Realizację marzenia o błyszczących włosach zaprzepaszczają m.in. czynniki zewnętrzne. Wysuszająco działa na nie ciepłe i suche lub bardzo zimnie powietrze. Czasami same utrudniamy egzystencję naszych kosmyków poprzez suszenie gorącym powietrzem, prostowanie, stosowanie trwałej lub rozjaśnianie pasm. Wszystko to sprawia, że włosy stają się matowe i suche, a ich powierzchnia jest porowata. Blask włosów możliwy jest, gdy łuski ściśle przylegają do siebie i gdy są zamknięte. Sprawdzamy, co pomoże przywrócić ten stan! 

1. Regularne farbowanie

Nowoczesne kremy i maski do koloryzacji pielęgnują włosy. W składzie preparatów znajdują się substancje odżywcze, np. olejki, które wygładzają i nawilżają pasma już na etapie nałożenia farby. Ważne jest, aby po farbowaniu wprowadzić odpowiednią pielęgnację, która dostosowana jest do farbowanych włosów. Już zmiana szamponu i odżywki pomoże utrzymać blask włosów, a także sprawi, że kolor będzie trzymał się znacznie dłużej!

2. Wzmacniaj odcień, by mieć błyszczące włosy

W drogeriach pojawiły się szampony i odżywki z kolorowymi pigmentami. Poszczególne kosmetyki są przeznaczone do różnych kolorów włosów. Wzmacniają barwę pasm i nawilżają je. Stosowane raz w tygodniu pozwalają na utrzymanie głębokiego koloru i lśniących włosów na dłużej. Dodatkowo jest to szansa na delikatną zmianę odcienia włosów, co może pomóc znaleźć kolor idealny dla nas!

3. Naturalne maseczki na włosy i płukanki

Przygotuj płukankę z rumianku, korzenia rabarbaru lub soku z cytryny. Zastosowana jako kolejny krok po myciu szamponem i nałożeniu odżywki, wzmocni odcień i blask blondów. Napar z orzechów włoskich podkręci brązy. Rudości fantastycznie podkreśli kora dębu zmieszana z drzewem sandałowym. Warto też sięgnąć po sprawdzone przepisy naszych babć i przygotować domowe maseczki na włosy.

4. Stosuj bazy ochronne do włosów

Primer, czyli baza do włosów, która cieszy się coraz większą popularnością. Stosowane przed stylizacją pomagają chronić pasma przed uszkodzeniem bądź zniszczeniem spowodowanym używaniem lokówki, prostownicy bądź suszarki, oraz promieniami UV. Spryskuj nim pasma po umyciu, a także przed stylizacją włosów na ciepło. Primer do włosów działa podobnie jak ten do twarzy - chroni powierzchnię i nie pozwala, aby do struktury włosa dostały się niszczące czynniki zewnętrzne. Najnowsze primery dodatkowo wygładzają włosy i sprawiają, że są naprawdę miękkie!

5. Do pielęgnacji wprowadź tonery!

Rozświetlanie lub przyciemnianie tonerem nie zmieni odcienia włosów. Polega na nałożeniu kosmetyku w odcieniu pasm i krótkim „spienianiu” go na włosach. Toner nie wnika do wnętrza włosa jak farba, a jedynie osadza się na nim. Wygładzi pasma i nada im połysk, a także może zniwelować żółte lub zielonkawe odcienie pojawiające się na farbowanych włosach. Dodatkowo tonery doskonale pielęgnują włosy i dbają o nie od wewnątrz. 

Sprawdź też:

Zobacz także: