Paweł Królikowski: bliscy uczcili rocznicę śmierci

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku. Aktor znany był głównie z roli Kusego w serialu „Ranczo” oraz jako juror w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”. Prywatnie był mężem Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej, z którą mieli piątkę dzieci. Paweł Królikowski przegrał walkę z chorobą neurologiczną. Przed samą śmiercią przeszedł operację, niestety mimo starań lekarzy zmarł w szpitalu.

Pamięć Pawła Królikowskiego uczcili jego bliscy. Żona zmarłego wstawiał w Instastories zdjęcie płonącej świecy z podpisem „do drzwi pamięci mojej ciągle stukam. 27.02.2020”. Na Instagramie Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej pojawiło się też nagranie Sonetu Szekspira (LXVI) w wykonaniu Stanisława Sojki. Również Antoni Królikowski, syn zmarłego aktora, uczcił pamięć ojca. Podzielił się wzruszającym zdjęciem z dzieciństwa, na którym tata trzyma go na rękach. Fotografia opatrzona jest opisem „To już rok… #pawełkrólikowski #tata #27lutego”. Rafał, brat Pawła Królikowskiego, również pokazał poruszającą fotografię z dzieciństwa, do której pozowali wspólnie ze zmarłym. Podpisał ją: „Minął już rok bez Ciebie. Tęsknię”.

Upamiętniające zmarłego posty zobaczycie w naszej galerii.

ZOBACZ TEŻ: Żona Pawła Królikowskiego w wywiadzie dla "Gali": "Wcale nie chcę być silna"

Ostatnie chwile życia Pawła Królikowskiego

Szczególnie wzruszający moment miał miejsce, podczas konferencji prasowej zorganizowanej w rodzinnym mieście Pawła Królikowskiego – Zduńskiej Woli. Udział w wydarzeniu wziął ojciec zmarłego aktora, który opowiedział, jak wyglądały ostatnie chwile życia jego syna. Jego słowa cytuje portal zdunskawola.naszemiasto.pl.

Ja byłem u niego w szpitalu bródnowskim w Warszawie. Już wtedy nie mówił. Dzień później o godzinie 9.41 już nie żył.

Obecnie w ratuszu w Zduńskiej Woli otwarta jest wystawa poświęcona Pawłowi Królikowskiemu. Przez kilka dni wyświetlana była też specjalna iluminacja upamiętniająca aktora. Jego imieniem nazwano też jeden ze skwerów w rodzinnym mieście.

ZOBACZ TEŻ: Antoni Królikowski we wzruszających słowach o swoim tacie z okazji Dnia Ojca