Aleksandra Żebrowska i Michał Żebrowski: jak się poznali?

Aleksandra Żebrowska i Michał Żebrowski to jedna z nielicznych par w polskim showbiznesie, która budzi tak ciepłe uczucia Internautów. On: stateczny aktor z siwizną na głowie. Ona: szalona, młodsza od niego o 15 lat właścicielka firmy Francis&Henry. Chociaż dzieli ich duża różnica wieku, to para wspiera się nawzajem, inspiruje i stawia rodzinę na pierwszym miejscu. Jak poznali się Aleksandra i Michał Żebrowscy?

Aż trudno uwierzyć, że para poznała się, kiedy Aleksandra miała 5 lat. Były to czasy, kiedy ich rodziny przyjaźniły się i wspólnie spędzały wakacje. Później kontakt urwał się. Dopiero po latach doszło do ponownego spotkania Aleksandry i Michała. W wywiadzie dla magazynu "Elle", aktor tak wspomina ten moment:

Uczyliśmy się razem angielskiego. Niestety, po miesiącu musieliśmy przerwać lekcje. Ola nie była jeszcze gotowa na ślub ze starym dziadem. Trzy lata później wpadliśmy na siebie i od tego się zaczęło.

Zapytany o to, skąd wiedział, że to ta jedyna, bez zastanowienia się wyznał:

Nie zrozumiesz tego. Po prostu, pijąc kawę, spojrzałem na nią i zrozumiałem, że naprzeciw mnie siedzi moja przyszła małżonka.

Z kolei Aleksandra Żebrowska w rozmowie z serwisem Plejada.pl przyznaje, że Michał bardzo szybko poprosił ją o rękę. Zrobił to po miesiącu znajomości.

- Ale nie wydawało nam się to szalone. Czuliśmy, że chcemy założyć rodzinę i na szczęście nie potrzebowaliśmy czasu, żeby to analizować - mówiła Ola Żebrowska.

Aleksandra Żebrowska i Michał Żebrowski: ślub

Już rok po zaręczynach Aleksandra i Michał Żebrowscy stanęli na ślubnym kobiercu. Dla Oli to był zdecydowany krok w dorosłość. Do tej pory mieszkała z rodzicami.

- Kiedy się zaręczyliśmy, miałam 21 lat. Moja rodzina przeprowadzała się akurat za granicę, zbiegło się to więc z przymusowym usamodzielnieniem, bo do tej pory mieszkałam z rodzicami. Miałam świadomość, że rozpoczynam nowy etap w moim życiu – na pewno bardziej dorosły. Rok później byliśmy po ślubie - wspominała dla Plejady.

Zobacz także:

Ślub pary odbył się 20 czerwca 2009 roku na polanie Rynias w Tatrach, niedaleko domu letniskowego należącego do aktora. Świadkiem Michała Żebrowskiego był jego kolega ze szkoły, obecnie prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Świadkową Oli była jej młodsza siostra.

- Ożeniłem się w wieku 37 lat, kiedy straciłem nadzieję, że to mi się w życiu przytrafi. Byłem przekonany, że to mnie ominie, że jestem skazany na samotność. Kiedy już nawet pogodziłem się z tym, że nie znajdę bratniej duszy, pojawiła się Ola – mówił po latach w wywiadzie dla „Gali” Michał Żebrowski.

Fot. Aleksandra Żebrowska i Michał Żebrowski, East News

Aleksandra Żebrowska i Michał Żebrowski: związek

Jaka jest recepta na udany związek Aleksandry Żebrowskiej i Michała Żebrowskiego? - "Przyciągają nas wszystkie nasze różnice" - śmieje się aktor. Dodaje, że dla żony nigdy nie był gwiazdorem, dzięki czemu zawsze czuje się przy niej swobodnie.

- Moja żona nie traktuje mnie jak gwiazdora. Dzięki temu czuję się przy niej swobodnie – nie muszę się spinać ani niczego udowadniać. Jednocześnie jest dla mnie ogromnym wsparciem i wiem, trzyma za mnie kciuki - mówił w wywiadzie dla "Elle".

Michał Żebrowski przyznaje, że on i jego żona są bardzo od siebie różni i właśnie to ich do siebie przyciąga. 

W ostatnim wywiadzie dla "VIVY!", Aleksandra Żebrowska wyznała:

Ja byłam bardzo zakochana i chciałam stworzyć z Michałem rodzinę. To był mój plan.

I ten plan się cały czas spełnia. Para powitała na świecie czwarte dziecko - pierwszą córkę. 

Aleksandra Żebrowska i Michał Żebrowski: dzieci

Aleksandra Żebrowska i Michał Żebrowski są rodzicami trzech chłopców i dziewczynki, która przyszła na świat 30 lipca. Najmłodszy syn pary, Franciszek urodził się w 2010 roku, kolejny - Henryk w 2013 i najmłodszy Feliks urodził się 6 sierpnia 2020 roku. 

- Już wiem… (śmiech) Każde dziecko jest niesamowitym dodatkiem i każde jest zupełnie inne. Nie ma tu żadnych reguł, że pierworodny zawsze jest taki, środowy siaki, a najmłodszy owaki. Te same geny inaczej wymieszane dają niesamowity rozstrzał osobowościowy. Mam wrażenie, że nasi synowie kochają się i nie cierpią jednocześnie. Każdy jest inny, ale… cała trójka wygląda jak Michał - mówiła ostatnio w wywiadzie Aleksandra Żebrowska.

Aleksandra Żebrowska nie ukrywa, że ma za sobą kilka poronień. Kiedy ogłosiła swoją ostatnią ciążę, plotkarskie media rozpisywały się, że to czwarta ciąża żony Żebrowskiego. To właśnie wtedy postanowiła sprostować plotki i wyjawiła, że to już jej ósma ciąża. W rozmowie z "NaTemat.pl" wyznała:

- Dopóki liczby się zgadzają – kiedy każda ciąża kończy się porodem i dzieckiem – nie robi ono chyba na nikim większego wrażenia. Natomiast kiedyś czwarta ciąża, jedno dziecko ledwo przechodziło mi przez gardło. Z każdą kolejną ciążą było łatwiej. Ale nigdy nie podejrzewałam, że w wieku 33 lat będę w siódmej ciąży – mając dwójkę dzieci.

Aleksandra Żebrowska przyznaje, że macierzyństwo było dla niej niesamowitym odkryciem. Chociaż wychowała się w licznej rodzinie i jako najstarsza siostra opiekowała się młodszym rodzeństwem, to posiadanie swoich dzieci to zupełnie inna bajka.

- Macierzyństwo kojarzyło mi się z opieką nad dzieckiem: przewijaniem, karmieniem, myciem, usypianiem. To były umiejętności, które miałam w małym palcu i bardzo je lubiłam, bo dzięki nim czułam się dorosła i odpowiedzialna. Byłam przekonana, że jak nikt jestem przygotowana do bycia mamą. Kiedy nią zostałam, odkryłam, że to zupełnie inna jazda. To, czego doświadczyłam, opiekując się siostrami, było ułamkiem tych przeżyć. Z dnia na dzień stałam się inną osobą, zmieniłam się fizycznie, emocjonalnie, hormonalnie i psychicznie - mówiła dla "VIVY!"

Do tego doszedł lęk o zdrowie dzieci i wątpliwości, czy będę dobrą mamą… To są rzeczy, na które kompletnie nie byłam przygotowana. Zresztą nie da się do nich przygotować, nawet jeśli przeczytasz mnóstwo fachowych książek. 

PRZECZYTAJ TAKŻE: