Wypełnianie brwi mydłem – wady i zalety

Panie, które  stosują mydło jako wypełnienie swoich brwi twierdzą, że wyglądają one później na grubsze, pełniejsze, a przez to zdrowsze. Ponadto mydło na brwiach umożliwia im idealne wyczesanie pożądanego kształtu. Wadą stosowania regularnie mydła jako utrwalacza brwi może być przesuszanie się skóry w okolicach brwi oraz delikatne osłabienie włosków.

Mydło do brwi kupisz w drogerii?

Nie dziwi poszukiwanie przez setki kobiet tańszych zamienników kosmetyków, jeśli najbardziej znane marki z produktami do brwi mają zbliżony skład do mydła lub swoją nazwą bezpośrednio do niego nawiązują. Gdy jednak nie możesz sobie pozwolić na produkt za kilkadziesiąt złotych, szukasz zamienników. W ten sposób naturalnie wytworzył się trend używania klasycznego mydła za kilka złotych kupionego w drogerii lub aptece do wymodelowania ładnego kształtu brwi.

Wypełnianie brwi mydłem - efekt

. Kobiety często dzielą się pięknym efektem brwi po nałożeniu na nie mydła. Znaleźć je można na Instagramie pod hashtagiem #soapbrow.

Jak zrobić brwi na mydło - tutorial

Jeśli któraś z pań nie może sobie wyobrazić jak dokładnie wykorzystać mydło do ułożenia brwi wówczas może podejrzeć wiele kobiet, które dzielą się swoimi radami makijażowymi na YouTubie:

Mydło do brwi powinno być przezroczyste czy białe?

Jedna warstwa mydła na brwiach wystarczy czy dla trwałego efektu trzeba nałożyć więcej?

Mydło na brwi nakładać przed czy po podkładzie?

Czy mydło warto nakładać na zwilżone brwi?

Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedzi w filmiku makijażystki: