Niewiele jest momentów w roku, na które czekamy z taką niecierpliwością, jak na Święta, ale też takich, które finalnie tyle nas kosztują. I wcale nie chodzi o wydatki, ale o samopoczucie i formę. To właśnie dlatego w Nowy Rok wchodzimy pełne noworocznych postanowień, z wiarą, że mają one sens i przekonaniem, że są potrzebne.

Zobacz też: Dieta zupowa - skuteczność i przepisy

Detoks po świętach

Nie chodzi tylko o ilość jedzenia, która w Święta nie ma nic wspólnego z naszą codzienną rutyną, ale także o to, co spożywamy. Jemy późno, zdarza się że tuż przed położeniem się do łóżka, pojadamy między posiłkami. Jeśli chciałoby się szczerze taką dietę podsumować, wyszłoby, że jemy raz, ale bez przerwy. Przeciążony dodatkową treścią organizm nie tylko nie nadąża z trawieniem. Jemy także dużo ciężej, niż zwykle. W miejsce lekkostrawnych sałatek czy zdrowych przekąsek, które wybieramy na co dzień, w święta sięgamy raczej po ciężkie wersje typowo świątecznych dań, wśród których obfitują mięsa, a jeśli już pojawi się coś z warzyw, najczęściej podane jest z majonezem, albo w innej tłustej formie.

Co gorsza, objawy nieumiarkowania w jedzeniu i piciu nie ustępują w końcem świąt. W nowy rok najczęściej wchodzimy z kilkoma kilogramami na plusie, gorszą cerą i uczuciem ciężkości i trudnej do opanowania senności.

Dieta oczyszczająca

Poświąteczny detoks zacznijmy od znalezienia odpowiedniej diety oczyszczającej, która będzie dostosowana do naszego trybu życia i zdrowia. Jedną z najbardziej popularnych jest dieta jabłkowa, ale ważne jest, by kierować się rozsądkiem. Jak sobie radzić z poświątecznymi dolegliwościami i na czym miałby polegać poświąteczny detoks? Zobacz naszą galerię!

 

Zobacz też:

Jak schudnąć 5 kilogramów w miesiąc? Ta kobieta wie, jak to zrobić bez wielkich wyrzeczeń!

Dieta oczyszczająca Beyonce

Cała prawda o pieczywie? Czy możemy je jeść i ile kromek dziennie?