Elle Fanning - gwiazda Hollywood - bez makijażu. Ma egzemę na powiekach

W Polsce z egzemą – Atopowym Zapaleniem Skóry – zmaga się od 0,9 do 1,4 proc. osób dorosłych. Ten wskaźnik jest znacznie wyższy w przypadku dzieci. Okazuje się, że jedną z osób publicznych, które cierpią na egzemę, jest Elle Fanninig – piękna aktorka młodego pokolenia z Hollywood. O swojej chorobie opowiedziała na koncie na Instagramie.

Piękna, porcelanowa cera bez skazy – patrzyliśmy, widząc Elle Fanning na czerwonym dywanie. Jednak pod profesjonalnym makijażem kryła się twarz walcząca z AZS. Hollywoodzka gwiazda jednym zdjęciem zmieniła nasze wyobrażenie, a tym samym także świadomość, o jej życiu i problemach, z którymi musi się mierzyć.

- Egzema, ale uznajmy, że to cienie do powiek – napisała Elle Fanning na swoim koncie na Instagramie, żartując ze swojej choroby. Pod zdjęciem, na którym aktorka pokazała się fanom bez makijażu, pojawiły się tysiące komentarzy i setki tysięcy polubień.

Egzema - problem, z którym zmaga się coraz więcej osób. Przyczyny? Alergie, zła dieta, stres

Na fotografii widzimy twarz kobiety z bliska z mocno zaczerwienionymi i łuszczącymi się powiekami. To jeden z objawów egzemy. Rumień, nadżerki, strupy, pęcherzyki czy grudki – to kolejne objawy AZS, które może się rozwijać już od urodzenia i nasilać w różnych okresach naszego życia. Egzemą nie można się zarazić, ale też trudno całkowicie się z niej wyleczyć, bo przyczyny choroby nie są do końca znane. Wielu dermatologów twierdzi, że głównym czynnikiem – oprócz alergii skórnych czy słabej odporności organizmu – jest stres. Każdy, kto walczy z egzemą, musi też szczególnie uważać na słońce i inne czynniki zewnętrzne. Bardzo ważna jest także odpowiednia dieta oraz pielęgnacja skóry.

W ofercie wielu marek – szczególnie tych aptecznych – pojawiają się specjalne linie przeznaczone dla osób walczących z AZS. Kremy, maści czy balsamy do ciała oraz olejki do kąpieli łagodzą objawy i pozwalają „normalnie” funkcjonować osobom cierpiących na egzemę.

Oto kosmetyki, które pomagają w walce z egzemą:

 

Zobacz też: Jak rozwiązać najtrudniejsze problemy skórne - tych terapii jeszcze nie próbowałaś!

Elle Fanning bez filtrów i makijażu. Ludzie dziękują gwieździe za ten post

Egzema to jedna z chorób XXI wieku – podkreślają naukowcy, którzy widzą znaczny wzrost zachorowalności na przestrzeni lat. Okazuje się, że jedną z osób, których dotknęło AZS, jest Elle Fanning – gwiazda takich filmów, jak „The Great”, „Czarownica” czy „W deszczowy dzień w Nowym Jorku” Woody’ego Allena.

Patrząc jednak na najnowsze zdjęcie Elle Fanning na Instagramie, nie widzimy tylko i wyłącznie choroby, ale piękną, naturalną i świadomą swojego ciała kobietę, która pragnie powiedzieć wszystkim, którzy mają podobne problemy skórne, co ona: „Nie martwcie się, jestem taka sama jak wy. Nie poddawajcie się!”. Obserwatorzy gwiazdy dziękują i podziwiają ją za szczerość.

- Bardzo dziękuję ci za ten post. Zmagam się z egzemą i dotyka mnie to bardzo mocno. To tak ważne, by widzieć znane osoby bez filtrów i makijażu. To pokazuje, że są takimi samymi ludźmi jak my – czytamy w jednym z komentarzy.

Zobacz też: Ciągłe problemy ze skórą spędzają Ci sen z powiek? Pomoże PSYCHODERMATOLOGIA