Filmy dla dwojga: romantyczne

Chcesz, aby ten wieczór był pełen uniesień, emocji i miłosnych wyznań? Być może nastroją do tego romantyczne filmy dla dwojga. Jaki jest dobry film na romantyczny wieczór? Dla przykładu powiedzmy o „Pamiętniku”, który jest klasyczną kinem o miłości. Wzrusza on i powoduje, że można stworzyć w swoim domu gorącą atmosferę. Akcja rozgrywa się w latach 40. XX wieku, kiedy to wrażliwy chłopak Noah (w tej roli Ryan Gosling), pochodzący z ubogiej rodziny spotka w swoim rodzinnym miasteczku nastolatkę z zamożnego rodu, która przyjeżdża tu na wakacje. Ma ona na imię Allie, a w tej roli podziwiać można Rachel McAdams. Pomiędzy nastolatkami rodzi się uczucie, które jest zakazane ze względu na mezalians. Nie zna ono jednak granic, a młodzieńcza odwaga tylko je umacnia. Przeradza się w głęboką miłość na zawsze. Cóż może być lepszego od „Pamiętnika” na romantyczny wieczór dla dwojga?

Klasyką w dziedzinie filmów romantycznych dla dwojga jest „Notting Hill”, z 1999 roku, w reżyserii Rogera Michella. W rolach głównych obsadzono czołowych hollywoodzkich aktorów gatunku: piękną Julię Roberts oraz Hugha Granta. Ponownie mamy do czynienia z mezaliansem. W „Notting Hill” właściciel antykwariatu zakochuje się w sławnej aktorce. To urokliwa i zabawna komedia, która stanie się dla ciebie i twojego mężczyzny być może ulubionym filmem na romantyczny wieczór we dwoje.

Idąc za ciosem, wybierz i inne fajne filmy dla dwojga z Julią Roberts np. „Pretty Woman”, albo „Cztery wesela i pogrzeb” z Hughem Grantem.

Filmy dla dwojga: komedie

Chcesz poznać dobry film na wieczór z żoną? Wybierasz na wieczór z chłopakiem coś na rozluźnienie? Postaw na komedię! W tym gatunku filmowym gustuje wiele par. Wspólny śmiech to wspaniałe przeżycie. Komedia dla dwojga sprawdzi się doskonale dla oderwania się od szarości dnia codziennego. Może nią być film „Czego pragną kobiety?” ze wspaniała rolą Mela Gibsona, który w wyniku zrządzenia losu zaczyna słyszeć głosy wszystkich otaczających go przedstawicielek płci pięknej. Film ten wyreżyserowała Nancy Meyers, a premierę miał on w 2000 roku. Pomimo upływu czasu to przyjemna i niezobowiązująca, choć humorystyczna propozycja na wspólny seans filmowy we dwoje.

Jeśli jeszcze nie dość ci śmiechu, to obejrzyj „Ile waży koń trojański?” - dobrą komedię dla dwojga produkcji polskiej. Pośmiejecie się z przezabawnych dialogów i sytuacji, ale też jednocześnie być może zaznacie wzruszeń, śledząc wątek miłosny. Film opiera się na znanym motywie podróży w czasie. Główna bohaterka Zosia (Ilona Ostrowska) w sylwestrową noc zasypia i marzy o tym, aby cofnąć się w czasie. Jej marzenie się spełnia, przez co rano budzi się w latach 80., na dodatek u boku swojego pierwszego męża Darka (Robert Więckiewicz).

Zobacz także:

Miłym, przyjemnym, pełnym humoru filmem na wieczór z drugą połową będzie „Bridget Jones”, zwłaszcza trzecia jego odsłona. W dalszym ciągu w rolę tytułowej kobiety wciela się Renee Zellweger. Jej perypetie miłosne i poszukiwanie ojca swojego dziecka pobudzą was do szczerego śmiechu. Zagadka ojcostwa rodzi szereg zabawnych sytuacji, a finał filmu jest absolutnie nieprzewidywalny. W roli dwóch potencjalnych tatusiów dziecka Bridget Jones wystąpili Colin Firth oraz Patrick Dempsey.

Filmy dla dwojga: lekkie filmy na wieczór

Niech wykaz lekkich filmów na romantyczny wieczór otworzy „La La Land” z 2017 roku. To oscarowy film Damiena Chazella, w którym mamy wszystko, co powinno mieć dobre kino romantyczne – genialne aktorstwo, cudowną muzykę i wiarygodną historię miłosną. Film otrzymał aż sześć Oscarów i siedem Złotych Globów.

Jakie filmy dla dwojga warto brać pod uwagę z naszych rodzimych produkcji? Na przykład „Planetę Singli” i kontynuację tego filmu. W głównych rolach wystąpiła Agnieszka Więdłocha jako Ania oraz niezrównany Maciej Stuhr w roli Tomka. Pełna nieprzewidzianych zwrotów akcji, humoru i ironii, ale i prawdziwych wzruszeń komedia romantyczna będzie dobrym sposobem nie na jeden, ale i na kilka wieczorów we dwoje.

Nieśmiertelny „Dirty Dancing” ze znakomitą muzyką, która być może skłoni was do tańca, będzie dla was miłym sposobem na urozmaicenie wieczoru we dwoje. Znakomity Patrick Swayze w roli Johnny'ego – instruktora tańca oraz Jennifer Grey w roli Baby, zakochanych w sobie bez pamięci to jedna z najpopularniejszych produkcji w tej kategorii w historii.

Filmy dla dwojga: pikantne

Jakie są filmy dla dwojga: pikantne, niestroniące od erotyzmu? Takim filmem, który określany jest jako legalny erotyk, z pewnością będzie produkcja „9 i pół tygodnia”. Pomimo faktu, że jest to film z 1986 roku, to nadal może wywoływać wypieki na twarzy. „9 i pół tygodnia” opowiada o historii atrakcyjnej rozwódki, Elizabeth (Kim Basinger) oraz ekscentrycznego maklera Johna (Mickey Rourke). Płomienny romans łączy ich losy. Film wyreżyserowany został przez Adrian Lyne. Na ekranie zobaczysz dobry film dla dwojga, w którym ukazano zmysłowy romans, gdzie przekraczanie granic i poszukiwanie rozkoszy to kwestie, które są dla kochanków najważniejsze.

Z polskich propozycji polecamy film na wieczór we dwoje pod tytułem „Sztuka kochania” o seksuolog Michalinie Wisłockiej. Rolę Wisłockiej świetnie zagrała Magdalena Boczarska, a partnerował jej między innymi Piotr Adamczyk oraz Eryk Lubos. Sceny gorącego seksu i trójkąta miłosnego wywołają rumieńce na twarzy nie jednej pary, która obejrzy ten film.

Czy w waszym związku inne produkcje zajmują szczególne miejsce? Podzielcie się ich tytułami i napiszcie, dlaczego są wyjątkowe.