Jak depilować miejsca intymne?

Depilacja miejsc intymnych w domu teoretycznie nie jest niczym skomplikowanym. Każda z nas ma przecież spore doświadczenie w goleniu nóg albo pach. Trzeba jednak pamiętać, że tak zwane miejsce intymne jest znacznie trudniej dostępne niż inne części ciała. Precyzyjna depilacja może więc okazać się nie tak łatwym zadanie, jak mogłoby się wydawać. Co więcej, skóra w tych częściach naszego ciała jest znacznie delikatniejsza i przez to również bardziej podatna na wszelkiego typu podrażnienia czy skaleczenia. Jest ona też dość wrażliwa, dlatego sporo kobiet narzeka, że depilacja okolic intymnych sprawia im duży ból, zwłaszcza jeśli wybierają metodę usuwania włosków wraz z cebulkami. Ale tak naprawdę zastosowanie jakiejkolwiek techniki depilacji miejsc intymnych może powodować dyskomfort, dlatego dobór tej najlepszej jest kwestią indywidualną.

Niezwykle istotna jest także pielęgnacja skóry już po depilacji. Aby uniknąć nieprzyjemnych podrażnień warto zabezpieczyć ją preparatami o właściwościach kojących i regenerujących, które można bez problemu kupić w drogerii lub aptece. W ich składzie powinny się znaleźć takie składniki, jak na przykład alantonina, witaminy B i E, olej jojoba, czy też masło shea. Skórę po depilacji trzeba też odpowiednio nawilżyć, aby uniknąć jej napięcia i bardzo nieprzyjemnego uczucia suchości. Warto więc wybierać preparaty o silnym działaniu nawilżającym, zawierające na przykład aloes. Najlepiej jeśli będą to kosmetyki stworzone właśnie do pielęgnacji delikatnej skóry miejsc intymnych.

Czym depilować miejsca intymne?

Depilacja miejsc intymnych polega na usunięciu całych włosów wraz z ich cebulkami. Zabiegi tego typu są w związku z tym z reguły bardziej bolesne, ale jednocześnie dają lepsze efekty, które utrzymują się dłużej. Włos wyrwany z cebulką odrasta wolniej i z czasem staje się coraz słabszy, dzięki czemu depilację trzeba wykonywać coraz rzadziej. Jakie są zatem domowe sposoby na to, aby nasza fryzura intymna wyglądała, tak jak chcemy?

1. Krem do depilacji miejsc intymnych

Specjalne preparaty do golenia miejsc intymnych zawierają w sobie substancje chemiczne, które wypalają włoski wraz z cebulkami. Krem nakłada się na owłosioną skórę i po odczekaniu 10-15 minut ściąga się go przy pomocy dołączonej do produktu szpatułki wraz z włoskami. Jest to zupełnie bezbolesna metoda depilacji, ale zanim ją wypróbujemy powinniśmy przetestować krem na małej powierzchni skóry. Musimy pamiętać, że okolice intymne są bardzo wrażliwe, dlatego trzeba się upewnić, iż taki preparat nie wywoła reakcji alergicznej lub podrażnienia.

2. Depilacja woskiem w domu

Obecnie w drogeriach można znaleźć wiele produktów pozwalających na usuwanie owłosienia przy pomocy wosku. Są to zestawy ze szpatułkami, które są skierowane do bardziej doświadczonych w tej kwestii kobiet, jak i ze specjalnymi aplikatorami roll-on z podgrzewaczem, z obsługą których poradzą sobie także zupełnie początkujący. Metoda ta polega na rozprowadzeniu wosku w wybranym miejscu, przyklejeniu na nim specjalnego plastra i następnie na szybkim oderwaniu go wraz z owłosieniem. Sposób ten to gwarancja świetnych efektów, ale jest on wyjątkowo bolesny, zwłaszcza gdy stosujemy go w tak wrażliwym miejscu.

Zobacz także:

3. Depilator

Do usunięcia owłosienia z miejsc intymnym można też użyć elektrycznego depilatora, który po prostu wyrywa włosy wraz z cebulkami. Mimo, że wiele dostępnych obecnie w sprzedaży urządzeń tego typu posiada specjalne nakładki chłodzące, metoda ta jest wciąż bardzo bolesna. Jest to zatem rozwiązanie dla najodważniejszych kobiet, które mają wysoki poziom odporności na ból. Ze względu na często zdarzające się podrażnienia u kobiet stosujących depilatory, koniecznie trzeba pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji i nawilżeniu skóry po usunięciu owłosienia.

4. Fotodepilacja

Obecnie na rynku dostępne są też specjalne depilatory do użytku domowego emitujące światło IPL. Technologia wykorzysująca intensywne światło pulsacyjne sprawia, że możemy przerwać cykl wzrostu włosów, przez co po kilku zabiegach przestają one odrastać. Takie zabiegi należy wykonywać co 2 tygodnie, a liczba włosów znacząco zmniejsza się już po 3-4 zabiegach. Dzięki temu, że urządzenia te są często wyposażone w specjalną nasadkę do okolic bikini, możemy z powodzeniem wykorzystywać je w depilacji miejsc intymnych.

Jak golić miejsca intymne?

Trymer do miejsc intymnych jest urządzeniem, które może okazać się przydatne, gdy chcemy jedynie przyciąć włosy w okolicach bikini. Jest on zresztą często polecany mężczyznom, którzy również z chęcią zaczynają dbać o wygląd tej części swojego ciała. W sytuacji, gdy interesuje nas natomiast golenie miejsc intymnych na zero, niezastąpionym sprzętem okazuje się być tradycyjna golarka. Czy może być to jednak zwykła golarka za pomocą której wykonujemy golenie rąk, nóg albo pach?

Golarka do miejsc intymnych powinna być przede wszystkim bardzo ostra. Jeśli więc zwykle korzystamy z jednorazówek, przed goleniem okolic bikini powinniśmy wymienić golarkę na zupełnie nową. Dobrze jeśli będzie miała ona jak największą liczbę ostrzy, co pozwoli nam pozbyć się owłosienia szybciej i z większą precyzją. Natomiast w przypadku, gdy korzystamy z golarki wielorazowej, pamiętajmy o wymianie ostrzy na nowe. Większość kobiet uważa również, że najlepsza maszynka do golenia miejsc intymnych to ta z ruchomą główką o ergonomicznym kształcie, która dodatkowo posiada gumowe, antypoślizgowe elementy. Dzięki takim ułatwieniom golenie trudno dostępnych miejsc staje się znacznie łatwiejsze.

Decydując się na tradycyjne golenie miejsc intymnych dobrze jest wcześniej wykonać peeling skóry w tych okolicach, który pomoże uniknąć podrażnień. Można też zmiękczyć włoski ciepłą wodą i koniecznie należy nałożyć żel, krem lub piankę do golenia. Najlepiej jeśli będą to produkty przeznaczone do golenia okolic bikini, gdyż są one łagodniejsze dla skóry. Pamiętajmy też, że podczas golenia wykonujemy ruch maszynką z włosem, a nie pod włos, aby uniknąć uszkodzenia i otarcia skóry.

Depilacja miejsc intymnych – jak często to robić?

Depilacja miejsc intymnych to zabieg, który wymaga regularnego powtarzania dla utrzymania zadowalających nas efektów. To jak często trzeba to robić zależy od naszych indywidualnych potrzeb oraz od tego, jaką metodę usuwania włosków wybierzemy. W przypadku użycia golarki zabieg trzeba powtarzać co 2-3 dni lub co tydzień, jeśli nie przeszkadzają nam lekko odrośnięte włosy. Jeśli jednak zdecydujemy się na depilację, dzięki której usuwany jest włos wraz z cebulką, efekty utrzymują się przeciętnie 3-4 tygodnie. Oczywiście wszystko to zależy jednak od tego, jak szybko odrastają nam włosy i jak dokładna była taka domowa depilacja.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez (@imjennim)