Brwi na mydło: co to za trend?

Układanie brwi na mydło nie jest niczym nowatorskim - to stary trik charakteryzatorów i makijażystów z Hollywood na utrzymanie włosków w ryzach i nadanie im objętości. Mydło, kiedy je zwilżymy, przypomina plastyczną masę, którą łatwo wystylizować brwi - uniesie je ku górze i nada charakteru. Po zaschnięciu jest niewidoczne, za to porządnie trzyma włoski. Może brzmi to nieco dziwnie, ale naprawdę działa!

Soap brows na nowo spopularyzowała Anastasia Soare, założycielka znanej marki kosmetyków kolorowych - Anastasia Beverly Hills (słynącej m.in. z wysokiej jakości produktów do stylizacji brwi).

Jaki to dokładnie efekt można podejrzeć na przykład na Instagramie pod hasztagiem #soapbrows albo w naszej galerii pod artykułem.

Brwi na mydło: jakie mydło wybrać? 

Do zrobienia brwi na mydło potrzebujemy tylko dwóch produktów: mydła i szczoteczki lub spiralki do brwi, dlatego warto zadbać o to, aby obie rzeczy były dobrej jakości.

Trend na brwi na mydło wykorzystało wiele marek kosmetycznych. Gotowe preparaty do stylizacji brwi określane właśnie jako mydło do brwi bez problemu kupicie w sieciowych drogeriach i perfumeriach. Kosztują więcej niż kostka tego zwykłego za kilka złotych, ale gotowe produkty są znacznie bardziej praktyczne (chociażby w transporcie i przechowywaniu), co ma znaczenie zwłaszcza dla profesjonalnych wizażystów. Specjalne mydła do brwi mają też nieco inną formułę, zawierają woski i inne składniki, które sprawiają, że są jeszcze trwalsze i wygodniejsze w użyciu niż zwykłe mydło. Są też przystosowane do aplikacji na skórę twarzy, także delikatnej okolicy oczu.

Wśród specjalnych mydeł do brwi znajdziecie również produkt numer jeden na świecie - Soap Brows by WBco. W Polsce dostępny jest m.in. w perfumeriach Douglas.

Jeśli zdecydujesz się jednak na tradycyjną formę tej stylizacji, czyli z użyciem mydła do rąk, zadbaj o to, aby było łagodne dla skóry, zwłaszcza jeśli planujesz stawiać brwi na mydło na co dzień. Zwykłe mydła mogą podrażniać lub wysuszać skórę, dotyczy to również tej, którą pokrywają brwi.

Zobacz także:

Brwi na mydło krok po kroku

  1. Zwilż mydło tak, by nie ociekało wodą. 
  2. Czystą szczoteczką/grzebykiem do brwi otocz włosie równomiernie warstwą mydła. 
  3. Usuń nadmiar mydła z grzebyka, np. wycierając go w bezpyłowy wacik. 
  4. Rozpocznij wczesywanie mydła we włoski - na początku w różnych kierunkach, aby dobrze pokryć każdy z nich
  5. Brwi zaczesuj do góry do momentu, aż uzyskasz zadowalający efekt. 

Voila!

Pamiętaj - jeśli nie jesteś zadowolona - nie dokładaj mydła - zmyj je z brwi i zrób od nowa. 

W galerii pod artykułem możecie zobaczyć, jak wyglądają brwi ułożone na mydło u kobiet o różnych typach urody.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: