Fryzura z opaską w stylu pin-up girl

Fryzura z opaską, przypominająca te noszone w latach 50' XX wieku wraca do łask. To modne upięcia, które mogą sprawiać wrażenie nieco bardziej dopracowanych lub nieco bardziej na luzie. Trend pin-up wywodzi się jeszcze z lat 40' ubiegłego wieku i wiąże się z wysokimi upięciami, lokami czy falami. Fryzury są zawsze dopracowane. Mogą to być koki czy rulony, a opaska jest nie tyle podtrzymującym całość elementem, co ozdobą. Rulony imitowały grzywkę, ale na czołach pań w tamtych latach pojawiała się również prawdziwa grzywka - odwinięta w dół lub w górę.

Fryzura pasuje na różne okazje. W zależności od dokładnego wyboru jej wariantu może sprawdzić się tak w codziennych sytuacjach, jak i na wielkie wyjście - będzie pasować nawet do wieczorowej sukni. Jest nieco czasochłonna - może być dość skomplikowana i wówczas trzeba zarezerwować sobie na jej wykonanie co najmniej 30-60 minut. Pasuje paniom w różnym wieku - w dodatku taką fryzurę można wykonać samodzielnie w domu!

 1. Fryzurę najlepiej przygotować po umyciu i wysuszeniu włosów - będą wówczas najbardziej puszyste i gładkie. Włosy warto wysuszyć na okrągłej szczotce, by unieść je u nasady.
 2. Na całych włosach warto wykonać fale. Można do tego użyć prostownicy lub lokówki, albo zawinąć włosy na wałki.
 3. Przygotowane fale rozczesujemy delikatnie palcami.
 4. Ostatni krok to założenie na włosy opaski. Fryzury z opaską materiałową tworzy się w odmienny sposób niż w przypadku innych - najlepiej zakładać ją od dołu. Przekłada się ją pod włosami i wiąże na czubku głowy. 

Fryzura z opaską w stylu boho

Fryzura z opaską pozwoli poczuć się jak w latach 70' XX wieku. Styl boho jest już od jakiegoś czasu bardzo popularny. Pasuje wielu osobom, a każda kobieta prezentuje się w nim bardzo subtelnie, kobieco. To styl kojarzony z cyganerią, hipisami, bohemą - stąd też wzięła się jego nazwa. Mnogość fryzur w stylu boho sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie.

Delikatne upięcia, luźne warkocze, fale, piórka, kwiaty, opaski, kolorowe chustki - to tylko część elementów, jakie pojawiają się we fryzurach tworzonych w tym stylu. Styl boho może być bardziej romantyczny, ale też awangardowy. Panie, które chcą wyglądać skromnie, delikatnie i subtelnie wybierają tą pierwszą wersję. Awangardowe są bardziej misterne upięcia i na przykład karbowane włosy. Warto pamiętać, że boho lubi kapelusze, ale też właśnie opaski - w tym przede wszystkim te cienkie, które zakładane są nie na środek głowy, lecz przechodzą okręgiem przez czoło. 

Zwiewne sukienki w stylu boho królują nie tylko na wakacjach, ale też na ważnych wydarzeniach - na przykład na ślubach. Fryzury z opaską na gumce nadają się też do zamszowych i skórzanych kurtek, butów czy spódnic. Boho uwielbia kwiaty, rzemyki, a przede wszystkim luz. To coś dla osób o artystycznych duszach - boho jest dla nich idealny, bo też preferuje luz! Jedną z ciekawych fryzur boho jest lekki warkocz, do którego można też nosić opaskę. Jak go wykonać?

 1. Warkocz boho cieszy się dużą popularnością. W dodatku tylko początkowo wydaje się trudny do wykonania. Gdy dojdzie się do wprawy, można go zrobić w 5 minut. Zaczynamy od umycia i wysuszenia włosów, by były bardziej puszyste. 
 2. Ważne jest by zacząć pleść warkocz możliwie jak najwyżej. Zaczynamy od podzielenia włosów z czubka głowy na 3 pasma. 
 3. Pleciemy włosy jak zwykle - prawo pasmo przekładamy przez środek, potem lewe, potem znów prawe...
 4. Później do każdego z pasm dodajemy po kosmyku włosów z boku, czyli do prawego pasma dodajemy odrobinę włosów z prawej, następnie do pasma z lewej odrobinę włosów z lewej - i postępujemy tak dalej, zaplatając coraz więcej włosów. 
 5. Powinien powstać piękny, gruby warkocz. Możemy pozostawić trochę włosów po bokach głowy, by całość wyglądała lekko i swobodnie. 
 6. Na koniec zakładamy na czubek głowy opaski w stylu boho - z kwiatów, opaskę materiałową lub na gumce, zakładaną na czoło.

Fryzura kok z opaską

Fryzura z opaską do włosów może być niezwykle elegancka. Opaski produkowane są w wersji codziennej, luźnej i swobodnej, na przykład materiałowej, ale też w niezwykle szykownych, stylowych wersjach - na przykład nadających się na ślub. To opaski z perełkami czy kwiatami, diamencikami, albo innymi, mniejszymi lub większymi ozdobami. Opaski pięknie się prezentują przy różnego rodzaju kokach. Falowane włosy można upiąć w kok lekki - w stylu boho. Można jednak także zdecydować się na bardzo gładką, dopracowaną.

Zobacz także:

Gładki kok lubi opaski, ponieważ sam w sobie jest mało ozdobny - warto więc udekorować go w jakiś ciekawy sposób. Gładki kok jest dość trudny do zrobienia - głównie dlatego, że musimy być bardzo dokładni. Fryzura taka nadaje się jednak w zasadzie dla każdej kobiety. Jest idealna na wielkie wyjścia i eleganckie okazje. Jak ją wykonać?

 1. Przed przystąpieniem do wykonania gładkiego koka z opaską warto umyć włosy. Przed ich wysuszeniem nakładamy na nie kosmetyk zapewniający termoochronę. Włosy będą wygładzone, lśniące, a przy tym chronione przed działaniem temperatury. 
 2. Włosy suszymy zaczesując je do tyłu - to ułatwi wykonanie gładkiego koka. 
 3. Następnie włosy prostujemy przy użyciu prostownicy. 
 4. Wyprostowane włosy zaczesujemy do tyłu. Koki hiszpańskie, czyli gładkie, niskie koki, można wykonać znacznie łatwiej właśnie dzięki opasującej głowę opasce. Najlepiej by była elastyczna. Zakładamy ją na głowę. 
 5. Włosy dzielimy na trzy części. Środkowa część ma być najgrubsza. 
 6. Włosy ze środkowej części zawijamy tak, by końcówki znalazły się pod opaską. Spinamy je wsuwkami. 
 7. Następnie podobnie postępujemy z bocznymi włosami - zwijamy je jednak wcześniej wokół własnej osi. Końcówki powinny zostać włożone pod opaskę, zakrywając jednocześnie miejsce zabezpieczone wsuwkami. 
 8. Opaskę - jeśli nie posiada ozdób - zdobimy na przykład kwiatami. 

Fryzura retro z opaską

Krótki bob, loki na półdługich włosach, długie włosy upięte w gładki kok, a może włosy ułożone w stylu lat 20' ubiegłego wieku? W tej chwili możemy wybierać swobodnie wśród różnych fryzur. Warto dobrać coś do swojego typu urody, ale i do okazji. Ciekawa fryzura retro z opaską to właśnie ta ostatnia - bazująca na dość krótkich włosach, ułożonych falami przy twarzy i objętych opaską założoną wokół głowy. Taka fryzura bazuje na falach, a opaska stanowi ciekawy dodatek. Już 10 czy 15 minut powinno wystarczyć by wykonać taką retro fryzurę. Krótkie, przylegające do głowy włosy najlepiej wyglądają przy szczupłej twarzy o regularnych rysach. Jak taką fryzurę zrobić? 

 1. Po umyciu włosów warto nałożyć na nie piankę by łatwiej się układały. 
 2. Przy użyciu grzebienia z ostrym zakończeniem robimy przedziałek na boku. 
 3. Włosy zakręcamy przy użyciu lokówki. Loki powinny być gęstsze po bokach i z tyłu, a tylko lekko zaznaczone na grzywce. 
 4. Używamy kosmetyku do wygładzenia włosów u nasady. 
 5. Następnie nakładamy na włosy opaskę. 

Fryzura ślubna z opaską

Krótkie fryzury z opaską, fryzury na półdługich lub długich włosach, różnego rodzaju koki, warkocze, upięcia - każda kobieta chce pięknie wyglądać w dniu swojego ślubu. Jest mnóstwo fryzur, na które można się zdecydować. Opaski to ciekawa alternatywa dla wianka. Fryzura z opaską i welonem powinna zostać dopasowana do całej stylizacji - sukni, biżuterii, butów, makijażu. Welon może zostać założony na całe włosy, albo tylko przypięty do opaski z tyłu. Welon wygląda bardzo ciekawie, jeśli zostanie założony właśnie na kok. W zależności od tego jaki kok się wybierze, jego przygotowanie zajmie więcej lub mniej czasu. Jest to jednak rozwiązanie dla każdej kobiety. Prosty kok nie jest trudny w wykonaniu:

 1. Włosy trzeba umyć i wetrzeć w nie lotion wygładzający. 
 2. Suszymy je, zaczesując do tyłu, by nie powstał przedziałek.
 3. Włosy związujemy gumką na środku, pozostawiając z boku dość grube pasma. Następnie przekładamy je od góry pod gumkę - tak żeby zakryły miejsce wiązania. 
 4. Resztę włosów również przekładamy pod gumką dokładnie w ten sam sposób. Postępujemy tak do momentu, gdy pasma będą zawinięte w zwarty kok. 
 5. Fryzurę zabezpieczamy wsuwkami i spryskujemy lakierem. 
 6. Zakładamy opaskę na włosy, a tuż nad kokiem wpinamy welon. 

Każda fryzura z opaską świetnie się sprawdzi w dzień ślubu i sprawi, że panna młoda będzie wyglądać zachwycająco!