Całkowita rezygnacja z pieczywa nie jest do końca dobrym rozwiązaniem, bo jeśli zamiast jasnej pszennej bułki wybierzemy pełnoziarnistą grahamkę to z pewnością nie przytyjemy. Jeśli jednak chcemy znacznie ograniczyć pieczywo to mamy kilka wskazówek:

Zamiast kanapek czy bułek postaw rano na owsiankę – możesz ją gotować na mleku lub wodzie z dodatkiem owoców świeżych lub suszonych i orzechów. Jest bardzo pożywna i przede wszystkim zdrowa.

Kolejnym pomysłem na posiłek bez chleba jest biały twarożek wymieszany z jogurtem naturalnym i warzywami – np. pomidorem, rzodkiewką, papryką i ziarnami słonecznika czy dyni.

Również sałatki świetnie się spiszą w tej roli. Polecamy sałatkę z sałaty, papryki, pomidorków koktajlowych, grillowanego kurczaka, pomarańczy i włoskich orzechów. Całość polana sosem miodowo-musztardowym smakuje wybornie!

Dobrą alternatywą dla chleba na wyjazd czy śniadanie do pracy jest pieczywo ryżowe. Jeden ryżowy krążek ma tylko 35 kalorii, za to całkiem sporo potrzebnych nam węglowodanów złożonych. Są za to wolne od glutenu i innych konserwantów. Można je serwować z takimi samymi składnikami jak zwykłe kanapki.

Dietetycznym pomysłem na drugie śniadanie czy kolację jest też jogurt naturalny z ziarnami zbóż. Można go jeść wraz z musli, świeżymi owocami lub musem powstałym z mrożonych.