Fryzury z grzywką na jesień 2020

Latem bywa nam w nich trochę za gorąco, ale jesień to zdecydowanie sezon na fryzury z grzywką. I najprostszy sposób, by odmienić fryzurę bez drastycznego skracania czy zmiany koloru. W tym roku będziemy je nosić w najbardziej wyrazistych wydaniach. Do łask wracają grzywki-firanki w stylu Brigitte Bardot, masywne, proste grzywki w duecie z bobem i nonszalanckie, lekkie cięcia w stylu francuskich it girls. Zacznijmy od klasyki.

Krótkie fryzury z grzywką

Nieśmiertelne cięcia, jak pixie cut czy bob, największą furorę robią właśnie w towarzystwie grzywki. Do tych pierwszych pasują geometryczne linie i krótkie grzywki albo dłuższe, mocno wycieniowane pasma, które swobodnie opadają na jedną ze stron. W dobrym tonie jest też spora asymetria. Bob i jego wydłużona wersja świetnie wypadają w zestawieniu z klasyczną, prostą grzywką, która może delikatnie się kręcić lub rozchodzić na boki.

Jak o nie dbać? Grzywki mają to do siebie, że przetłuszczają się szybciej niż włosy pełnej długości. Jeśli chcesz utrzymać fryzury z grzywką w świeżości, warto zaopatrzyć się w suchy szampon. 

Zobacz też: Olejowanie włosów wysokoporowatych - te produkty ujarzmią kapryśne kosmyki >

Fryzury półdługie z grzywką

Collarbone cut – czyli włosy nieco dłuższe niż do ramion – to nie tylko najbardziej pożądana długość tej jesieni, ale również idealna fryzura dla niezdecydowanych. Jeśli nie masz pewności, czy chcesz zapuszczać włosy, czy jednak je skrócić – trudno o bardziej stylowy kompromis. Przy tej długości, świetnie prezentują się francuskie grzywki w stylu Jeanne Damas. Lekko wydłużone z boku pasma można w razie potrzeby zaczesać na bok albo złapać w kucyk.

Fryzury z grzywką na boki

Grzywki-firanki w stylu lat 70. to jeden z najbardziej efektownych wariantów. Najlepiej miękko opadające, wydłużone po bokach i koniecznie rozdzielone na dwie części – jak u Brigitte Bardot. Słynna „curtain-fringe” najlepiej sprawdzi się na lekko kręcących się włosach i mocno wycieniowanych fryzurach (rockandrollowe włosy-pióra). Ten wariant grzywki jest też bardzo łatwy w utrzymaniu. By uzyskać niewymuszony, nonszalancki efekt, wystarczy "wygnieść" włosy z odrobiną musu lub gumy do stylizacji. To idealna fryzura dla leniwych!

Jakie fryzury z grzywką najbardziej przypadły Wam do gustu?