Botoks na włosy: na czym polega ten zabieg?

Botoks na włosy to popularny ostatnio zabieg, który intensywnie regeneruje kosmyki. Chętnie wykonywany jest w salonach fryzjerskich, ze względu na dostępność profesjonalnych produktów, oraz stosunkowo niską cenę. Jak to działa? Cały zabieg składa się z kilku etapów, czyli oczyszczania włosów, nakładania tzw. "botoksu", oraz utrwalania efektów specjalną maską. Pierwszy etap pozwala na dostarczenie preparatu wgłąb włosa, gdyż specjalny szampon sprawia, że otwierają się łuski kosmyków. Preparat, który pełni rolę botoksu, to mieszanka keratyny, wyciągu z jagód acai, kwasu hialuronowego i innych składników, które odbudowują strukturę włosa, dając efekt gładkiej i lśniącej tafli. Preparat ten nakładany jest przy pomocy strzykawki, pasmo po paśmie.

Botoks na włosy w domu: krok po kroku

Jak zrobić botoks na włosy w warunkach domowych? To proste. Gotowe do użycia ampułki z botoksem są dostępne w drogeriach i sklepach fryzjerskich. Podpowiadamy, jak krok po kroku osiągnąć efekt jak z salonu fryzjerskiego.

1. Umyj włosy delikatnym, oczyszczającym szamponem i ciepłą wodą, która otworzy łuskę włosa. Idealnie, kiedy włosy myjesz pod prysznicem - ciepła para wodna zintensyfikuje ten proces. 

Kupuj produkty Kiehl's - i zgarnij prezent! 

Specjalnie dla Ciebie kosmetyki o wartości 120 zł! Tylko w ten weekend (27-29.93.2020) Szaleństwo Zakupów w sklepie internetowym Kiehl's. Szczegóły oferty:

2. Odciśnij nadmiar wody z włosów w papierowy ręcznik, rozczesz kosmyki grzebieniem o szerokich zębach. Zawartość ampułki z serum możesz nakładać na dwa sposoby: bezpośrednio na włosy, lub dodać preparat do swojej ulubionej odżywki (ważne, aby nie zawierała silikonów i SLSów). Dokładnie pokryj włosy preparatem, następnie zabezpiecz foliowym czepkiem i ręcznikiem. Teraz czas na kubek kawy, lub ulubionej herbaty.

3. Po upływie przynajmniej 30 minut (sprawdź zalecenia producenta Twoich ampułek) spłucz włosy letnią wodą i nałóż keratynową odżywkę. Po kilku minutach zmyj ją i pozostaw włosy do wyschnięcia.

Jak dbać o włosy po botoksie?

Aby jak najdłużej cieszyć się gładkimi i mocnymi włosami po zabiegu domowego botoksu, powinnaś dobrze przyjrzeć się swojej codziennej pielęgnacji. Ważne jest intensywne nawilżanie kosmyków, więc przynajmniej raz w tygodniu zafunduj im maską z dużą zawartością kwasu hialuronowego i keratyny. Te składniki możesz kupić w sklepach z półproduktami kosmetycznymi i dodać je do swojej ulubionej maseczki. Jeśli stylizujesz włosy z użyciem temperatury, koniecznie zabezpiecz je preparatem termoochronnym i nie zapominaj o końcówkach kosmyków - to one są najbardziej narażone na uszkodzenia.