Jennifer Gates zabiera głos w sprawie rozwodu rodziców

Od kilku dni media żyją niespodziewaną informacją o rozwodzie, która pojawiła się na Twitterze Billa Gatesa. Małżeństwo Billa i Melindy Gates trwało 27 lat, teraz para zamierza pozostać jedynie przy współpracy we wspólnie prowadzonej fundacji. Gatesowie mają trójkę dzieci: 25-letnią Jennifer, 22-letniego Rory'ego i 19-letnią Phoebe. Najstarsza córka, przyszła lekarka i pasjonatka jeździectwa - Jennifer, postanowiła zabrać głos w tej sprawie i podobnie jak jej rodzice, poprosić o prywatność i przestrzeń podczas tego trudnego dla jej rodziny czasu:

Wielu z was słyszało wiadomość, że moi rodzice się rozstają. To był trudny okres dla całej naszej rodziny. Wciąż uczę się, jak najlepiej poradzić sobie z tą sytuacją i własnymi emocjami, a także uczuciami pozostałych członków rodziny. Jestem wdzięczna za przestrzeń, w której mogę to zrobić i chcę, żebyście wiedzieli, że Wasze pozytywne słowa i wsparcie są dla mnie ważne. Dziękujemy za zrozumienie naszego pragnienia prywatności podczas przechodzenia przez kolejny etap naszego życia. - napisała 25-latka na swoim instastory.

Rozwód Gatesów

Melinda Gates złożyła pozew o rozwód 3 maja. Para nie miała podpisanej intercyzy, co może oznaczać podział olbrzymiego (146 mld dolarów) majątku przy udziale prawników i sądu. Zarówno Bill, jak i Melinda, zaangażowali już całe sztaby specjalistów z najlepszych kancelarii w Nowym Jorku i Los Angeles. choć jak donoszą zagraniczne media, państwo Gates mają nadzieję na rozwód bez procesu. Umowa separacyjna, którą podpisali małżonkowie, zawiera również zabezpieczenie majątkowe dla ich dzieci.