Zara we współpracy z Water.org dba o wykorzystanie wody w przemyśle odzieżowym

Zara dołącza do grona marek dbających o dobro naszej planety. Ich najnowsza kampania to prawdziwy hit nie tylko pod względem świetnie prezentujących się ubrań, ale też metod, które zastosowano do ich wyprodukowania. Już sama nazwa „Care for Water” zdradza nam, czego możemy się spodziewać. Zaprezentowana przez Zarę kolekcja jest jednocześnie zapowiedzią współpracy marki z Water.org, organizacją non-profit zajmującą się pomocom regionom, które nie mają dostępu do wody pitnej. Celem kampanii jest wywarcie pozytywnego wpływu na społeczności hodowców bawełny organicznej. Ubrania z kolekcji zostały stworzone w trosce o gospodarkę wodną, przy użyciu technologii, które umożliwiają zmniejszenie zużycia wody w procesie produkcji.

Zara prezentuje nową kolekcję „Care For Water”

Twarzą kolekcji „Care for Water” została polska top modelka, Małgosia Bela. Kapsułowa kolekcja Zary zawiera głównie proste, minimalistyczne ubrania, o oversize’owym kroju. Do zdobień użyto falban, drapowań i plisów, a zrezygnowano z krzykliwych wzorów. Zaprojektowana w ten sposób odzież jest prosta i podkreśla delikatność i kobiecość. Ponadto kroje bardzo dobrze podkreślają kobiece sylwetki. Naturalne inspiracje dla kolekcji są widoczne również w kolorach, w których są ubrania. Zara postawiła na modne w tym sezonie barwy Ziemi: piaskowe, brązy, khaki, biele i ognistą pomarańcz. Cała kolekcja powstała z organicznej bawełny, którą wyhodowano przy użyciu naturalnych nawozów i pestycydów. Ponadto woda, którą wykorzystano przy produkcji, została poddana procesowi recyklingu, aby zmniejszyć jej zużycie do absolutnego minimum. Kolekcja "Care for Water" jest dostępna do kupienia w sklepie internetowym Zary.

Zara robi kolejny duży krok w stronę ekologicznej produkcji

Water.org została założona przez Matta Damona i Gary’ego White’a w celu pomocy regionom bez dostępu do wody pitnej i infrastruktury sanitarnej, poprzez udzielanie im małych pożyczek. Ich projekt „Care for Water” jest dopiero początkiem współpracy, którą postanowili nawiązać z Zarą. Celem kolaboracji jest zwiększenie możliwości zdobycia mikropożyczek przez rolników, którzy uprawiają bawełnę organiczną i biorą udział w programie Organic Cotton Accelerator w Madhya Pradesh w Indiach. Otrzymane w ten sposób pieniądze zostają przeznaczone na zaspokojenie potrzeb domowych i sanitarnych. Ponadto przypominamy, że Zara jest jedną z marek, które w ostatnim czasie podpisały ekologiczny „Pakt o modzie”. Oby tak dalej Zara!