Agnieszka Więdłocha wiek

Agnieszka Więdłocha urodziła się 12 stycznia 1986 roku w Łodzi. Oznacza to, że obecnie ma 36 lat. Ona i jej młodszy brat, Piotr, wychowywali się wraz z rodzicami w domu na przedmieściach. Jako dziecko Agnieszka kochała muzykę i zwierzęta. Marzyła o tym, aby pewnego dnia zostać dyrektorką ZOO. Mimo tego postanowiła postawić na rozwój pierwszego ze swoich zainteresowań.

Agnieszka Więdłocha jest polską aktorką filmową, teatralna i telewizyjną, a także zaangażowaną działaczką społeczną. Jako dziecko uczęszczała do szkoły muzycznej, a na studia poszła do Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera. Dyplom otrzymała w 2009 roku. Swoją karierę aktorską rozpoczęła jeszcze przed zakończeniem studiów, w 2008 roku. Niedługo po rozpoczęciu kariery otrzymała nagrodę “Złota Maska”, która jest łódzką nagrodą teatralną, a którą przyznano jej za najlepszy debiut 2009/2010. Od tamtej pory Agnieszka regularnie pojawia się zarówno w filmach, jak i na deskach teatrów. Obecnie zawodowo związana jest z Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Agnieszka Więdłocha prywatnie jest żoną Antoniego Pawlickiego i mamą małej córeczki. Mimo niedawnego porodu, aktorka stara się łączyć życie rodzinne z zawodowym.

Agnieszka Więdłocha Instagram

Agnieszkę można znaleźć na Instagramie pod nazwą @agnieszka.wiedlocha.official. Jej profil obserwuje 203 tys. fanów. W mediach społecznościowych pokazuje ona nie tylko swoje osiągnięcia zawodowe, ale też dzieli się wydarzeniami ze swojego prywatnego życia oraz poleca swoje ulubione produkty. Oprócz tego, aktorka znana jest ze swojego zaangażowania w problemy społeczne i często zabiera głos w ważnych sprawach, zachęcając swoich obserwatorów do poszerzania wiedzy na ważne i aktualne tematy. 

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

W jakich filmach grała Agnieszka Więdłocha?

Agnieszka Więdłocha zadebiutowała w 2008 roku w etiudach szkolnych:

 • “Historia samotności”;
 • “Kanalie”;
 • “Trening”;

Oprócz tego zagrała w sumie w 21 filmach, z czego najlepiej znana jest ze swoich ról w:

Zobacz także:

 • “Syberiada polska” (2013);
 • “Planeta singli” (2016), “Planeta singli 2” (2018), “Planeta singli 3” (2019);
 • “Gotowi na wszystko. Exterminator” (2017);
 • “Proceder” (2019);
 • “Gierek” (2021);

Agnieszka Więdłocha jest też wziętą aktorką serialową. Telewidzowie kojarzyć ją mogą przede wszystkim z takich produkcji jak:

 • “Czas honoru”, jako Lena Sajkowska-Markiewicz;
 • “M jak miłość”, jako Joanna Liberadzka-Zduńska;
 • “Na dobre i na złe”, jako Sonia.

Agnieszka Więdłocha na stałe związana jest z jednym z łódzkich teatrów, w którym regularnie pojawia się scenie, choć zdarzało jej się również występować w teatrze w Warszawie i Szczecinie. Oprócz tego, aktorka udziela też swojego głosu w dubbingach. Za swoje zawodowe osiągnięcia, Agnieszka zdobyła liczne odznaczenia. Oprócz wspomnianej już Złotej Maski, wyróżniono ją również:

 •  Nagrodą podczas 49. Kaliskich Spotkań Teatralnych za rolę Liny w spektaklu “Rowerzyści” (2009);
 • podczas IX Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona” w Zabrzu za tę samą rolę;
 • Srebrnym Pierścieniem za najlepszą kreację aktorską w sezonie 2009/2010 za rolę Lei w spektaklu “Dybuk” (2010);
 • po raz kolejny otrzymała też nagrodę Złota maska za najlepszą rolę żeńską w sezonie 2016/2017 za rolę Abigail Williams w spektaklu “Czarownice z Salem” (2017).

Fot. Agnieszka Więdłocha w sztuce "Kolacja dla głupca", East News

Ponadto Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w 2020 roku przyznał jej Medal “Pro Patria”, który przyznawany jest osobom cywilnym „za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej”.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Agnieszka Więdłocha: mąż

Mąż Agnieszki Więdłochy, podobnie jak ona sama, jest osobą publiczną. Antoni Karol Pawlicki ma 38 lat i jest wziętym aktorem, którego publiczność kojarzyć może przede wszystkim z takich produkcji jak “Big love”, “Gierek”, “Czas honoru” czy “Komisarz Alex”. Para poznała się jeszcze na planie “Czasu honoru”, ale zaiskrzyło między nimi dopiero kilka lat później. Agnieszka przyjęła oświadczyny Antoniego w 2016 roku, a w 2018 zakochani stanęli na ślubnym kobiercu. Warto dodać jednak, że oboje należą do tej grupy sławnych osób, które wolą pozostawić szczegóły swojego prywatnego życia dla siebie. Co ciekawe, para pilnie strzegła też informacji o swoim ślubie. Jedynym, co świadczyło o tym, że ceremonia w ogóle miała miejsca, były pojawiające się nagle na zdjęciach obrączki, które internauci zauważyli na placach młodej pary.

Parę połączyła między innymi wspólna pasja - pomaganie innym. Zarówno Agnieszka, jak i Antoni, aktywnie angażują się w akcje pomocowe i nie unikają trudnych tematów. O ich zaangażowaniu w niesienie pomocy innym, porozmawiali z redaktorką Twojego Stylu, Agnieszką Litorowicz-Siegert. Antoniemu szczególnie bliski jest temat zrównoważonego rozwoju. W wywiadzie przyznał, że przeznaczenie swojej wygranej w Azja Express na pomoc dzieciom z Kenii, wywołało w jego znajomych mieszane uczucia:

- Moim zdaniem mamy kredyt do spłacenia, bo żyjemy w dobrobycie kosztem innych. W Kenii widziałem hektary pól, po których jeździły nowoczesne maszyny. Zapytałem: „O co chodzi, do cholery? Produkuje się tutaj tyle jedzenia, a ludzie cierpią głód?”. Okazało się, że pola należą do korporacji zachodnich, które uprawiają zboża w Afryce, bo tam nie obowiązują wyśrubowane normy. (...) nieraz słyszałem: „A dlaczego nie pomagasz dzieciom w Polsce?”. Dlatego, że na własne oczy widziałem tamte potrzeby.

Agnieszka Więdłocha podkreśla również, że dzięki swojej rozpoznawalności, może pomagać większej ilości osób, między innymi uchodźcom:

(...) udało nam się pomóc pewnym ludziom, to była szybka akcja. Znaleźliśmy ośrodek, wyprosiliśmy miejsce. Okazało się, że ktoś nas zna i lubi. Dzięki temu możemy pomagać – to dobra strona popularności.

Fot. Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki, East News

Agnieszka Więdłocha: dziecko

Ciąża Agnieszki Więdłochy owiana była równie wielką tajemnicą, co jej związek z partnerem. Opinia publiczna dowiedziała się o błogosławionym stanie aktorki, dopiero po tym, kiedy ta urodziła. Magazyn Party ustalił, że poród odbył się w publicznym szpitalu, a wszystko przebiegło bardzo szybko i sprawnie. Córka pary przyszła na świat w połowie grudnia 2020 roku, jednak do tej pory nie poznaliśmy jej imienia. Gwiazda pilnie strzeże wizerunku swojego dziecka, prawdopodobnie starając się zapewnić małej dzieciństwo z dala od blasku fleszy.

W rozmowie z Twoim Stylem aktorka opowiedziała o tym, na jaką kobietę chciałaby wychować swoją małą córeczkę.

- Marzę, by była niezależna i sprawcza. Solidarna z innymi kobietami. Solidarność w ogóle wydaje mi się dziś najważniejsza. A z nią bywa różnie. Lubię emocjonalność kobiet, gorące reakcje. Przepadam za słowem „histeryczna”, choć w wielu osobach budzi negatywne skojarzenia. Ale dla mnie oznacza eksplozję żywiołowej spontaniczności i wrażliwości, na którą nie stać wielu mężczyzn.

ZOBACZ TAKŻE: