Ile waży noworodek?

Średnia waga dziecka po urodzeniu wynosi od 3,2 kg do 3,4 kg – takie są normy. Jednak od każdej zasady zdarzają się wyjątki i tego właśnie wyjątku na własnej skórze doświadczyła 27-letnia mama Amy Smit z Cheddington.


Co prawda przyszła mama spodziewała się, że jej syn będzie dużym dzieckiem, bo ona oraz jej mąż są bardzo wysocy, a każde z nich mierzy 180 cm wzrostu. Już podczas badań USG lekarze stwierdzili, że synek Amy Smit będzie dość duży i trzeba będzie wykonać cesarskie cięcie.

Jednak rzeczywistość przeszła ich najśmielsze oczekiwania. Założenia przyszłej mamy, oraz personelu medycznego, który asystował przy porodzie, okazały się niedoszacowane… Syn Amy Smit – Zeik (Zagrys) - urodził się z wagą ponad 6 kg!

ZOBACZ TEŻ:

Gigantyczny noworodek - lekarze byli w szoku


Lekarz odbierający poród, gdy zobaczył gigantycznego noworodka, musiał wołać o pomoc kolejnego lekarza.  


- Usłyszałam tylko: „Potrzebuję pomocy, on jest ogromny”. Wtedy już wiedziałam, że wyprawka, którą kupiliśmy, się nie sprawdzi – wspomina Amy Smit pierwsze chwile po narodzinach synka.


Dziecko przyszło na świat z wagą 6 kg i miało 60 cm długości. Pielęgniarka, która miała zadanie zważyć dziecko, miała problem z umieszczeniem go na standardowej wadze dla noworodków. Chłopiec był zbyt duży.


Mama noworodka miała racje. Kupione przez nich ubranka na trzymiesięczne niemowlę okazały się za małe.


- Musiałam wysłać męża po nowe ubranka na 6-9 miesięcy – śmieje się Amy.

Photo: Facebook Amy Smit

ZOBACZ TEŻ:


Co ciekawe, Amy Smit i jej mąż Zac mają starszą córkę, Lolę. Ona również tuż po narodzinach była pokaźnych rozmiarów. Lola tuż po porodzie ważyła 4 kg.


- Podczas mojej pierwszej ciąży z Lolą cały czas podjadałam, nie mogłam przestać jeść. Z kolei teraz po prostu nie miałam apetytu. Ciekawe jakby wyglądał Zeik, gdybym dużo jadła – żartowała szczęśliwa mama tuż po narodzinach swojego gigantycznego synka.


Dziś „mały” Zeik (Zagrys) – dwa miesiące po porodzie - ma już 6,5 kg. Wzrost wagi udało się unormować. Tata chłopca wierzy, że jego syn w przyszłości zostanie graczem rugby!

PRZECZYTAJ TEŻ: