Bardzo krótkie fryzury damskie klasyczne

Bardzo krótkie fryzury damskie mogą być nowoczesne lub bardzo klasyczne. Te drugie mają w sobie coś ponadczasowego, co sprawia, że świetnie się komponują z wieloma stylizacjami, pasują do kobiet w różnym wieku i nie wychodzą z mody. Super krótkie fryzury damskie, które należą do prawdziwej klasyki to:

  • Pixie cut - to popularna fryzura, wybierana przez coraz więcej gwiazd. Jest popularna już od wielu dekad - nosiła ją między innymi Audrey Hepburn i Coco Chanel. Czym charakteryzuje się taka fryzura? Dłuższym przodem oraz krótszymi bokami i tyłem. To uczesanie niezwykle uniwersalne i wyjątkowo praktyczne. Włosy można nosić odpowiednio wystylizowane - na przykład podniesione lekko do góry czy pofalowane z przodu. Równie dobrze można je jednak po umyciu wysuszyć i tyle - przy dobrym cięciu ułożą się same. Niektóre kobiety wolą gdy tak ścięte włosy układają się płasko na głowie, jednak większość wgniata w nie piankę i układa na okrągłej szczotce lub przy użyciu prostownicy. Włosy można pozostawić z przodu, albo zaczesywać do tyłu. Fryzura pixie cut najlepiej sprawdzi się u kobiet o regularnych rysach twarzy. 
  • Krótki bob - to bob sięgający do ucha lub do linii szczęki. Fryzura ponadczasowa, na którą decyduje się wiele kobiet. W takiej fryzurze od lat można zobaczyć Annę Wintour, redaktorkę naczelną amerykańskiego wydania czasopisma "Vogue". Krótkiego boba można było zobaczyć zarówno u Emmy Stone, jak i u Rihanny, Halle Berry czy Jennifer Lawrence. Krótki bob występuje z grzywką (prostą lub na bok, długą lub krótką), jak i bez grzywki. Włosy mogą być lekko falowane lub proste. Taka fryzura jest idealna dla osób o pociągłej twarzy, ponieważ wywołuje iluzję nieco pełniejszej buzi. 

 

Bardzo krótkie fryzury damskie z grzywką

Modne krótkie fryzury dość często posiadają grzywkę. Okrywa ona częściowo twarz, przez co nawet bardzo krótkie włosy prezentują się bardzo kobieco. Takie krótkie cięcia damskie najczęściej wykorzystują nieco dłuższą grzywkę, którą można zakładać za ucho - na przykład sięgającą do linii brody. Można zdecydować się na półokrągłą grzywkę okalającą twarz z obu stron lub grzywkę na jeden bok. Oto modne propozycje krótkich damskich fryzur z grzywką:

  • Pixie cut z grzywką - krótkie włosy z nieco dłuższą grzywką, która łagodzi i modeluje rysy twarzy. Zwłaszcza wystrzępiona grzywka sprawia, że wygląda się drapieżnie, ale kobieco, wręcz dziewczęco. Grzywka może być półokrągła wklęsła (dłuższa na bokach i krótsza na środku), półokrągła wypukła (dłuższa na środku i krótsza po bokach) lub asymetryczna, na jeden bok. Taką fryzurę można zobaczyć między innymi u Katy Perry. Pixie cut z grzywką polecana jest zwłaszcza paniom o regularnych, delikatnych rysach twarzy, ale odpowiednio wymodelowana będzie pasować każdej kobiecie. Tył możemy lekko podnieść na żelu, a w grzywkę wgnieść piankę modelującą i zaczesać ją na bok, albo do tyłu. Luźno puszczona będzie również prezentowała się świetnie - swobodnie i lekko. 
  • Asymetryczne cięcie - bardzo odważna fryzura, która z pewnością przeznaczona jest dla pewnych siebie pań o regularnych rysach twarzy. Fryzura ta świetnie wygląda również bez grzywki, ale o wiele lepiej z grzywką, która nieco ją tonuje, uspokaja. Asymetryczne cięcie może być łagodne lub spore - chodzi o to, że jeden bok jest krótszy od drugiego. Jeśli zaś chodzi o grzywkę, zwykle jest ona ukośna i zwrócona w stronę dłuższego boku. Fryzura ciekawie wygląda, gdy przedziałek nie jest na środku, lecz zaczyna się bardzo daleko, a grzywka zaczyna się nawet na czubku głowy. Taką fryzurę miała kiedyś Halle Berry, która uwielbia krótkie włosy.

 

Bardzo krótkie fryzury damskie wygolone

Krótkie włosy damskie mogą być bardzo uwodzicielskie - świadczą bowiem o silnym charakterze i dodają atrakcyjności. Są też oryginalne, bo chociaż coraz więcej kobiet decyduje się na ścięcie włosów, wciąż większość pań woli włosy długie. Wśród tych lubiących krótsze fryzury panie wybierające wersje z wygoloną częścią głowy także stanowią mniejszość. Jest to zatem opcja dla odważnych, pewnych siebie kobiet. Tym bardziej, że takie modne, nowoczesne cięcia poleca się dodatkowo farbować na różne wymyślne kolory lub w określony sposób układać - wówczas prezentują się jeszcze lepiej! Oto nasze propozycje:

 

  • Irokez z wygolonymi bokami - bardzo krótkie włosy po bokach i irokez na czubku głowy to rozwiązanie dla odważnych pań. Takie włosy miała Rihanna, Miley Cyrus, Agnieszka Chylińska, Małgorzata Kożuchowska czy Magdalena Narożna. Włosy najlepiej układać po umyciu i lekkim podsuszeniu oraz wgnieceniu w nie pianki. Włosy najlepiej modelować na okrągłej szczotce, zawijając do tyłu. U nasady warto je natapirować, by efekt był jeszcze lepszy! Wierzchnią, najlepiej widoczną część włosów można przygładzić prostownicą. Całość należy spryskać lakierem, by fryzura lepiej się trzymała. Dla kogo jest to odpowiedni look? Z pewnością poleca się go paniom, które pragną się wyróżnić z tłumu. To także odpowiedni wybór dla kobiet o delikatnych, cienkich włosach. Odpowiednio wystylizowane, krótsze włosy optycznie zyskują na objętości. 
  • Undercut damski - undercut polega na podgoleniu włosów u dołu głowy, nad karkiem. Wygolenie może być widoczne lub przynajmniej częściowo przykryte pozostałymi włosami. Można pokusić się o różnego rodzaju wzorki. Często też włosy są w jakiś sposób farbowane i nabierają jeszcze bardziej rockowego charakteru. To doskonały pomysł na fryzurę dla osób o gęstych włosach, ponieważ dzięki temu nabierają one lekkości. Nie grzeją też w kark - jest to więc doskonały pomysł na lato. W wersji damskiej undercut nazywany jest udercut girl. Z uwagi na fakt, że przód może być dowolny, jest to fryzura dla osób o różnych kształtach twarzy. Dzięki temu włosy można też dowolnie stylizować - kręcić, prostować, zdecydować się na dłuższą lub krótszą grzywkę na prosto lub na bok.