Córka Agaty Mróz o hejcie po śmierci mamy

Córka Agaty Mróz-Olszewskiej, 13-letnia Liliana Olszewska razem ze swoim tatą Jackiem byli gośćmi programu "Dzień Dobry TVN". W pewnym momencie dziennikarz Marcin Prokop zapytał córkę Agaty Mróz o okrutne komentarze hejterskie, jakie można przeczytać w sieci: "Piszą w Internecie, że gdyby nie ty, to mama wciąż by żyła. Co czujesz czytając takie komentarze ludzi pełnych jadu?"

Kiedyś miałam tak, że brałam to do siebie i tak myślałam, ale mam dużo przyjaciół i rodzinę, którzy mi mówili, że tak nie jest, bo dużo razy miałam z tym problem. Każdy zaprzeczał i mówił dlaczego tak naprawdę żyję. Cieszę się, że mam takie osoby - odpowiedziała Liliana. 

Córka Agaty Mróz idzie w ślady słynnej siatkarki

Jak się okazuje Liliana Olszewska odziedziczyła po mamie talent do gry w siatkówkę. Od ponad dwóch lat gra w jednym z warszawskich klubów siatkarskich. Jak przyznał Jacek Olszewski, on osobiście wolał, żeby córka miała inne pasje. Próbowali z tenisem, tańcem, ale to właśnie siatkówka była tym, co najbardziej wciągnęło Lilianę.

Broniłem ją przed tym, bo nie chciałem, żeby żyła w takim stereotypie, że skoro mama grała, to ona też musi. Chroniłem ją od tej siatkówki, zaczynaliśmy od tenisa i tańca, w pewnym momencie miały być nawet skoki o tyczce – opowiadał w "Dzień Dobry TVN"

Liliana Olszewska: czy pogodziła się ze śmiercią mamy?

Agata Mróz miała 17 lat, kiedy wykryto u niej MDS, czyli mielodysplazję szpiku. Choroba nie przeszkodziła jej w karierze sportowej i planach na przyszłość. W czerwcu 2007 roku poślubiła Jacka Olszewskiego. W styczniu 2008 roku siatkarka ogłosiła, że spodziewa się dziecka. Ciąża zbiegła się z terminem możliwego przeszczepu. Lekarze sugerowali poddanie się operacji przeszczepu i dokonanie aborcji. Agata Mróz dokonała wyboru. 4 kwietnia, w siódmym miesiącu ciąży, na świat przyszła jej córeczka Liliana. Agata Mróz mówiła w wywiadach, że gdyby jeszcze raz miała wybrać, zrobiłaby dokładnie to samo i urodziła dziecko. 

22 maja 2008 r. Agata Mróz-Olszewska przeszła zabieg przeszczepienia szpiku kostnego w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Dwa tygodnie później, 4 czerwca, zmarła w wyniku posocznicy i związanego z nią wstrząsu septycznego.

Agata Mróz na zawsze pozostanie w pamięci męża i córki.

Mama umarła. Tak było i trzeba się z tym pogodzić - mówi Liliana Olszewska.

 

ZOBACZ TEŻ: