Jerzy „Tulipan” Kalibabka: kim był?

Jerzy „Tulipan” Kalibabka miał w sumie około 28 dzieci, ale tylko dwoje z nich postanowiło zawalczyć o sławę i być może odczarować nazwisko ojca w polskiej kulturze. „Tulipan” jest do tej pory jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich oszustów. W czasach PRL uwodził kobiety w kurortach i wyciągał od nich pieniądze. W latach 80. za swoje przestępstwa został skazany na 15 lat więzienia i milion złotych grzywny. Choć kwota wydaje się kosmiczna, to w istocie nieznacznie nadszarpnęła budżet oszusta. W późniejszych lata sąd policzył, że wartość skradzionych przez niego dóbr wynosiła 15 milionów złotych.

O jego życiu i przestępczej działalności powstał serial „Tulipan”. Nie dziwi również ilość dzieci, których doczekał się słynny przestępca, ponieważ sam przyznaje, że udało mu się uwieść ponad 2 tys. kobiet. Kim jest dwójka z jego „Tulipanków”, która postanowiła rozkręcić karierę w modelingu?

Dzieci Jerzy „Tulipan” Kalibabki w „Top Model”

Ze względu na pandemie koronawirusa castingi do tegorocznej edycji „Top Model” odbywały się online. Gdy Gracja i Jacek Kalibabka wymienili swoje nazwiska, od razu zwróciło to uwagę Marcina Tyszki. Rodzeństwo potwierdziło jego przypuszczenia. Gracja zaznaczyła, że choć „Tulipan” okryty jest złą sławą, dla nich zawsze będzie po prostu kochającym ojcem.

Joanna Krupa, Katarzyna Sokołowska, Marcin Tyszka i Dawid Woliński zachwycili się urodą „Tulipanków”, więc rodzeństwo ma sporą szansę na przejście do kolejnego etapu. Dowiemy się już w środę!

ZOBACZ TEŻ: Polka wstała z wózka inwalidzkiego i wygrała niemiecki “Top Model”. Kim jest Simone Kowalski?

Kim są Gracja i Jacek Kalibabka?

Matką Gracji i Jacka jest Kalina, modelka, którą „Tulipan” poznał podczas organizowanych przez siebie pokazów mody. Choć sam zaznaczał, że kochał wszystkie swoje kobiety, to dla Kariny porzucił trzy inne, z którymi aktualnie był w związku. Modelka, która była jeszcze nastolatką gdy się poznali, urodziła mu piątkę dzieci: Modę, Jurka, Jaceka, Grację i Karinę, które ze wszystkich 28 kochał najmocniej.

Całe rodzeństwo założyło zespół muzyczny „Kalibabki”. Jego dzieci zagrały na pogrzebie słynnego uwodziciela. Jerzy Kalibabka zmarł w ubiegłym roku w wieku 63 lat w Dziwnowie.

Zobacz także:

Jacek Kalibabka niedawno skończył 20 lat. Chłopak mieszka w Warszawie i studiuje na Akademii Wychowania Fizycznego. O Gracji, jego siostrze, wiadomo niewiele. 18-letnia dziewczyna dużo czasu poświęca na sesje zdjęciowe, a na jej Instagramie możecie obejrzeć efekty kilku z nich.

Gracja i Jacek są aktywni w mediach społecznościowych, choć na ich Instagramach nie ma jeszcze zbyt wielu zdjęć. Ich fotografie możecie obejrzeć w naszej galerii. Czy odnajdą się „Top Model”?

ZOBACZ TEŻ: Supermodelka PLUS SIZE w Polsce - tłumy na castingu!