Endermologia: sposób na cellulit i wyszczuplenie ciała

Endermologia to jeden z najpopularniejszych zabiegów na cellulit i redukcję tkanki tłuszczowej. Coraz częściej stosuje się ją także jako sposób na ujędrnienie i poprawienie owalu twarzy. To jednak tylko kilka korzyści, które oferuje. Mało kto wie, że początkowo była stosowana w leczeniu blizn pooperacyjnych i powypadkowych. Prekursorem tej technologii był Louis Paul Guitay (to właśnie jemu endermologia zawdzięcza skrót LPG), który po wypadku motocyklowym został poddany długotrwałej rehabilitacji, polegającej głównie na masażach. Guitay zauważył, że ich skuteczność zależy od siły nacisku oraz techniki masowania, postanowił więc stworzyć urządzenie, które będzie naśladowało ruchy masażysty, a jednocześnie zapewni stały, odpowiednio mocny nacisk. Wkrótce przekonał się, że jest ono pomocne nie tylko w wygładzaniu blizn i stymulowaniu odnowy komórkowej, ale może być też skutecznym sposobem na redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu. Oprócz tego, endermologia poprawia krążenie krwi i limfy, drenuje nadmiar płynów w organizmie i pomaga usunąć z niego toksyny. Działa jak intensywny masaż – ale dodatkowo wzmocniony, a powtórzona w serii zabiegów działa wyszczuplająco i modelująco. Czy skutecznie? Wszystko zależy od tego, ile zabiegów wykonamy i jakiego efektu się spodziewamy. Trudno jednak zignorować fakt, że popularność tego zabiegu nie słabnie od 1986 roku, kiedy została opatentowana – a to już całkiem niezłe CV.

Endermologia opinie: jak to działa?

Endermologia LPG wykorzystuje urządzenie ze specjalną głowicą, w której znajdują się dwie szybko obracające się rolki. Jedna z nich pod ciśnieniem zasysa fałd skóry i zwija go, a następnie jest on rozwijany przez drugą rolkę. Zassana skóra jest w ten sposób poddawana intensywnemu rozmasowaniu, w trakcie którego rozbijane są podskórne złogi tłuszczowe odpowiedzialne za powstawanie cellulitu. Wyrolowane komórki tłuszczowe są następnie wydalane z organizmu w procesach metabolicznych. Zwłaszcza, że mechaniczny masaż połączony z podciśnieniem poprawia też przepływ krwi i limfy i usprawnia wymianę płynów, co pomaga m.in. pozbyć się toksyn oraz nadmiaru wody z organizmu. Endermologia to również bardzo intensywna stymulacja skóry, która pobudza produkcję kolagenu i elastyny – a więc włókien tworzących swoistą podporę skóry i odpowiedzialnych za jej napięcie. Dzięki temu po zabiegu skóra jest wyraźnie wygładzona i ujędrniona.

Oto kilka opinii kobiet, które poddały się zabiegowi:

U mnie się sprawdza. Robię od kilku lat serię przynajmniej raz w roku. Ujędrnia, likwiduje uczucie "ciężkich nóg " (mam problemy z tarczycą i zatrzymuje mi się woda w organiźmie). - aga, forum trojmiasto.pl

Endermologia jest super pomysłem na rozpoczęcie "dbania" o siebie - regularne zabiegi motywują do diety, ruchu, a do tego szybko widać efekty. - kajaka13 na forum wizaz.pl

Muszę przyznać że była to JEDYNA rzecz która zwalczyła mój cellulit. Jest to niewątpliwie kosztowna sprawa ale sądzę że warto! a miałam z tym bardzo poważny problem. Niestety trzeba regularnie powtarzać zabiegi w ciągu roku czego ja nie robiłam i świństwo wróciło! - lola, forum gazeta.pl 

Najlepsze efekty daje seria zabiegów i nie ma sensu wybierać się jedynie na jeden bo nie przyniesie dobrych rezultatów.... Muszę jednak przyznać, że już po pierwszym zabiegu mój facet zauważył jędrniejszą skórę, a z każdym kolejnym sama obserwowałam redukcję cellulitu. - juanmm, forum vinted.pl

Zobacz też:

Endermologia LPG: jak wygląda zabieg?

Endermologia jest przeprowadzana w specjalnym kombinezonie (endermowear), który szczelnie przylega do ciała. Dzięki temu głowica do masażu podciśnieniowego nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą, co umożliwia zastosowanie maksymalnej mocy urządzenia, bez uczucia dyskomfortu dla pacjenta. Endermologia LPG może być wykonywana na wszystkich partiach ciała, za wyjątkiem piersi. W trakcie masażu głowica jest sterowana komputerowo, co umożlwiia dostosowanie intensywności zabiegu i sposobu masowania do potrzeb pacjenta oraz masowanej partii ciała. Cały zabieg trwa z reguły około 30 minut, ale niektóre kliniki medycyny estetycznej oferują też wariant ekspresowy (do 15 minut). Czy to boli? Raczej nie, ale niektórzy pacjenci mogą odczuwać delikatny dyskomfort.

Endermologia efekty

Endermologia LPG jest wykorzystywana najczęściej do redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu (zwłaszcza tego, którego nie da się pozbyć wyłącznie za pomocą diety i ćwiczeń). Oddziałując zarówno na tkankę tłuszczową, jak i tkankę łączną skóry pozwala skutecznie wymodelować i ujędrnić ciało, a do tego poprawia ogólną kondycję skóry. Endermologia to także skuteczny sposób na:

  • wygładzenie blizn, obrzęków i rozstępów
  • ujędrnienie ciała i pozbycie się wiotkiej skóry (np. po ciąży)
  • modelowanie brzucha, ud, pośladków i innych partii ciała
  • wzmocnienie tkanki łącznej
  • usunięcie cellulitu
  • przywrócenie skórze napięcia i elastyczności
  • detoksykację organizmu
  • usunięcie nadmiaru płynów

Endermologia cena

Cena endermologii jest uzależniona od czasu trwania zabiegu i wybranej partii ciała. Średnio za jedną sesję zapłacimy między 100 a 150 zł. Poprawa jest widoczna już po pierwszym zabiegu, ale dla uzyskania optymalnych efektów należy wykonać serię przynajmniej 10 (a najlepiej 15) zabiegów w około tygodniowych odstępach. 

Endermologia twarzy

Endermologia to nie tylko skuteczny sposób na cellulit. Zabieg ten coraz częściej wykorzystuje się także w odmładzaniu twarzy, szyi i dekoltu. Masaż próżniowy intensywnie oddziałuje na podskórną tkankę łączną, stymulując ją do produkcji kolagenu i elastyny – białek podporowych odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry. Z tego powodu endermologia jest niezwykle skutecznym sposobem na poprawienie owalu twarzy i nadanie jej łagodniejszych rysów, wygładzenie drobnych zmarszczek oraz ujędrnienie skóry.

Endermologia przeciwwskazania i zalecenia

Endermologii nie można wykonywać w trakcie ciąży i karmienia piersią. Przeciwwskazaniem do zabiegu są również choroby krwi oraz infekcje, stosowanie leków przeciwzakrzepowych, zapalenie żył, bielactwo lub czynny nowotwór. By wzmocnić efekty zabiegu ważne jest utrzymywanie aktywności fizycznej i przestrzeganie zasad zdrowej diety, a więc: ograniczenie spożycia tłuszczów i cukrów prostych oraz wzbogacenie jadłospisu o błonnik. Nie zapominamy też o piciu dużej ilości wody (ok. 2 litrów dziennie).

Zobacz też: