Filmy świąteczne: Netflix i HBO

Netflix i HBO jak co roku przygotowały duży wybór filmów świątecznych. Na platformach z początkiem grudnia pojawiły się filmy, które każdy z nas chętnie obejrzy w święta. Są to zarówno filmy familijne, jak również komedie romantyczne osadzone w atmosferze świąt. Właśnie takie filmy chętnie oglądamy w święta, kiedy opadnie już szaleństwo przedświąteczne. Wtedy możemy usiąść wygodnie z rodziną na kanapie i relaksować się po wirze przygotowań. 

Jeśli natomiast masz w domu małe dzieci, to Netflix i HBO przygotowało filmy świąteczne, które umilą czas naszym najmłodszym. A kiedy dzieci słodko zasną w łóżku, wtedy mamy czas na wspólne oglądanie z mężem, partnerem, siostrą czy mamą. 

Zobaczcie nasz przegląd świątecznych filmów na najpopularniejszych platformach: HBO i Netflix. Co wybierzecie dla siebie?

Filmy świąteczne Netflix

Filmy świąteczne Netflix: "Chłopiec zwany gwiazdką"

To niezwykle ciepła i pełna magicznych momentów opowieść o chłopcu o imieniu Nikolas, który wyrusza w towarzystwie upartego renifera i udomowionej myszki na zaśnieżoną Północ, aby odnaleźć ojca, który udał się na poszukiwanie legendarnej wioski elfów. W tej magicznej, zabawnej i wzruszającej opowieści, która dowodzi, że nie ma rzeczy niemożliwych, Nikolas odnajduje swoje przeznaczenie. „Chłopiec zwany Gwiazdką” to adaptacja bestsellera Matta Haiga w reżyserii Gila Kenana.

Filmy świąteczne Netflix:"Dawid i elfy"

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Niestety, nie jest to szczęśliwy czas w życiu jedenastoletniego Dawida. Poznanie pewnej bajecznej postaci pozwala mu jednak dostrzec, o co tak naprawdę chodzi w Świętach i uratować ich magię. Film familijny “Dawid i Elfy” z pewnością przeniesie nas w magiczny czas świąt.

Filmy świąteczne Netflix:"Rodzina Clausów"

Jules Claus nie lubi Bożego Narodzenia. Od śmierci ojca w zeszłym roku nie chce mieć nic wspólnego ze świętami. Gdy jego mama pracuje, Jules spędza dużo czasu w sklepie z zabawkami swojego dziadka. Pewnego dnia znajduje magiczną śnieżną kulę, która zabiera go w najodleglejsze zakątki świata. Tam odkrywa coś niesamowitego: jego dziadek jest prawdziwym Świętym Mikołajem! Teraz — gdy zabrakło ojca Julesa — dziadek Claus wrócił do rodzinnej tradycji i do pracy. Gdy dziadek Claus łamie nogę, Jules postanawia mu pomóc. Jednak zanim poczuje magię świąt, najpierw musi na nowo odkryć, że Boże Narodzenie to "najcudowniejszy czas w roku".

Filmy świąteczne Netflix: Randki od święta"

Ten film z pewnością pokochają single, którzy w okresie świąt jak co roku nie mają łatwego życia. Podobnie jak bohaterowie filmu "Randki od święta". Sloane (Emma Roberts) i Jackson (Luke Bracey) nienawidzą świąt. Dlatego w tym roku postanawiają, że zostaną dla siebie partnerami na święta. Film jest pełen zabawnych sytuacji i wpadek. Zdziwicie się, do jakich wniosków dojdą nasi bohaterowie.

Zobacz także:

Filmy świąteczne Netflix:"Last Christmas"

Świąteczna opowieść o Kate (Emilia Clarke), dziewczynie, której pech zdaje się nie opuszczać. Bohaterka pracuje jako asystentka Świętego Mikołaja w jednym z londyńskich domów towarowych. Jej życie zaczyna się zmieniać wraz z poznaniem czarującego Toma (Henry Golding). Co się dalej wydarzy? Przekonacie się sami oglądając ten film.

Filmy świąteczne Netflix:"Holiday"

Do tego filmu uwielbiamy wracać co roku. Film „Holiday” to amerykańska komedia romantyczna z Cameron Diaz i Kate Winslet, które postanawiają zamienić się domami. Iris (Kate Winslet), która na co dzień mieszka w skromnym domku położonym z dala od zgiełku miasta w wyniku zamiany zamieszkuje w luksusowym domu w Kalifornii, zaś Amanda (Cameron Diaz) trafia do zaśnieżonego, ciasnego domku Iris. Szalona zamiana miejsc zamieszkania zmienia diametralnie losy bohaterek, których życie wbrew pozorom zmienia się na lepsze.

Filmy świąteczne Netflix:"Kronika świąteczna"

„Kronika świąteczna” to świąteczny film przygodowy stworzony przez producenta Chrisa Columbusa („Kevin sam w domu”, „Harry Potter”) i reżysera Claya Kaytisa („Angry Birds”). Film opowiada historię siostry i brata, Kate i Teddy’ego Pierce’ów, których plan zarejestrowania Świętego Mikołaja  na filmie prowadzi do nieoczekiwanej podróży, o której większość dzieci mogłaby tylko pomarzyć. Po wypatrzeniu Mikołaja dzieci zakradają się do jego sań i powodują wypadek, który zagraża podtrzymaniu świątecznej tradycji. Tej szalonej nocy Kate i Teddy pracują razem z Mikołajem — jakiego jeszcze nie znaliście — i jego lojalnymi elfami, by uratować Boże Narodzenie, zanim będzie za późno.

Filmy Świąteczne: HBO

Filmy świąteczne HBO: "Świąteczny szok"

Spotkanie z rodziną swojej dziewczyny po raz pierwszy może być trudne. Planowanie oświadczyn na corocznym świątecznym obiedzie jej rodziny - dopóki nie zdasz sobie sprawy, że nawet nie wiedzą, że jest lesbijką - jest jeszcze trudniejsze. Kiedy Abby (Kristen Stewart) dowiaduje się, że Harper (Mackenzie Davis) utrzymywała ich związek w tajemnicy przed rodziną, zaczyna kwestionować uczucia partnerki, co do których była dotychczas pewna. "Happiest Season" to świąteczna komedia romantyczna, która w zabawny sposób oddaje szereg emocji związanych z chęcią akceptacji rodziny, byciem sobą i staraniem się nie zepsuć Świąt.

Filmy świąteczne HBO:"8-bitowe święta"

Zabawne i szczere spojrzenie na przygody z czasów dzieciństwa. Akcja tej opowieści rozgrywa się na przedmieściach Chicago pod koniec lat 80, a jej bohaterem jest dziesięcioletni Jake Doyle, który stara się zdobyć na Boże Narodzenie najnowszy i najlepszy system gier wideo. W filmie występują Neil Patrick Harris i Winslow Fegley jako dorosły i młody Jake, June Diane Raphael, David Cross i Steve Zahn.