Sposób na cienkie włosy – zadbaj o swoją dietę

Problem cienkich włosów bardzo często dotyka osób, które mają obniżony poziom żelaza. Dlatego warto do diety wprowadzić produkty bogate w cenny pierwiastek, na przykład orzechy, owoce morza czy czerwone mięso. Ważne są także witaminy i minerały, więc nie możemy zapominać o codziennej dawce warzyw i świeżych owoców.

Zmień fryzurę

Jednym z najważniejszych kroków przy cienkich włosach jest dobór odpowiedniej fryzury. Cienkie włosy nie lubią być długie, ponieważ są oklapnięte i pozbawione objętości. Włosy nie powinny być dłuższe niż do ramion. Najlepiej sprawdzą się takie fryzury jak bob czy long bob, ponieważ włosy będą lekkie i prostsze do modelowania.

Jaką fryzurę wybrać? Sprawdźcie inspiracje w naszej galerii.

Masz cienkie włosy? Używaj odpowiednich kosmetyków

Ważnym krokiem w pielęgnacji cienkich włosów jest dobór odpowiednich kosmetyków. Powinnyśmy zrezygnować z kosmetyków, które w swoim składzie mają na przykład silikony. Jednocześnie możemy zapomnieć o istnieniu żeli, past i gum do włosów. Powinnyśmy sięgać po naturalne szampony, lekkie odżywki w sprayu, delikatne pianki i lakiery (które musimy rozczesać po użyciu!), a także możemy sięgnąć po produkty przeznaczone do zwiększania objętości, jak na przykład specjalne proszki do włosów .

Cienkie włosy – zmień sposób suszenia

Jak suszyć włosy, aby automatycznie nabrały objętości? Głową do dołu! Musimy pamiętać o niezbyt wysokiej temperaturze, roztrzepywaniu kosmyków w trakcie suszenia, aby nasze włosy wyglądały jeszcze lepiej. Możemy także skusić się na lekkie loki, które dodadzą jeszcze większej objętości.

Kolor odmieni Twoje cienkie włosy

Jeżeli farbujesz włosy lub zamierzasz to zrobić, weź pod uwagę farbowanie wielowymiarowe czyli dodanie kilu odcieni, refleksów lub pasemek. Taki zabieg optycznie zwiększy objętość naszej fryzury.

Trik na cienkie włosy – zaszalej z przedziałkiem

Od czasu do czasu zmień stronę na której nosisz przedziałek, a nieprzyzwyczajone włosy odwdzięczą się naturalną objętością.

Zobacz także:

Cienkie włosy – zdecyduj się na grzywkę

Grzywka to kolejny sposób na optyczne zagęszczenie włosów. Nada ona lekkości fryzurze i sprawi wrażenie, że włosów jest więcej. Możesz grzywkę obciąć sama w domu, sprawdź jak to zrobić krok po kroku.

Suchy szampon nowym przyjacielem dla cienkich włosów

Suchy szampon może być ratunkiem w wielu sytuacjach. Jedną z nich zdecydowanie jest oklapnięta fryzura. Wystarczy rozpylić go u nasady głowy, wetrzeć, a nasze włosy wyraźnie się podniosą.

Śpij w spiętych włosach

Luźno związany kok na czubku głowy przed pójściem spać sprawi, że obudzimy się z falującymi, podniesionymi włosami. Ważne, aby ta metoda stosowana była przy suchych włosach. Mokre mogą się łamać i będą wyglądały niezbyt korzystnie.