe

Joanna Brodzik świetnie wykorzystała swoją dobrą pasę po serialu „Kasia i Tomek” – wówczas cieszyła się ona nie tylko uznaniem, ale również sympatią widzów. Dlatego też nie ma w tym nic dziwnego, że po zakończeniu produkcji tego serialu komediowego, przyszło sporo nowych propozycji. Bez wątpienia jedną z ważniejszych w jej dorobku zawodowym jest tytułowa rola w serialu „Magda M.”, w którym grała od 2005 do 2007 r. Serial ten budził wiele emocji widzów, a stroje głównej bohaterki zapisały się w popkulturze na długo. Losy warszawskiej prawniczki z zapałem śledziło miliony kobiet z wypiekami na twarzy. Za tę rolę dwukrotnie dostała Telekamerę dla najlepszej aktorki i Złotą Podkowę dla najlepszej aktorki w serialu obyczajowym. Co więcej, od czasu do czasu przejawiają się prośby i apele fanów o kontynuację serii – jednakże zarówno sami aktorzy, jak i produkcja serialu, pozostają w tej kwestii nieugięci. Pomimo że na rynku ukazała się książka, opisująca dalsze losy "Magdy M". 

Zakończenie zdjęć do „Magdy M.” nie było równoznaczne z zakończeniem kariery aktorskiej Joanny Brodzik – wręcz przeciwnie  jeszcze bardziej rozkwitła. W 2009 r. dostała angaż do serialu TVP – „Dom nad rozlewiskiem”, czym ponownie zdobyła serca widzów. W kolejnych latach wystąpiła w kontynuacjach tej serii i przygoda ta trwała (z przerwami) do 2018 r.

Joanna Brodzik bardzo dobrze wykorzystała swoje 5 minut. Występowała nie tylko w serialach i filmach (raczej w rolach epizodycznych i drugoplanowych), ale również w reklamach telewizyjnych. Współpracowała m.in. z Olay, Garnier, Plusem czy też Polsatem. Magazyn Forbes podał, że w szczytowym momencie swojej kariery była wyceniana przez reklamodawców na 431 000 zł.

ZOBACZ TAKŻE:

Joanna Brodzik i Paweł Wilczak – związek idealny?

Para poznała się w 2002 r. na planie serialu „Kasia i Tomek” – aktorzy grali tytułowe role i szybko zyskali sympatię widzów. Początkowo ich relacja była przyjacielska, bowiem Asia była wówczas w związku z Bartłomiejem Świderskim. Jednakże, gdy się rozstali, Paweł i Joanna zaczęli być coraz częściej widywani razem, a w portalach plotkarskich zaczęły pojawiać się informacje o tym, że łączy ich romantyczne uczucie. Pomimo to nie potwierdzili łączącej ich relacji i nie wydali publicznego oświadczenia dla mediów. W 2008 r. na świat przyszły na świat synowie pary, bliźniacy – Jan i Franciszek. Zarówno Joanna, jak i Paweł pilnie strzegą swojej prywatności i nie komentują doniesień o łączącej ich relacji. Nawet wtedy, gdy pojawiają się informacje o kolejnych kryzysach, para pozostaje niezwykle konsekwentna w swojej decyzji.

Co teraz robi Joanna Brodzik?

Po udziale w serialu „Dom nad rozlewiskiem” i jego kontynuacjach kariera Joanny Brodzik nieco ucichła i zdaje się, że aktorka swoje 5 minut ma już nieco za sobą. Z racji tego, że stosunkowo rzadko wypowiada się o swoim życiu prywatnym, portale plotkarskie z zaskakującą systematycznością donoszą o kryzysie w jej małżeństwie z Pawłem Wilczakiem. Para jednak z równie dużą konsekwencją nie wypowiada się na temat swojego związku, strzegąc prywatności całej rodziny. Od 2018 do 2021 r. w zawodowym życiu Joanny Brodzik działo się stosunkowo niewiele – poświęciła się grze w teatrze i dała sobie nieco odpocząć po wielu intensywnych latach pracy. W ostatnim czasie można było ją zobaczyć m.in. w epizodycznych rolach serialu „Misja” w reżyserii Jana Jurkowskiego. Z całą pewnością ważną i stosunkowo świeżą produkcją w dorobku artystycznym aktorki jest serial „Receptura”. Jest to ciekawy przykład serialu, który powstał w całości ze współpracą z jednym ze znanych producentów słodyczy. Joanna Brodzik zagrała tam Anetę Żakowską – matkę głównej bohaterki. Partnerował jej Cezary Żak. Serial można obejrzeć na platformie TVN Player.

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ: