Jill Biden, pierwsza dama USA, odwiedziła Ukrainę: "Moje serce jest z Wami - wszystkimi odważnymi i wytrwałymi matkami Ukrainy"

Wizyta Jill Biden, pierwszej damy USA, w Ukrainie, z jasnych przyczyn utrzymywana była w najgłębszej tajemnicy. Żona prezydenta Joe Bidena odwiedziła zaatakowany przez Rosję kraj, by spotkać się z pierwszą damą, Ołeną Zeleńską i przekazać słowa wsparcia i współczucia.

Pomyślałam, że ważne jest, by pokazać narodowi ukraińskiemu, że ta brutalna wojna musi się skończyć i że naród Stanów Zjednoczonych stoi po stronie narodu ukraińskiego – powiedziała Jill Biden podczas wizyty w Ukrainie.

Po wizycie w Ukrainie, Jill Biden zamieściła na Twitterze wzruszający post, w którym wyraziła swoją solidarność z ukraińskimi kobietami.

"Moje serce jest z Wami - wszystkimi odważnymi i wytrwałymi matkami Ukrainy i z Tobą, Ołena"

Jill Biden, pierwsza dama USA, solidarna z ukraińskimi matkami

Pierwsza dama USA odwiedziła miejscowość Użgorod, gdzie razem z Ołeną Zeleńską, żoną prezydenta Wołodymyra Zełenskiego m.in. odwiedziły szkołę w Użhorodzie, w której mieszkają osoby wewnętrznie przesiedlone. "W ten Dzień Matki chciałam być z ukraińskimi matkami i ich dziećmi", powiedziała pierwsza dama USA..

Jako matka mogę sobie tylko wyobrazić smutek i niepokój, jaki muszą odczuwać każdego dnia po niesprowokowanym ataku Rosji. Wszyscy jednoczymy się dla Ukrainy. Mam nadzieję, że będąc tutaj mogę przekazać, jak bardzo ich siła i odporność inspiruje świat i przypominam im, że nie są sami.