Agnieszka Judycka - kim jest?

Agnieszka Judycka jest polską aktorką filmową i teatralną oraz piosenkarką. Fani mogą też kojarzyć jej głos z licznych dubbingów i audiobooków. Od 2012 roku jest na stałe związana z zespołem Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Na Instagramie można znaleźć ją pod nazwą @agnieszka_judycka. Na swoim profilu dzieli się zarówno swoimi osiągnięciami zawodowymi, jak i wycinkami z codziennego życia. Na stronie krakowskiego teatru możemy przeczytać kilka słów od Agnieszki, w których opowiada o tym, czym jest dla niej teatr oraz co jej zdaniem definiuje jej pracę jako aktorki:

- Po co ludziom teatr w czasach, kiedy każdy ma swój ulubiony serial? Z pozoru to drugie może z powodzeniem zastąpić pierwsze. A jednak tu wracam. I nie tylko wtedy, gdy to moja praca. Wracam po magię żywego spotkania i z fascynacji tą przedziwną alchemią aktor-partner-widz, która co wieczór doprowadza nas w inne miejsca. Wracam z ciekawości, by doświadczać kolejnych równoległych światów i przecierać oczy ze zdumienia. Wracam po to, co autentyczne, po to, co przemienia, i po to, co dotyka we mnie tego czułego miejsca, w którym wszyscy jesteśmy tożsami. Nie dzieje się tak zawsze, ale warto wracać.

Ile lat ma Agnieszka Judycka? WIEK

Agnieszka Judycka urodziła się 25 kwietnia 1983 roku, co oznacza, że w tym roku skończyła 39 lat. Aktorka pochodzi z Suwałk. Ukończyła szkołę muzyczną, w której uczyła się w klasie akordeonu. Wybrała studia aktorskie w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, które ukończyła w 2006 roku. Zaraz po ukończeniu edukacji dołączyła do zespołu Teatru Współczesnego w Warszawie, z którym współpracowała aż do 2012 roku. 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Czym się zajmuje Agnieszka Judycka? Kariera

Agnieszka Judycka od samego początku swojej kariery była mocno związana przede wszystkim ze środowiskiem teatralnym. Uzdolnionej aktorce nie przeszkodziło to jednak w tym, aby spróbować swoich sił również przed kamerą. Widzowie mogą kojarzyć ją przede wszystkim z takich seriali jak:

  • “Na Wspólnej” – Natalia Zarańska (2007);
  • “Na dobre i na złe” – Nina Rudnicka (2010-2014);
  • “Prawo Agaty” – Paulina Górecka (2014);
  • “Druga szansa” – Alina (2016−2017);
  • “Pułapka – Elżbieta” (2018−2019);
  • “M jak miłość” – Nina Malik (2019–2020).

Szczególnie o ostatniej z tych ról zrobiło się ostatnio głośno, a wszystko za sprawą poruszającego wyznania aktorki. W kulisach serialu przyznała, że ogromnie utożsamia się z postacią granej przez siebie Niny, ponieważ ona również przez wiele lat zmagała się z depresją.

- Bardzo długo starałam się bronić postaci Niny (...) utożsamiałam się z jej doświadczeniem bycia pod ścianą, pewnego załamania nerwowego. Sama zmagałam się z depresją przez wiele, wiele lat mojego życia. Nieuświadomioną (...) Wiem, w jak wiele różnych i trudnych miejsc może ona nas popchnąć. Niestety, u Niny wzięła górę ta negatywna strona... A ja w którymś momencie podjęłam jednak świadomą decyzję, żeby jednak pójść w stronę światła i jest możliwe inne życie.

Agnieszka Judycka jest też profesjonalną trenerką głosu. Jej umiejętności w tej dziedzinie mieliśmy okazję podziwiać w licznych dubbingach. Swojego głosu udziela przede wszystkim w bajkach dla najmłodszych, takich jak “WALL-E”, “Księżniczka i żaba”, “Barbie i sekret wróżek” oraz w serialach młodzieżowych, na przykład “Big Time Rush”, “Powodzenia, Charlie!” czy “Słoneczna Sonny”. Usłyszeć można ją również w licznych grach, między innymi “God of War: Duch Sparty” – gdzie wystąpiła jako Matka oraz “StarCraft II: Wings of Liberty”, w którym udzieliła głosu Adiutantowi.

W jednym z wywiadów zamieszczonym na blogu Wywiady Marioli Agnieszka Judycka zdradza, że choć bycie trenerką głosu jest dla niej pewną nowością, to z zapałem eksploatuje tę dziedzinę.

Trener głosu to nowa przygoda na mojej drodze, ale z równie wielką przyjemnością i inspiracją zaczynam odkrywać bezlik barw i możliwości i tej profesji. I bardzo się cieszę, że zdecydowałam się na zgłębienie tego kierunku.

W tej samej rozmowie Agnieszka Judycka podkreśla również, że choć równie często co na deskach teatru, staje też przed kamerą lub przed mikrofonem, to zdecydowanie to właśnie występy na żywo najlepiej realizują jej zawodowe ambicje. 

- Teatr to był mój pierwszy aktorski dom i właśnie dla teatru i z fascynacji teatrem podjęłam tę zawodową drogę. I mam to szczęście, że przez te wszystkie lata regularnie stawałam na deskach, będąc najpierw w zespole warszawskiego Teatru Współczesnego pod dyrekcją Macieja Englerta, a teraz już od niemal 8 lat w moim najprawdziwszym teatralnym domu, czyli w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, w którym pierwszą ogromną teatralną szansę dał mi ówczesny dyrektor Krzysztof Orzechowski, a który to teatr obecnie odważnie i bardzo rozwojowo prowadzą Krzysztof Głuchowski i Bartosz Szydłowski. Teatr zatem mam już chyba wpisany w DNA (śmiech).

Agnieszka Judycka - partner

Agnieszka Judycka stara się trzymać swoje życie osobiste z dala od blasku fleszy, dlatego o jej związku nie wiadomo zbyt wiele. Jakiś czas temu na jej Instagramie pojawiło się zdjęcie z mężczyzną opatrzone podpisem “Z pozdrowieniami z Krakowa #homesweethome”, a komentarze, które pojawiły się pod postem, mogą wskazywać na to, że z mężczyzną z fotografii łączy ich romantyczna relacja.

W kontekście związków warto wspomnieć również o tym, że Agnieszka Judycka aktywnie wspiera środowisko LGBT. W swoich postach często dodaje kolorowe serduszka i emotki przedstawiające tęcze. Jakiś czas temu wrzuciła zdjęcie sceny w teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, która zasłonięta była tęczową kurtyną. 25 czerwca bieżącego roku, czyli w dniu warszawskiej Parady Równości na jej Instagramie pojawiła się tęczowa grafika “All for love and love for all”.

Agnieszka Judycka - dzieci

Agnieszka Judycka, choć na scenie często wciela się w role matek, w prawdziwym życiu nie posiada dzieci. Jakiś czas temu głośno było o historii postaci Niny, którą gra w serialu “M jak miłość”. Agnieszka udźwignęła trudną rolę, wcielając się w kobietę, która podejmuje próbę samobójczą po porodzie, który zakończył się śmiercią jej dziecka. Aktorka dała upust trudnym emocjom, jakie towarzyszyły pracy nad rolą, zwierzając się ze swojego zrozumienia dla postaci Niny. Przyznała, że rozumie ją dlatego, że sama przez wiele lat zmagała się z depresją. Po tym wyznaniu otrzymała wiele wiadomości od fanów, które pełne były wsparcia i otuchy. Postanowiła więc powrócić do tego tematu w swoim poście na Instagramie:

- Dziękuję za Wasze słowa, za Waszą odwagę i mocno trzymam kciuki za wszystkich Was, którzy zdecydowaliście się coś zmienić, a tym którzy cierpią wciąż po cichu wysyłam moc serca i światła, nie jesteście sami, pamiętajcie proszę. Porozmawiajcie z kimś bliskim, z lekarzem pierwszego kontaktu, powiedzcie o swoich trudnościach, to pierwszy krok na drodze ku wyzdrowieniu. (...) Drodzy, pora roku jest teraz szczególnie trudna, łatwo o nawroty i spadek formy, sama się z tym obecnie mierzę. Utulcie siebie do serca z łagodnością, zrozumieniem, życzliwością, na ile to tylko możliwe. Zadbajcie o siebie, o to żeby było cieplej i jaśniej zarówno wokół Was, w Waszych domach, jak i w Was. Zwolnijcie trochę tempo, jeśli to tylko możliwe. I pamiętajcie proszę, to też minie. A każdy nawet najmniejszy krok ma znaczenie. Będę jeszcze pisać na ten temat, pozostajemy w kontakcie. Moc serca i światła ode mnie, na każdy dzień.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: