Jak wygląda grzywka półokrągła?

Grzywka półokrągła to grzywka, która nad oczami układa się w charakterystyczny półokrąg - jest nieco krótsza na środku i dłuższa po bokach. Taką grzywkę można trzymać prosto na czole albo rozsuwać na boki. Zależy to od woli konkretnej osoby i potrzeb konkretnej fryzury. Do wyboru jest dłuższa grzywka lub krótsza grzywka, idealnie równa lub postrzępiona. Warto wiedzieć, że wyróżniamy w tym wypadku jeszcze dwa rodzaje grzywki:

 • wypukła półokrągła grzywka - wychodzi od środka czoła, dobrze je zasłaniając. Jest dłuższa w środkowej części i krótsza na bokach. To mniej popularny rodzaj grzywki. 
 • wklęsła półokrągła grzywka - to rodzaj grzywki najbardziej odsłaniający czoło. Doskonale się sprawdza w przypadku włosów cieniowanych. Grzywka rozpoczyna się na czubku głowy, jest krótka w środkowej części i wydłuża się na bokach. 

Dla kogo grzywka półokrągła jest idealna?

Grzywka półokrągła doskonale złagodzi rysy okrągłej twarzy. Grzywka krótsza pośrodku i dłuższa na bokach będzie więc idealna do okrągłej twarzy - zarówno do włosów długich, jak i półdługich czy krótkich. Na taką grzywkę mogą się też zdecydować osoby o twarzy owalnej, która fantastycznie współgra w zasadzie z każdym typem grzywki i fryzury. Z takiej fryzury powinny jednak zrezygnować panie o twarzy trójkątnej - grzywka zaburzy proporcje ich twarzy i uwypukli czoło. Zwłaszcza krótsze warianty półokrągłej grzywki są w tym przypadku złym wyborem. Wysokie czoło lubi grzywkę, ale lepiej by była ona prosta lub ukośna. 

Fryzury z grzywką półokrągłą

Grzywka półokrągła współgra z wieloma różnymi fryzurami - zarówno z długimi, jak i krótkimi włosami. Można pozostawić ją bez modelowania albo modelować podobnie jak resztę włosów. Można też pozostawiać ją na czole lub rozsuwać na boki, w stronę skroni. Istnieje bardzo duża dowolność - łatwo więc wybrać taką wersję, która najbardziej komuś odpowiada i najlepiej pasuje do czyjejś urody oraz konkretnej stylizacji. 

Oto kilka propozycji na modną fryzurę z półokrągłą grzywką:

 • krótki bob - to fryzura idealna dla każdej kobiety, która odmładza i łagodzi rysy twarzy. Najlepiej współgra z twarzą owalną. Warto wybrać wtedy grzywkę grubą i ciężką. Z kolei twarz okrągła lub kwadratowa będzie ładniej się prezentować w towarzystwie lekkiej, pocieniowanej grzywki. Krótki bob nie wymaga długiej stylizacji - wystarczy wgnieść we włosy piankę, przeczesać je palcami i nieco podnieść. Nadaje się przy tym na różne okazje i doskonale pasuje do długich kolczyków. 
 • długie włosy z grzywką - grzywka półokrągła pięknie współgra z długimi włosami i to zarówno prostymi, jak i kręconymi. Sama grzywka również może zostać nieco podkręcona - odwinięta na boki lub pofalowana (jeśli jest odpowiednio długa). Włosy można nosić rozpuszczone lub spiąć je w kucyk. 
 • wysoki kok z grzywką - to rodzaj fryzury, który wprost kochają gwiazdy! Noszą kok z grzywką na co dzień lub na wielkie wyjścia. Weronika Książkiewicz, Kendall Jenner, Taylor Swift - to tylko niektóre przykłady. Wysoki kok to tak zwany kok baletnicy, który nie jest trudny do wykonania. Najważniejsze jest wykonanie odpowiednio wysokiego upięcia. Grzywkę zaś najlepiej ułożyć w taki sposób, by układała się lekko na boki, z kilkoma pasmami włosów na środku czoła. 

Te gwiazdy kochają półokragłą grzywkę

Lekka półokrągła grzywka jest bardzo popularna wśród gwiazd. Taką grzywką mogła się pochwalić między innymi Jennifer Lopez czy Agnieszka Chylińska. Od lat jej fanką jest Ariana Grande, która łączy ją z wysokim kucykiem. Na półokrągłą grzywkę zdecydowała się też Anna Lewandowska, która świetnie w niej wygląda. W taki sposób ścina się też Taylor Swift i Heidi Klum - i doskonale im podobny wybór pasuje. 

Jak układać półokrągłą grzywkę?

Grzywka półokrągła może być układana na różne sposoby. Przy dobrym cięciu układa się zresztą sama - można ją jednak dodatkowo odpowiednio wymodelować. Od czego zacząć i jak to zrobić?

 1. Dobrze by włosy były lekko wilgotne - wówczas będą się lepiej układać. Jeśli nie chcemy ich moczyć, wgniećmy w nie trochę pianki modelującej. 
 2. Grzywkę podkręćmy lekko na okrągłej szczotce lub na suszarce z okrągłą końcówką. Można też użyć prostownicy, lecz wówczas co jakiś czas rozczesujmy włosy.
 3. Przeczeszmy włosy palcami, by ułożyć je w naturalny sposób. Możemy je rozsunąć na środku, jeśli chcemy by ułożyły się na boki. 

 

Zobacz także:

Jak obciąć grzywkę na półokrągło?

 

Grzywka półokrągła pasuje wielu osobom i do wielu różnych fryzur - jest więc dosyć popularna. By ją uzyskać można iść do fryzjera lub postarać się obciąć włosy w domu - samodzielnie lub przy pomocy drugiej osoby. Do obcięcia włosów potrzebne będą ostre nożyczki fryzjerskie, degażówki fryzjerskie oraz grzebień. Co robić krok po kroku?

 1. Wydzielamy część włosów, która ma zostać obcięta. Resztę związujemy, żeby nie przeszkadzały. Pamiętajmy by wydzielony został jak gdyby trójkąt - włosy zarówno na górze, jak i po bokach. Im ostrzejszy kąt trójkąta, tym gęstsza będzie grzywka, ponieważ tym więcej włosów do niej trafi. 
 2. Wydzielone włosy łapiemy razem i obcinamy na prosto. Zawsze zostawiamy sobie zapas na ewentualne poprawki - nie tniemy idealnie tyle, jaka ma być długość docelowa. Ma to znaczenie zwłaszcza gdy ścinamy włosy wilgotne lub mokre - po wyschnięciu i tak się nieco podniosą. 
 3. Puszczamy włosy i rozczesujemy je równomiernie. Teraz nadszedł moment by przyciąć włosy na półokrągło - nieco mniej po bokach i nieco więcej na środku. 
 4. Jeśli grzywka ma być wycieniowana, używamy degażówek fryzjerskich i cieniujemy ją. I gotowe!

Grzywka półokrągła świetnie pasuje osobom o twarzy owalnej lub okrągłej, ale umiejętnie obcięta i wymodelowana sprawi, że każda kobieta będzie się prezentować doskonale!