Daphne Self najstarsza modelka na świecie

Wiek nie ma żadnego znaczenia dla tej 89.letniej modelki, która właśnie dostała kolejny angaż do urodowej kampanii marki Eyeko. Eyeko i Daphne Self promują wspólnie nową linię tuszu do rzęs dla każdej kobiety, niezależnie od wieku. 

W wideo Daphne nie tylko promuje sam tusz do rzęs, opowiada też o początkach swojej kariery w modelingu. Zaczęła pojawiać się na wybiegach jeszcze w latach 50., kiedy miała 20. lat. Ponownie została odkryta przez agencję modelek 50 lat później, niemalże w dniu swoich 70.urodzin. To wtedy „Vogue” pokazał Daphne Self w sesji zdjęciowej dotyczącej dojrzałości. Od tamtej pory modelka wystąpiła m.in. u Dolce & Gabbana. 

Marka Eyeko wybrała do kampanii tego samego produktu również kilka innych, młodszych modelek, ale tylko po to, aby pokazać, że tusz do rzęs Bespoke (ang. szeroko komentowany) może używać każda kobieta.

Eyeko podkreśla też, że ceni indywidualność. Wpisuje się tym samym w trend w branży mody i urody na pokazywanie starszych modelek w reklamach. W Polsce w kampaniach króluje Helena Norowicz, aktorka i modelka, która jest muzą duetu Bohoboco. W Stanach furorę robią m.in. przepiękna Carmen Dell’Orefice czy ekscentryczna Iris Apfel. 

Musimy przyznać, że 89.letnia Daphne prezentuje się wspaniale, a takiej energii na planie można jej tylko pozazdrościć.