Grzywka: jak dopasować ją do kształtu twarzy?

Jeżeli podjęłyśmy już decyzję o obcięciu grzywki, najpierw musimy dopasować jej kształt do naszej twarzy. Wyróżniamy cztery najbardziej popularne kształty twarzy:

 • owalna: osoby o takim kształcie twarzy mają największą swobodę przy doborze grzywki. Mogą zdecydować się na grzywkę prostą, na bok lub na przykład w stylu lat 70. (czyli dłuższa, rozchodząca się na boki i niedbale rozczesana)
 • kwadratowa: przy kwadratowym kształcie twarzy najlepiej sprawdzi się grzywka zaczesana na bok, inne rodzaje zależą od indywidualnych preferencji
 • kształt serca: idealnie sprawdzą się grzywki w stylu lat 70
 • okrągła: przy okrągłym kształcie twarzy najlepiej sprawdzi się grzywka na bok

Bez względu na kształt twarzy pamiętajmy o dokładnym przemyśleniu tej decyzji i zastanowieniu się czy nowa fryzura będzie dobrze współgrała z naszymi rysami twarzy.

Grzywka: cięcie krok po kroku

 1. Robimy przedziałek na środku głowy.
 2. Wydzielamy pasma, które mają być naszą grzywką. Ważne, aby całość zaczynała się z jednego punktu na głowie.
 3. Spinamy resztę włosów, aby nie przeszkadzały nam przy cięciu.
 4. Ewentualnie suszymy i prostujemy włosy, aby łatwiej było nam zapanować nad nową długością.
 5. Pasmo przygotowane na grzywkę dzielimy na dwa mniejsze i tniemy najpierw pierwszą część, a później drugą.
 6. Kluczowy jest sposób cięcia: od środka czoła w kierunku boków głowy i delikatnie pod kątem. Dzięki temu środek grzywki będzie dłuższy, a boki będą wtapiały się w resztę włosów.
 7. Aby wprowadzać poprawki nożyczki trzymaj pionowo i nanoś je samym końcem ostrza. Dzięki temu będzie ona delikatnie wycieniowana i będzie się lepiej układała.