Jak zapowiada wydawca, jeśli tak dalej pójdzie, biografia Michelle Obamy „Becoming. Moja historia”, która ujrzała światło pod koniec ubiegłego roku, a Polsce dostępna jest od połowy lutego, pobije wszelkie rekordy popularności w ramach swojego gatunku – do dziś żadna inna autobiografia nie odniosła tak oszałamiającego sukcesu w tak krótkim czasie. Okazuje się, że w ciągu 4 miesięcy od premiery książka sprzedała się w ponad 10 milionach egzemplarzy, z czego 7 milionów rozeszło się w ciągu zaledwie 6 pierwszych tygodni od momentu trafienia na półki. Podobnie było z e-bookiem – Penguin Random House nie odnotował w swojej historii tytułu, który „rozchodziłby się” w tak zaskakującym tempie.

Michelle Obama o karierze i małżeństwie: to mit, że kobiety mogą mieć wszystko

„Becoming. Moja historia” do kupienia jest w 22 krajach, a chętnych wciąż przybywa. Wygląda więc na to, że Michelle Obama stanie się jedną z najpoczytniejszych autorek umacniając tym samym swoją rolę przewodniczki kobiet w trudnej sztuce godzenia ze sobą różnych ról, która dodatkowo jak nikt inny zagrzewa je do walki o swoje prawa.

„Becoming. Moja historia” Michelle Obamy to najlepiej sprzedająca się autobiografia na świecie

Nic dziwnego, że książka cieszy się tak szaloną popularnością. „Becoming. Moja historia” to nie tylko zapis historii prezydentury Baracka i służby Michelle u jego boku. To także autobiograficzne wątki sięgające dzieciństwa spędzonego na południu Chicago i wgląd w kolejne okresy jej życia. Kolejne doświadczenia i sprawdzanie się coraz bardziej wymagających rolach: matki, prawniczki czy wreszcie pierwszej damy, w których nie brak bardzo osobistych wyznań i śmiałych teorii.

Co ciekawe, Barack Obama będzie miał szanse stanąć z żoną w szranki i zawalczyć o sympatię czytelników. Jak się bowiem okazuje były prezydent podpisał umowę z wydawnictwem Penguin na wydanie własnej biografii ze szczególnym uwzględnieniem okresu swej prezydentury. Wszystko wskazuje na to, że pojawi się ona na rynku wydawniczym jeszcze w tym roku.  

Czytałyście już „Becoming. Moja historia” Michelle Obamy, czyli najpopularniejszą autobiografię na świecie?