Naukowcy z Uniwersytetu w Londynie postanowili przeprowadzić badania dotyczące porodów w Wielkiej Brytanii. W latach 2004-2015 przeanalizowali przebieg aż pięciu milionów z nich. Dzięki dokładnej analizie udało im się dowieść, że najwięcej, bo aż ponad 70 proc. dzieci, przychodzi na świat między 17.00, a 9.00, a w szczególności ok. godz. 4.00. W ciągu roku najmniej porodów przypada na zimowy okres świąteczny, czyli 25 i 26 grudnia. Skąd takie pory porodów?

Zobacz też: Horoskop dla urodzonych w środę. Jak dzień urodzin definiuje charakter i powodzenie?

Dlaczego najwięcej dzieci rodzi się nocą?

Autor badań, Peter Martin twierdzi:

- To może być częścią naszego ewolucyjnego dziedzictwa. Nasi przodkowie żyli w grupach aktywnych i rozproszonych w ciągu dnia i spotykali się, aby odpocząć w nocy. Więc poród w nocy zapewniał matce i noworodkowi ochronę i opiekę bliskich- wyjaśnia badacz.

Co ciekawe, w przypadku porodów wywoływanych akcja również rozpoczynała się najczęściej po północy.

ZOBACZ TEŻ:

Oto najlepsze zdjęcia porodowe 2021 roku! W tym roku 1. miejsce zajęła "Córeczka Tatusia"

Zobacz także:

Nowe zalecenia dla kobiet w ciąży. Już nie przywiążą Cię do łóżka

Dni tygodnia, gdy rodzi się najwięcej dzieci

Wyliczono także dni tygodnia, w których rodzi się najwięcej dzieci. Zdaniem naukowców wzmożona liczba porodów przypada na okres między wtorkiem, a sobotą. Co ciekawe, wiele noworodków rodziło się w dni poprzedzające święta narodowe.

Czy można zaplanować czas swojego porodu?

W przypadku dzisiejszego cesarskiego cięcia, kobieta ma możliwość zaplanowania jego przebiegu co do minuty. Wcześniej ustala datę i często decyduje się także na odpowiednią dla siebie godzinę. Większość przyszłych mam decyduje się urodzić w przedziale godzinowym między 9.09, a 11.00 przed południem. W przypadku porodu naturalnego, matka takiej możliwości nie ma. Musi zaufać ciału, które wie najlepiej, kiedy wydać na świat nowe życie.

ZOBACZ TAKŻE:

GOOD MEMORIES - opowieści o mamach - więźniarkach. Miłość matki nie zna granic!

Położna do zakochanych - "Nie uprawiajcie seksu w Święta"!