Wypełnianie brwi mydłem: co to za trend?

"Brwi na mydło" to tak naprawdę żadna nowość - to stary, charakteryzatorski trik na utrzymanie włosków w ryzach i przede wszystkim, nadanie im objętości. Mydło, kiedy je zwilżymy, przypomina plastyczną masę, którą łatwo wystylizować brwi - z łatwością uniesie je ku górze. Po zaschnięciu jest niewidoczne, za to porządnie trzyma włoski w pionie - normalnie, po wyczesaniu ich grzebykiem, bardzo szybko opadłyby pod wpływem grawitacji. Po co w ogóle brwi stojące "na baczność"? To optycznie je powiększa i zagęszcza, co jest bardzo pożądanym w modzie efektem. Jaki to dokładnie efekt można podejrzeć na przykład na Instagramie pod hasztagiem #soapbrows.

Mydło do brwi z drogerii?

Trend na brwi na mydło wykorzystało wiele firm kosmetycznych. Gotowe preparaty przypominające mydło można kupić na przykład pod nazwą... Soap Brows. Oczywiście taka przyjemność kosztuje o wiele więcej niż kostka Białego Jelenia, ale gotowe produkty są znacznie bardziej praktyczne, chociażby w transporcie i przechowywaniu, co ma znaczenie zwłaszcza dla profesjonalnych wizażystów. Specjalne mydła do brwi mają też nieco inną formułę, zawierają woski i inne składniki, które sprawiają że są jeszcze trwalsze i wygodniejsze w użyciu niż zwykłe mydło. Są też przystosowane do aplikacji na skórę twarzy, szczególnie tę w okolicach oczu:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Soapbrows (@soapbrows) Maj 14, 2020 o 2:20 PDT

Jeśli zdecydujesz się jednak na tradycyjną formę tej stylizacji, czyli z użyciem mydła do rąk, zadbaj o to, aby było łagodne dla skóry, zwłaszcza jeśli planujesz stawiać brwi na mydło na co dzień. Zwykłe mydła mogą podrażniać lub wysuszać skórę, dotyczy to również tej, którą pokrywają brwi! Jak dobrej jakości mydło - to oczywiście od dziewczyn z Ministerstwa Dobrego Mydła. My polecamy to z hibiskusem, które ma świetny skład i pachnie obłędnie:

Jak zrobić brwi na mydło - tutorial

Do zrobienia brwi na mydło potrzebujemy dwóch produktów: mydła i szczoteczki do brwi. Jeśli nie masz szczoteczki do brwi, możesz ją zrobić ze szczoteczki od zużytego tuszu do rzęs (oczywiście trzeba ją wcześniej dokładnie oczyścić). Pierwszy krok to zwilżenie mydła odrobiną wody, drugi - nabranie odrobiny rozmiękczonego mydła na szczoteczkę, trzeci - wczesanie mydła we włoski, na początku w różnych kierunkach (aby dobrze pokryć każdy z nich). Ostatnim krokiem jest wyczesanie brwi ku górze. Voila! Dla ułatwienia, poniżej filmik instruktażowy znaleziony na YouTube: