Hity kosmetyczne 2019 - przegląd 

Każdy rok obfituje w nowości kosmetyczne, czy to do pielęgnacji, czy do makijażu. Instagram i inne platformy powodują, że jeśli jakiś kosmetyk robi zamieszanie w świecie beauty – nie przejdzie niezauważony przez resztę użytkowników. Modę na dany produkt najczęściej rozpoczynają gwiazdy, które chętnie biorą udział w akcjach typu "Co mam w swojej kosmetyczce", oraz specjalistki w dziedzinie urody - to one trzymają rękę na pulsie i bardzo szybko informują o nowościach zza granicy.

Zebrałyśmy dla Was kilka hitów kosmetycznych 2019, opisując ich działanie i skuteczność, chcemy Wam pomóc w decyzji czy aby na pewno powinnyście znaleźć dla nich miejsce w swojej kosmetyczce. 

Trendy urodowe 2019 - co zawładnęło światem beauty?

Niemal wszystkie zestawione przez nas hity urodowe mają wspólny mianownik - mają naturalne składy, są przyjazne środowisku i czerpią z tradycji sięgających nawet kilkaset lat. Skąd takie podobieństwo? Od jakiegoś czasu obserwujemy zwiększenie świadomości nas samych, na temat tego co nakładamy na skórę i jak to może się na niej odbić w perspektywie kilkunastu lat. Szczególnie rok 2019 pełny był pro-ekologicznych akcji, dzięki którym nasza wiedza na temat szkodliwych składników w popularnych kosmetykach, pozwoliła na docenienie produktów o naturalnych składach. Niebagatelna też pozostaje kwestia dbania o środowisko - ekolodzy podnieśli alarm, co zmusiło producentów do większego starania się zarówno jeśli chodzi o składy produktów, jak i o sposoby ich pakowania.