Jak ogólnie wiadomo kobieta jest bardzo zmienna. Zazwyczaj posiadając krótkie włosy pragnie długich i odwrotnie. Wielkim plusem włosów jest to, że odrastają, natomiast zawsze czynią to zbyt wolno.

Co przyspieszy porost włosów?

Aby włosy rosły szybko, a do tego były lśniące i piękne musisz je... podcinać. Niestety mimo ogromnego pragnienia długich włosów regularne podcinanie końcówek jest konieczne. Końcówki są często przesuszone, co sprawia, ze zaczynają się rozdwajać. Rozdwojone końce łamią się i urywają przy czesaniu a nasze włosy wcale nie przybierają na długości.
O końcówki trzeba też szczególnie dbać. Po każdym myciu wcieraj w nie (delikatnie!) serum do końcówek lub odrobinę olejku do włosów. Sprawi to, że będą odpowiednio zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi.
O włosy zadbaj również w nocy. Nigdy nie kładź się do spania z mokrymi włosami, staraj się je także splatać w luźny warkocz na noc. Wybieraj poszewki na poduszki z jedwabiu lub mieszanki bawełny i satyny, które mniej pocierają o włosy przez co zmniejszają ich plątanie się. 

Kolejnym krokiem w drodze do długich włosów powinna być zdrowa dieta. Wszystko co jemy ma swoje odzwierciedlenie w naszym wyglądzie, także włosach. Postaw na racjonalne posiłku bogate w owoce, warzywa i ryby. Dodatkowo możesz wspomóc się suplementami witaminowymi.

Ogranicz też stylizacyjne szaleństwa na twojej głowie. Ciasne kucyki i koczki zwiększają wypadanie włosów. Pożegnaj się też raz na zawsze z gumkami z metalowymi elementami.
Zapuszczanie włosów bywa żmudne i łatwo w tym czasie stracić cierpliwość i spontanicznie umówić się do fryzjera na cięcie. Jeśli masz już naprawdę dość niesfornych kosmyków poproś swojego fryzjera o umiejętne wycieniowanie, aby włosy nie straciły dużo na długości, ale były łatwiejsze do opanowania.