Szampon, czy może balsam?

Dobrze dobrany szampon to absolutna podstawa każdej pielęgnacji. Niestety kręcone włosy, które ze swojej natury są bardziej suche niż włosy proste, często źle reagują na większość detergentów zawartych w szamponach myjących. Dlatego warto postawić na coś wyjątkowo delikatnego. Dobrze sprawdzą się wszelkiego rodzaju balsamy myjące, które są czymś w rodzaju złotego środka między szamponem a odżywką. Nie tylko oczyszczają, ale też świetnie pielęgnują i odżywiają nasze kosmyki. Pamiętaj jednak, aby raz na jakiś czas sięgnąć po szampon z mocniejszym detergentem, który „zresetuje” nadbudowę powstałą na naszych włosach, na przykład na skutek używania twardej wody.

Odżywka na raz i na dwa razy

Odżywka do włosów kręconych jest kolejnym krokiem w naszej pielęgnacji. Większość kręconych włosów będzie potrzebowała szczególnego zastrzyku humektantów, czyli substancji nawilżających oraz olejów bogatych w składniki odżywcze, które zamkną wilgoć wewnątrz włosa. Odżywka do włosów farbowanych Re:flect zawiera dodatkowo wyciąg z ananasa, który pobudza tkanki do produkcji kolagenu.

Odżywkę nakładaj na włosy zarówno przed myciem, jak i po nim. Za każdym razem delikatnie rozczesz mokre kosmyki, tak aby każde pasmo dostało swoją porcję. Jest to tak zwana metoda mycia OMO, która świetnie sprawdza się w przypadku kręconych włosów.

Olejek to podstawa

Te z nas, które miały już okazję wypróbować olejowanie, z pewnością nie wyobrażają sobie bez niego pielęgnacji. Jest ono szczególnie ważne w wypadku włosów kręconych, które łatwo się puszą i szybko tracą nawilżenie. Kluczem do sukcesu jest dobranie odpowiedniego oleju do włosów wysokoporowatych, średnioporowatych i niskoporowatych.

Osoby obdarzone lokami najczęściej należą do pierwszej kategorii, jednak nie jest to reguła. Doskonale sprawdzą się też specjalnie przygotowane mieszanki olei, które łącza w sobie odżywcze właściwości kilku surowców. Olejek do włosów Oiltense marki Halier dodatkowo reguluje pH skóry głowy i usprawnia pracę gruczołów łojowych.

Odżywka bez spłukiwania

Każda „kręconowłosa” osoba wie doskonale, że jedna odżywka nie wystarczy. Oprócz tradycyjnej odżywki, którą nakładamy na włosy bezpośrednio po myciu, a następnie spłukujemy, przyda nam się też tak zwana odżywka BS, czyli bez spłukiwania. Jest ona jednocześnie kosmetykiem pielęgnującym i stylizującym. Odżywia i nawilża nasze włosy, pomaga zdefiniować skręt i zapobiega puszeniu.

Warto sięgnąć po produkt, który w swoim składzie, oprócz substancji utrwalających zawierać będzie też składniki odżywcze, jak w przypadku Curl Manifesto, w której składzie znajdziemy miód manuka, ceramidy i glicerynę.

Zobacz także:

Spray odświeżający skręt

Głównym problemem osób o kręconych włosach jest ich wygląd na drugi dzień. Jeśli nie chcesz myć ich codziennie, a zwykłe zwilżenie wodą nie radzi sobie z problemem puszenia, polecamy sięgnąć po profesjonalny stylizator w atomizerze. Doskonale ujarzmi on spuszone po nocy loki i sprawi, że wrócą one do swojego wcześniejszego kształtu. Oprócz tego będzie też pielęgnował i nawilżał, czym zdecydowanie przewyższa klasyczny żel lub lakier do włosów.