BB Glow – na czym polega ten zabieg?

BB Glow, to rodzaj makijażu permanentnego, który polega na trwałej pigmentacji skóry twarzy. To idealne rozwiązanie dla wszystkich pań, które zmagają się z poszarzałą skórą z zaczerwieniami i przebarwieniami. Zabieg ten zapewnia efekt lekkiego podkładu na twarzy. Koloryt zostaje wyrównany, cera rozświetlona, a niedoskonałości zakryte. W rezultacie możemy cieszyć się promienną i gładką skórą bez grama makijażu. 

BB Glow – krok po kroku

Przed rozpoczęciem zabiegu BB Glow skóra jest dokładnie oczyszczana. W przypadku cer tłustych warto tydzień wcześniej wykonać delikatne złuszczanie. Dzięki temu pozbędziemy się starego naskórka, co ułatwi wniknięcie preparatu. Następnie stosowane jest znieczulenie miejscowe, na którego działanie trzeba poczekać około 20 minut. Ostatnim etapem przed właściwym zabiegiem jest wybór odcienia serum BB, które zostanie wprowadzone w skórę.

BB Glow wykonuje się metodą mikroigłową. Skóra jest nakłuwana przy pomocy głowicy z malutkimi igłami, przez które wprowadzany jest preparat BB. Zabieg jest bardziej powierzchowny niż w przypadku tradycyjnej mezoterapii mikroigłowej. Na koniec stosowana jest maska nawilżająco-odżywcza, na przykład hialuronowa, która nawilża i uszczelnia skórę. Cały proces trwa ok. 2 godziny.

BB Glow – efekty zabiegu 

Najważniejszym efektem zabiegu BB Glow jest rozjaśnienie i wyrównanie kolorytu cery. Cera wygląda, jak gdyby został na nią nałożony lekki krem BB. Nie powinnyśmy jednak spodziewać się pełnego krycia. Zabieg nie polega bowiem na tatuowaniu twarzy kolorem, ale jej pigmentacji. 
 
BB Glow ma o wiele więcej pozytywnych efektów. Serum BB stosowane w czasie zabiegu zawiera w swoim składzie nie tylko pigment, ale też składniki pielęgnacyjne, między innymi kwas hialuronowy. Dobroczynne substancje w połączeniu z działaniem mikronakłuwania dają rezultaty zbliżone do mezoterapii mikroigłowej. Po pierwsze cera zostaje dogłębnie nawilżona i odżywiona. Po drugie mikrouszkodzenia powstałe w wyniku nakłuwania pobudzają komórki do produkcji kolagenu i elastyny. W efekcie drobne zmarszczki i blizny zostają spłycone, a cała skóra ujędrniona i wygładzona. 
 
Warto podkreślić, że zabieg BB Glow nie tylko kamufluje niedoskonałości i sprawia, że cera wygląda na zdrowszą i bardziej wypoczętą, ale faktycznie przyczynia się do poprawy jej kondycji.

BB Glow – jak dbać o skórę po zabiegu?

Ponieważ nakłuwanie podczas zabiegu BB Glow jest dosyć płytkie, po zabiegu nie potrzebna jest dłuższa rekonwalescencja. Przez kilka pierwszych godzin po wizycie możemy spodziewać lekkiego dyskomfortu i zaczerwienienia, ale nie są one tak intensywne jak po tradycyjnej mezoterapii mikroigłowej. Ponadto trzeba uważać na kilka aspektów pielęgnacji.

Przez pierwszą dobę po zabiegu najlepiej nie myć twarzy. Z kolei przez kolejne dwa tygodnie trzeba pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej. Z uwagi na podrażnienie i mikrouszkodzenia skóry najlepiej jest unikać kosmetyków z retinolem czy kwasami. 

BB Glow – jak długo utrzymują się efekty?

Chociaż różnica jest widoczna już po pierwszym wykonaniu BB Glow, najlepsze efekty osiągniemy po odbyciu serii 2-4 zabiegów co 2-3 tygodnie. Wtedy możemy się spodziewać, że efekt utrzyma się od pół roku do roku. Wiele zależy od indywidualnych cech naszej skóry oraz użytego serum. 

Zobacz także:

BB Glow – jakie są przeciwwskazania?

Z uwagi na to, że BB Glow jest zabiegiem inwazyjnym istnieje spora lista przeciwwskazań. Nie powinny wykonywać go kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Ponadto nie jest to zabieg dla osób z chorobami zakaźnymi, z zaburzeniami krzepnięcia krwi czy chorujących na padaczkę oraz choroby nowotworowe. Niewskazany jest również w przypadku osób z aktywnym trądzikiem czy skłonnością do powstawania blizn.

BB Glow w domu?

Zabieg BB Glow, pomimo iż nie jest bardzo inwazyjny, nie powinien być wykonywany samodzielnie. W przypadku tego typu zabiegów istnieje duże ryzyko infekcji skórnych, blizn i przebarwień, jeśli nie są one przeprowadzane w sterylnych warunkach i przez doświadczonego specjalistę. Z tego względu należy też ostrożnie wybierać profesjonalistę, w którego ręce mamy zamiar się oddać - powinien być to sprawdzony gabinet medycyny estetycznej. Przed umówieniem wizyty warto też sprawdzić w sieci opinie na temat danego miejsca. 

BB Glow – ile kosztuje zabieg? 

Ceny zabiegu BB Glow zaczynają się w granicach 300 zł. Najbardziej opłacalne jest kupienie serii zabiegów.