Beżowy blond – jaki to kolor?

Beżowy blond to jeden z najbardziej uniwersalnych kolorów. Nie jest ani bardzo jasny, ani bardzo ciemny. Nie wpada też wyraźnie ani w ciepłe, ani w zimne tony, choć zależnie od indywidualnego doboru, któreś z nich mogą dominować. Jeżeli marzą się Wam blond włosy, ale nie wiecie, jaki kolor sprawdzi się w Waszym wypadku najlepiej, to beżowy blond będzie świetnym pomysłem na początek.

Beżowe blondy – dla kogo są idealne?

Beżowy blond pasować będzie niemal każdej z nas, która dobrze czuje się jako blondynka. Doskonale zgra się zarówno z bladą, niemal zupełnie białą cerą, jak i z ciemniejszą, oliwkową, lub nawet zupełnie ciemną karnacją. Przepięknie podkreśli niebieskie i zielony oczy, a w połączeniu z brązowymi tęczówkami da niezwykle uroczy efekt przywodzący na myśl spojrzenie sarny. Nie istnieją też ograniczenia wiekowe. To doskonała propozycja zarówno dla młodych dziewczyn, jak i dojrzałych kobiet. Beżowy blond jest bardzo świeżym i świetlistym kolorem, dlatego często poleca się go osobom o zmęczonej, szarej lub ziemistej cerze. Nie tylko ociepli jej kolor i doda blasku, ale też zadziałać może lepiej niż jeden kosmetyk.



Odcień ten ma bardzo uniwersalny odcień, jeśli jednak chcesz, możesz poprosić swojego fryzjera, aby wpadał w cieplejsze lub chłodniejsze tony. Jeśli nie masz pewności, w których z nich będzie Ci bardziej do twarzy, zastanów się, czy lepiej czujesz się w złotej, czy srebrnej biżuterii. Jeśli w złotej - ciepły beżowy blond będzie dla ciebie idealny. Jeśli w srebrnej - lepiej postaw na chłodny beżowy blond. Jeśli nie masz jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, prawdopodobnie oznacza to, że powinnaś pozostać przy neutralnych kolorach.

Beżowy blond – jak uzyskać?

Farba beżowy blond sprawdzi się w wypadku osób, których włosy są naturalnie jaśniejsze, lub blondynek, które jedynie planują zmienić ton swoich kosmyków. Jeśli jesteś brunetką lub szatynką albo Twoje włosy wpadają w odcienie czerwieni i rudości, osiągnięcie beżowego blondu w domowych warunkach może być bardzo trudne. Konieczne będzie zastosowanie zarówno rozjaśniacza, jak i tonera, które pozwolą osiągnąć jasny, neutralny odcień. W takim wypadku najlepiej będzie udać się do fryzjera, aby niechcący nie doprowadzić do spalenia włosów.

Beżowy blond – jak pielęgnować?

Beżowy blond nie jest szczególnie trudny w pielęgnacji, jednak powinniśmy poświęcić mu odrobinę czasu. Najwięcej uwagi, będą musiały dać mu te z nas, których włosy zostały wcześniej mocno rozjaśnione. Dzieje się tak z dwóch powodów. Po pierwsze, rozjaśnienie zawsze wpływa negatywnie na kondycję włosów. Może okazać się, że po wizycie w salonie staną się łamliwe, będą się plątać, trudno rozczesywać lub puszyć. Spójrzmy jednak prawdzie w oczy - mało którą z nas powstrzyma to przed pofarbowaniem ich na wymarzony kolor. Aby przywrócić im dawną świetność, powinnaś pamiętać o regularnym olejowaniu, przynajmniej raz lub dwa razy w tygodniu. Równie ważne jest też częste stosowanie maski humektantowej. Jeśli będziesz systematyczna, kondycja włosów powinna znacznie poprawić się już po kilku tygodniach.

Drugim powodem, dla którego osoby po mocnym rozjaśniania powinny zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację beżowego blondu, jest fakt, że rozjaśniacz podbija ciepłe tony we włosach. Może okazać się, że już po kilku tygodniach od wizyty w salonie, nasze kosmyki widocznie zżółkłą. Aby temu zapobiec, stosuj srebrną płukankę, która neutralizuje żółte tony. Od czasu do czasu możesz sięgnąć też po srebrny szampon lub odżywkę. Jak często stosować tego rodzaju kosmetyki? Jest to kwestia bardzo indywidualna, jednak warto zacząć od jednego razu w tygodniu i obserwować efekty. Pamiętaj, że nie warto też przesadzić, aby włosy nie stały się szare lub zielonkawe.

Jasny beżowy blond

Jasny beżowy blond to kolor, który szczególnie dobrze zgra się z bladą cerą i jasnymi tęczówkami. Niezwykle uroczo będzie wyglądać też w połączeniu z piegami. Świetnie sprawdzi się też w zestawieniu z niemal każdym makijażem. Klasyczna czerwona szminka i jasny beżowy blond nadadzą Ci eleganckiego, profesjonalnego wyglądu. W wersji codziennie prezentować będzie się doskonale w połączeniu z brudnym różem lub różnymi odcieniami brzoskwini.

Ciemny beżowy blond

Ciemny beżowy blond będzie wyglądał doskonale zarówno jako niezależny kolor, jak i jako podkład pod pasemka, balejaż, ombre lub sombre. Doskonale sprawdzi się u osób z nieco jaśniejszymi brwiami i rzęsami, ponieważ nieco mocniej niż jego jasna wersja podkreśla oprawę oczu. Pięknie wyglądać będzie z każdym odcieniem skóry i w połączeniu z nawet bardzo ciemnymi oczami. Również w tym wypadku nie musisz też ograniczać się, jeśli chodzi o makijaż. Świetnie zgrają się z nim zarówno czerwona szminka i smoky eye, jak i naturalny makijaż w kolorach ziemi.

Zobacz także:

Sombre beżowy blond

Sombre, czyli nieco delikatniejsza wersja ombre, która charakteryzuje się łagodniejszym przejściem, będzie wyglądać doskonale w połączeniu z beżowym blondem. Dobra wiadomość jest taka, że ten przepiękny, uniwersalny kolor może być zarówno bazą dla sombre, łagodnym przejściem, lub stanowić najjaśniejsza część na końcówkach. Sombre będzie dobrym rozwiązaniem dla osób z włosami w kolorze ciemnego blondu lub jasnego brązu, które chciałaby nadać swojej fryzurze nieco świeżości.

Ombre beżowy blond

Blond beżowy będzie wyglądać równie pięknie w nieco odważniejszej odsłonie, czyli zdecydowanym ombre. Jeśli masz długie włosy, możesz śmiało zejść do beżowego blondu nawet z ciemnego brązu. To dobra alternatywa dla tych z nas, które nie są pewne, czy dobrze czują się w jasnych włosach i chciałyby przekonać się, czy beżowy blond jest dla nich. Pamiętaj jednak, że rozjaśnianie końcówek może źle wpłynąć na ich kondycję. Po wizycie u fryzjera koniecznie stosuje serum silikonowe.