Dieta selfie: co to jest? Pytanie z "Milionerów"

Dieta selfie to dzisiaj chyba najpopularniejsza dieta w Polsce. Dlaczego? Wszystko za sprawą teleturnieju "Milionerzy", w którym padło właśnie takie pytanie za 5 tys. złotych. Jak dokładnie brzmiało pytanie i odpowiedzi?

"Dieta selfie polega na robieniu sobie... " Do wyboru były następujące odpowiedzi:

A. potrawki z portretów

B. zdjęć w czasie odchudzania

C. zdjęć zamiast posiłków

D. złudzeń, że foty wyszczuplają

Uczestnik teleturnieju widocznie nie znał odpowiedzi na to pytanie, ponieważ poprosił koło ratunkowe "pół na pół" i finalnie wybrał odpowiedź B.

My postanowiłyśmy dla was bardziej zgłębić temat i opisujemy na czym polega dieta selfie, o której się mówi, że jest to dieta XXI wieku.

Dieta selfie: na czym polega?

Już sama nazwa sugeruje, że dieta selfie związana jest z robieniem zdjęć podczas odchudzania. Uwiecznienie na fotografiach naszej sylwetki przed, w trakcie i po odchudzaniu ma podnieść naszą motywację. Zdjęcia najczęściej udostępniane są w mediach społecznościowych, chociaż są i takie osoby, które zachowują je dla siebie.

Dieta selfie oczywiście wiąże się z robieniem zdjęć i ich publikowaniem, ale przede wszystkim decydując się na tę dietę trzeba wprowadzić pewne nawyki żywieniowe.

Z założenia dieta ma być zdrowa i racjonalna, dlatego odrzuca wszelkiego rodzaju głodówki i inne niebezpieczne dla zdrowia metody znane z różnych restrykcyjnych diet odchudzających. Dieta selfie łączy w sobie zdrowe odżywianie i częstą aktywność fizyczną odpowiednio do nas dopasowaną. 

Dieta selfie - zasady

Decydując się na dietę selfie należy wprowadzić poniższe nawyki żywieniowe:

  • regularne spożywanie 5 posiłków w ciągu dnia, które zostaną dopasowane do zapotrzebowania energetycznego konkretnej osoby;
  • spożywanie jedynie zdrowych i nieprzetworzonych produktów spożywczych;
  • picie odpowiedniej ilości wody;
  • dbanie o codzienną aktywność fizyczną;
  • rezygnację z niezdrowych nawyków np. palenia papierosów oraz picia alkoholu.

Dieta selfie - jak robić zdjęcia?

Jeśli podejmujemy się odchudzania zgodnie z dietą selfie, musimy zrezygnować z retuszu zdjęć i nakładania filtrów. Zdjęcia robimy stojąc przed lustrem, tak, żeby była widoczna cała sylwetka. Żeby efekty były najbardziej widoczne, dobrze jest robić zdjęcia w tym samym ubraniu, co na pierwszej fotografii. Fotografie powinny być robione w stałych odstępach czasu, na przykład co 14 dni.

Czy dieta selfie was przekonuje i zdecydowałybyście się na nią przejść?