Jak zrobić smokey eye? Krok po kroku 

Smokey eye to klasyczny, wieczorowy makijaż, który można wykonywać w różnych wariantach. Zasada Obowiązująca przy „przydymionym oku”, to nakładanie cieni warstwowo i dokładne rozcieranie. Płynna granica między skórą a ciemnym cieniem do powiek, powiększy oko i nada charakterystycznego, tajemniczego looku.

1. Zaznacz linię wodną oka czarną, wodoodporną kredką 

2. Ciemnym cieniem zaznacz dolną powiekę, przeciągając go do góry, tak jakbyś chciała „podnieść” kącik oka. Porządnie rozetrzyj cień pędzelkiem. 

3. Zaczynając od zewnętrznego kącika oka, nałóż czarną kredkę, lub cień, na powiekę ruchomą. Rozcieraj pędzelkiem w kierunku załamania powieki, tak aby granice pomiędzy cieniem i skórą były jak najbardziej płynne. 

4. Czystym pędzelkiem z odrobiną cielistego cienia do powiek zblenduj granice cienia na górnej i dolnej powiece.

5. Mocno wytuszuj rzęsy. 

Makijaż na Walentynki - klasyczne czerwone usta

Czerwona szminka to produkt, który najbardziej kojarzy nam się z romantycznym, walentynkowym makijażem. Jeśli stawiasz na klasykę, dobierz odpowiedni odcień czerwieni dla Twojej cery. Nie pozwól, aby cokolwiek innego odciągało uwagę od Twoich pełnych, podkreślonych pomadką ust, dlatego makijaż oka ogranicz do minimum - cienka kreska, wytuszowane rzęsy, czy delikatnie zaznaczona cieniem linia załamania powieki będą w zupełności wystarczające. 

Zobacz nasze TOP 5 najlepszych czerwonych pomadek 

Makijaż na Walentynki - retro eyeliner 

„Jaskółka” na powiece stwarza bardzo kobiecy efekt, a jej historia sięga lat 60. Dobrze poprowadzona kreska eyelinerem, wydłuży oko i sprawi, ze Twoje spojrzenie będzie zalotne. Jak narysować idealną jaskółkę? Patrząc w lusterko na wprost, zaznacz punkt gdzie ma kończyć się kreska, a punkt ten musi znajdować się powyżej kącika Twojego oka. Na zamkniętym oku obrysuj górną powiekę tuż przy rzęsach i połącz ją z wykonaną wcześniej kropką. Poprowadź linię łączącą zewnętrzny kącik z końcem „jaskółki”. Gotowe! Uwaga: ten makijaż oka nie jest polecany, jeśli masz opadającą powiekę. 

Makijaż na Walentynki - naturalne glow

Makijaż, który udaje że jesteś saute, z powodzeniem sprawdzi się na walentynkowy wieczór. W tym przypadku całą uwagę skupiamy na cerze, która musi być idealnie wyrównana i delikatnie błyszcząca. Efekt świeżej, zdrowej skóry osiągniesz pracując z jasnym, brzoskwiniowym różem. Nałóż go nie tylko na policzki, ale też odrobinę na nos (na prawdę odrobinę) i na powieki. Mocno wytuszuj rzęsy, omieć twarz rozświetlaczem i gotowe!