Simone Kowalski: kim jest Polka, która wygrała niemiecki “Top Model”?

Simone Kowalski mieszka w Niemczech już 20 lat. Za zachodnią granicę przeprowadziła się wraz z rodzicami, gdy miała zaledwie rok. Chociaż głośno zrobiło się o niej za sprawą zwycięstwa w niemieckim “Top Model”, jej dotychczasowe życie nie miało nic wspólnego z modelingiem. Swoje piękne, wysportowane ciało zawdzięcza zapoczątkowanej w dzieciństwie miłości do sportu, a konkretnie lekkoatletyki. Sukcesy sprawiły, że Polka miała nawet reprezentować Niemcy na Igrzyskach Olimpijskich. Niestety w trakcie treningów doznała kontuzji stóp, która zaprzepaścila nie tylko jej występ na olimpiadzie, ale także całą sportową karierę. 

Efekty przetrenowania były na tyle poważne, że Simone nie mogła nawet chodzić. Konieczna była operacja, po której dziewczyna długo wracała do dawnej sprawności. Przez ponad rok przechodziła rehabilitację i jeździła na wózku inwalidzkim. Te wydarzenia stały się oczywiście istotną częścią medialnego wizerunku, który zaprezentowała w reality show. 

Polka w niemieckim “Top Model”: wygrał talent czy dramatyczna historia?  

Niemal od początku programu Simone należała do faworytek i z każdym kolejnym odcinkiem umacniała swoją pozycję. Wpływ na to miały nie tylko efekty sesji, ale także wiele wylanych przez nią łez. Polka chętnie zdradzała bowiem coraz więcej dramatycznych szczegółów ze swojej sportowej przeszłości. 

Częsty płacz i zwierzenia spowodowały, że jej wygrana wywołała sporo nieprzychylnych komentarzy. Niektórzy fani niemieckiego “Top Model” zarzucają Simone, że “brała ich na litość”. Emocje po programie podgrzała dodatkowo wypowiedź jej byłego trenera, który stwierdził, że przedstawiona w mediach opowieść o kontuzji jest mocno podkoloryzowana. 

Simone Kowalski: wygrana w “Top Model” to dopiero początek kariery?

Simone wygrała w programie 100 tys. Euro, kontrakt z agencją modelek ONEeinsfab Management oraz sesję okładkową do magazynu „Harper's Bazaar”. Często najcenniejsze dla zwycięzców “Top Model” są jednak nie nagrody materialne, ale popularność i kontakty zdobyte w trakcie trwania show. 

Wynik głosowania widzów ogłosiła sama Heidi Klum. Wcześniej Simone miała okazję poznać wiele światowych gwiazd, na przykład Naomi Campbell, Tyrę Banks, Paris Hilton czy Kim Kardashian. Polka zdobyła też zawrotną liczbę obserwatorów na Instagramie. Aktualnie ma ponad 400 tys. fanów.