Zapraszamy na wspólne szycie na żywo! Pobierz darmowy e-wykrój i wspólnie z nami 23 września o godzinie 20.00 uszyj sukienkę w kwiaty!

Naszą ambasadorką i przewodniczką po tajemnej wiedzy o szyciu będzie Izabela Sowa-Knapczyk, spelniona mama, żona. W szyciu i zagłębianiu szycia - samouk.

"Szyję od 6lat. Prowadzę własną pracownie krawiecką "Jasna Strona Szycia" od 2017. Niedawno zdobyłam tytuł Krawcowej i technika Przemysłu Mody na Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych. Kocham modelować i przerabiać wykroje według swojego uznania, choć często szyję z własnej konstrukcji. Bardzo mi się marzy program do konstrukcji z ploterem w akcji. Ułatwiłoby to szycie, ale i pracę i konsultacje z klientami. Z Burda szyję odkąd pamiętam. Lubię ten magazyn. Wiem, czego mogę się spodziewać po wykrojach, gdzie dodać gdzie odjąć, by forma a następnie szablon pasował. Posiadam bardzo wiele roczników magazynu, jednak często wybieram modele z lat wcześniejszych. To będzie mój pierwszy live, choć prowadzę staże i praktyki zawodowe uczniów z Technikum to jednak jest face to face a tutaj będą mnie słuchać w całym kraju. Mam nadzieję, że słuchacze będą wyrozumiali".

Z czego uszyć sukienkę?

Papierowy e-wykrój wytniemy przy użyciu nożyczek do papieru – przypominamy, że istotne jest, aby posiadać osobne nożyczki do cięcia papieru i osobne do cięcia tkanin (przy krojeniu papieru nożyce się tępią i nie będą ładnie kroić tkanin). Do przygotowania elementów wykroju Hania wykorzysta nożyce krawieckie Fiskars – ten niezawodny model to nieodłączne akcesorium każdej krawcowej. Podczas wspólnego szycia live będzie mogli zobaczyć w akcji nożyczki do nitek Fiskars, które precyzyjnie odetną wszystkie nitki pozostałe po tworzeniu ściegu.

Nasza Ambasadorka wybrała 2 tkaniny od Textilmar: wiskozę w różane kwiaty i modną łączkę w kropki.

Pierwsza z nich to tkanina idealna na sukienki, spódnice i bluzki. Wykonana z włókien naturalnego pochodzenia, charakteryzuje się świetną przepuszczalnością powietrza. Jest lekka, zwiewna, układa się miękko i lejąco. Ze względu na swoje właściwości tkaniny tego typu świetnie nadają się na luźniejsze lub rozkloszowane fasony, bardzo ładnie prezentują się przy falbanach lub marszczeniach.

Dodatkowym atutem drugiej tkaniny Textilmar jest piękny i modny wzór w postaci kropek i drobnych kwiatów. Deseń świetnie wpisuje się w romantyczne i kobiece klimaty, doskonale sprawdzi się zarówno w noszeniu na co dzień, jak i na specjalne okazje.

Zobacz także:

Live burda.pl z naszą ambasadorką: kiedy?

Wrześniowy live z nasza ambasadorką, Izabela Sowa-Knapczyk, będzie można obejrzeć 23 września o godzinie 20.00. Live zostanie zapisany, także będzie można odtworzyć go sobie wielokrotnie podczas szycia w domowym zaciszu.

Darmowy e-wykrój na sukienkę do kolan w kwiaty możesz pobrać TU