Evan Rachel Wood oskarża Marilyna Mansona o przemoc: "Potwornie maltretował mnie latami. Zrobił mi pranie mózgu"

Wyznania młodej aktorki, Evan Rachel Wood, przyprawiają o ciarki. Gwiazda wielu kinowych hitów m.in. "Westworld", "Across the Universe", opublikowała post, w którym oskarża wieloletniego partnera, znanego muzyka - Marylina Mansona, o psychiczne i fizyczne znęcanie się. Aktorka mówi o "manipulacji", "praniu mózgu" i nazywa Mansona "niebezpiecznym człowiekiem", który miał dopuszczać się również szantażów i zastraszania jej.

"Mój oprawca nazywa się Brian Warner, znany światu również jako Marilyn Manson. Zaczął uwodzić mnie, gdy byłam nastolatką i potwornie maltretował mnie latami. Zrobił mi pranie mózgu, manipulował, tak abym stała się mu podległa. Mam dość życia w strachu przed zemstą, oszczerstwami i szantażem. Jestem tu, by zdemaskować tego niebezpiecznego człowieka i wezwać do działania firmy, które od lat go wspierają, zanim zrujnuje kolejne istnienia. Wspieram wszystkie ofiary, które nie chcą dłużej milczeć", napisała na Instagramie Evan Rachel Wood.

Wytwórnia płytowa Loma Vista Recording, która wydawała albumy Marylina Mansona, zareagowała natychmiast na zarzuty aktorki i zapowiedziała, że w przyszłości nie będzie już współpracować z muzykiem.

Zobacz też:
Katarzyna Grochola była ofiarą przemocy domowej! Pisarka była bita przez męża!  
Bożena Szwarc pyta Dorotę Mintę: "Czego pragną kobiety?". Czy nadal marzymy o księciu z disneyowskiej bajki i jaki on naprawdę jest?  Strajk kobiet: Babcia Kasia szokuje relacją z komisariatu. Policja zarzuca jej kłamstwa

Evan Rachel Wood i Brian Warner, znany pod artystycznym pseudonimem Marilyn Manson, zaczęli się spotykać w 2006 r., (aktorka była wtedy jeszcze nastolatką) kiedy to muzyk był jeszcze mężem Dity Von Teese. Niezwykle burzliwy związek zerwali po 2 latach, by w 2010 r. ku zaskoczeniu wszystkich poinformować o zaręczynach. Do ślubu jednak nigdy nie doszło – było za to kolejne rozstanie. Aktorce, jak i wielu ofiarom przemocy w związkach zarzuca się, że o traumatycznych przeżyciach mówią dopiero po wielu latach. Evan Rachel Wood wielokrotnie jednak mówiła o tym, że jest ofiarą przemocy i gwałtu, dopiero teraz jednak była w stanie stawić czoła oprawcy i ujawnić jego tożsamość, by jak mówi „wesprzeć wszystkie ofiary, które nie chcą dłużej milczeć”. Nie myliła się co do tego, że jest ich więcej.

Evan Rachel Wood oskarża Marilyna Mansona o przemoc. Wsparły ją byłe partnerki muzyka

Wraz z dramatycznym wyznaniem gwiazdy, inne byłe partnerki Mansona zdecydowały się mówić o tym, jak wyglądał ich związek z muzykiem rockowym. Evan Rachel Wood wsparły Anna Paquin, Selma Blair i Rose McGowan, która również była zaręczona z muzykiem. Jednymi z najbardziej przerażających relacji podzieliła się też artystka Gabriella, znana jako Sourgirrrl. W 2015 r. Manson miał ją namawiać do "paktu krwi", przywiązywał ją, robił nagie zdjęcia (które potem rozsyłał do znajomych), podawał narkotyki i gwałcił. Tożsame wspomnienia dzielą inne partnerki Mansona - Sarah McNeilly i Ashley Lindsay, które zeznają, że gwiazdor rzucał nimi o ścianę, przypalał je i ciął. Wierzy im również asystentka artysty, Ashley Walters, która wyjawiła, że Manson wielokrotnie proponował jej seks, nękał i był agresywny. Wszystkie te kobiety zmagają się dziś z zespołem stresu pourazowego.

Evan Rachel Wood oskarża Marilyna Mansona o przemoc. Manson odpowiada na zarzuty

Marylin Manson nie zwlekał z odpowiedzią na zarzuty byłej partnerki, Evan Rachel Wood. Gwiazda zdecydowała się na komunikację również poprzez social media. W instagramowym wpisie napisał, że "jego życie oraz sztuka od dawna przyciągają kontrowersje, ale ostatnie oskarżenia są potwornym zniekształceniem rzeczywistości". Na zarzuty o przemoc, agresywne zachowania i gwałty odpowiedział jedynie, "że jego związki były nawiązywane z osobami o podobnych zainteresowaniach i za przyzwoleniem obu stron".